Moje záložky

Pridaných záložiek: 3    
  1. Z mojich záložiek   Lašung a čardáš z Kubrej 001-05

    ľudový tanec, čardáš
    Tanec pozostáva z pomalej a rýchlej časti. V pomalej časti sa používa motív dvojkročky a párového krútenia, muž drží partnerku v páse, žena má ruky na partnerových ramenách. V rýchlej časti sa využívajú skočné motívy a párové krútenie v kombinácii s vyhadzovaním, respektíve zvrtnutím partnerky vo výskoku.
    Lašung a čardáš z Kubrej 001-05
  2. Z mojich záložiek   Strecha vo Veľkej Lehote 001-01

    murovaná konštrukcia, strecha, slama
    Obytný dom murovaný, obielený, strecha valbová, krytina slamená, na nárožiach a v priečelí spevnená inverznou väzbou. Medzi oknami je priestor pre sošku svätého (nika), čo je znakom toho, že dom obýva katolícka rodina.
    Strecha vo Veľkej Lehote 001-01
  3. Z mojich záložiek   Črpáky Vladimíra Blcháča 003-01

    bačovský riad, črpák, rezbárstvo, zoomorfné zobrazenie, ornament
    Drevené črpáky na pitie žinčice, ktoré zhotovil bača Vladimír Blcháč z Jakubovian. Črpáky sú zhotovené z jedného kusa dreva, vrchná hrana masívneho ucha je zdobená figúrami zvierat.
    Črpáky Vladimíra Blcháča 003-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.