Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-07

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm. Pohľad zboku.
  Truhlica z Važca 007-07
 2. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-06

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm. Pohľad šikmo spredu.
  Truhlica z Važca 007-06
 3. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-05

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm. Pohľad zhora na vrchnák.
  Truhlica z Važca 007-05
 4. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-04

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm. Pohľad na tulipán v kvetináči.
  Truhlica z Važca 007-04
 5. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-03

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm. Pohľad na kyticu na čelnej strane truhlice.
  Truhlica z Važca 007-03
 6. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-02

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm. Celkový pohľad spredu.
  Truhlica z Važca 007-02
 7. Pridať záložky  Truhlica z Važca 007-01

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú tvarované okrúhle nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Základný náter je tmavozelený. Výzdobu tvorí rastlinná ornamentika aplikovaná na čelnej strane, na vrchnáku i na bokoch. Na čelnej strane a na vrchnáku tvoria základ výzdoby dva štvorce a v každom bohatá kytica kvetov. Medzi štvorcami je tulipán s lístkami vyrastajúci z kvetináča, po okrajoch čelnej strany sa od spodu až po vrchnák vinú úponky rastliny. Všetky hlavné linky sú maľované červenou farbou, doplnené žltou a zelenou. Tesne pod vrchnákom, nad zámkom je nápis červenou farbou: "Hana Illauszký roku 1895. Dna 4 Februára." Rovnaký motív dvoch štvorcov a tulipána v strede sa opakuje aj na vrchnáku, pričom z každého rohu vrchnáka vyrastá jeden malý tulipán. Boky zdobí jeden štvorec, ktorý má vo vnútorných rohoch jeden malý kvet a z vonkajšej strany štvorca sú ťahavé úponky rastliny. Na bokoch sú pripevnené okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Rozmery: šírka 116 cm, hĺbka 57 cm, výška 62 cm, vnútorná výška 48 cm.
 8. Pridať záložky  Truhlica z Moravského Svätého Jána 001-06

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika, fládrovanie
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú doskové tvarované nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Výzdobu čelnej strany tvoria dva veľké štvorce, v ktorých dominuje na tmavozelenom podklade jednoduchý rozkvitnutý kvet vo farbe prírodného dreva (pôvodne v červenej farbe, ktorá sa časom vytratila) a po jeho bokoch sa vlnia dva tulipány s lístkami na stonke v žltej, bielej a červenej kombinácii. Rovnaká výzdoba je aplikovaná aj na vrchnáku. Boky zdobí takisto veľký štvorec, ktorý je vyplnený tmavozelenou šikmou mriežkou na spôsob fládrovania. Na bokoch sú okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Celá truhlica aj s doskovými nohami je dotvorená širšími tmavohnedými pásmi, ktoré vypĺňajú prázdy priestor medzi štvorcami. Rozmery: šírka 102 cm, hĺbka 58 cm, výška 61 cm, vnútorná výška 40 cm. Pohľad zhora na vrchnák.
  Truhlica z Moravského Svätého Jána 001-06
 9. Pridať záložky  Truhlica z Moravského Svätého Jána 001-05

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika, fládrovanie
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú doskové tvarované nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Výzdobu čelnej strany tvoria dva veľké štvorce, v ktorých dominuje na tmavozelenom podklade jednoduchý rozkvitnutý kvet vo farbe prírodného dreva (pôvodne v červenej farbe, ktorá sa časom vytratila) a po jeho bokoch sa vlnia dva tulipány s lístkami na stonke v žltej, bielej a červenej kombinácii. Rovnaká výzdoba je aplikovaná aj na vrchnáku. Boky zdobí takisto veľký štvorec, ktorý je vyplnený tmavozelenou šikmou mriežkou na spôsob fládrovania. Na bokoch sú okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Celá truhlica aj s doskovými nohami je dotvorená širšími tmavohnedými pásmi, ktoré vypĺňajú prázdy priestor medzi štvorcami. Rozmery: šírka 102 cm, hĺbka 58 cm, výška 61 cm, vnútorná výška 40 cm. Pohľad zboku.
  Truhlica z Moravského Svätého Jána 001-05
 10. Pridať záložky  Truhlica z Moravského Svätého Jána 001-04

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika, fládrovanie
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú doskové tvarované nohy. Truhlica je zdobená maľbou. Výzdobu čelnej strany tvoria dva veľké štvorce, v ktorých dominuje na tmavozelenom podklade jednoduchý rozkvitnutý kvet vo farbe prírodného dreva (pôvodne v červenej farbe, ktorá sa časom vytratila) a po jeho bokoch sa vlnia dva tulipány s lístkami na stonke v žltej, bielej a červenej kombinácii. Rovnaká výzdoba je aplikovaná aj na vrchnáku. Boky zdobí takisto veľký štvorec, ktorý je vyplnený tmavozelenou šikmou mriežkou na spôsob fládrovania. Na bokoch sú okrúhle kovové držadlá na prenášanie. Celá truhlica aj s doskovými nohami je dotvorená širšími tmavohnedými pásmi, ktoré vypĺňajú prázdy priestor medzi štvorcami. Rozmery: šírka 102 cm, hĺbka 58 cm, výška 61 cm, vnútorná výška 40 cm. Celkový pohľad šikmo spredu.
  Truhlica z Moravského Svätého Jána 001-04