Search box

Search results

Records found: 411  
Your query: Key Words = "^šindeľ^"
 1. To the basket   Obytné domy v Likavke 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, brána, plot, hospodárske stavby
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-02
 2. To the basket   Obytné domy v Likavke 003-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, bočný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-03
 3. To the basket   Obytný dom v Novej Bystrici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, gánok, komín
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-01
 4. To the basket   Obytný dom v Oščadnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, komín, pec, jata, gánok
  Obytný dom č. 265. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, šindľová krytina, bočná prístavba. Predĺžená strecha nad vstupom, podstrešie obité doskami. Pod domom pivnica. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Oščadnici 002-01
 5. To the basket   Obytné domy vo Vlkolínci 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Uličná zástavba obce. Zľava zrubový trojpriestorový dvojdom, dvojpriestorový murovaný dom, trojpriestorový zrubový dom a pôvodne murovaný dvojpriestorový dom prerobený na trojpriestorový so zrubovou časťou. Strechy domov sú sedlové, štíty doskové s výzorníkom, podlomenicou, zväčša aj s kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Za obytnými domami sa nachádzajú hospodárske objekty. Na námestí je umiestnená zvonica. Nákres.
  Obytné domy vo Vlkolínci 002-01
 6. To the basket   Obytný dom vo Vlkolínci 001-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 7 trojpriestorový, murovaný so zrubovou časťou v priečelí, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, zľava sa vchádza do izby, sprava do komory, odkiaľ vedú schody do zaklenutého podkrovia. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom vo Vlkolínci 001-01
 7. To the basket   Obytný dom vo Vlkolínci 001-02

  murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom č. 7 trojpriestorový, murovaný so zrubovou časťou v priečelí, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, zľava sa vchádza do izby, sprava do komory, odkiaľ vedú schody do zaklenutého podkrovia. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom vo Vlkolínci 001-02
 8. To the basket   Obytný dom vo Vlkolínci 001-03

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, pec
  Obytný dom č. 7 trojpriestorový, murovaný so zrubovou časťou v priečelí, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, zľava sa vchádza do izby, sprava do komory, odkiaľ vedú schody do zaklenutého podkrovia. Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom vo Vlkolínci 001-03
 9. To the basket   Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-01

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Rímskokatolícky, pôvodne evanjelický kostol zrubový, čiastočne obitý doskami, postavený na kamennom základe, strecha v priečelí so stĺpikom (hálkou) a s dvoma krížmi v zadnej časti, krytina šindľová. Kostol tvorí loď, presbytérium a malá sakristia. Do priečelia je situovaná veža rámovej konštrukcie s dvojicou striech, ktoré majú stanový tvar. Zvonová izbica má veľké otvory, aby sa zvuk šíril na všetky strany. V podveží sa vytvoril krytý babinec. Loď má štvorcový pôdorys, presbytérium polygonálny. Oba priestory majú ploché stropy, bez klenby. V interiéri je vstavaný chór na drevených podperách. Celý interiér je farebne vymaľovaný. Nákres, bočný pohľad.
  Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-01
 10. To the basket   Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-02

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Rímskokatolícky, pôvodne evanjelický kostol zrubový, čiastočne obitý doskami, postavený na kamennom základe, strecha v priečelí so stĺpikom (hálkou) a s dvoma krížmi v zadnej časti, krytina šindľová. Kostol tvorí loď, presbytérium a malá sakristia. Do priečelia je situovaná veža rámovej konštrukcie s dvojicou striech, ktoré majú stanový tvar. Zvonová izbica má veľké otvory, aby sa zvuk šíril na všetky strany. V podveží sa vytvoril krytý babinec. Loď má štvorcový pôdorys, presbytérium polygonálny. Oba priestory majú ploché stropy, bez klenby. V interiéri je vstavaný chór na drevených podperách. Celý interiér je farebne vymaľovaný. Nákres, priečny rez.
  Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-02

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.