Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 31  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "reliéfna rezba"
 1. Pridať záložky   Detviansky kríž 001-01

  kríž, náhrobník, cintorín, reliéfna rezba, geometrická ornamentika
  Hlavný kríž na "spodnom" cintoríne v Detve s korpusom ukrižovaného Krista. Drevený vyrezávaný kríž s korpusom ukrižovaného Krista a nápisom INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum = Ježiš Nazaretský, kráľ židovský), s plechovou strieškou, motívmi viniča, kvetov, lúčnych zvončekov a geometrickou rozetou.
  Detviansky kríž 001-01
 2. Pridať záložky   Detviansky kríž 002-01

  kríž, reliéfna rezba, geometrická ornamentika
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na symbolickom cintoríne na kalvárii v Detve. Kríž je bez striešky, uprostred nápis INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum = Ježiš Nazaretský, kráľ židovský), ramená kríža zdobené kvetinovým motívom. Na stĺpe kríža kalich s hostiou, nápis JHS (Jesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí), rastlinné motívy a geometrická rozeta.
  Detviansky kríž 002-01
 3. Pridať záložky   Detviansky kríž 003-01

  kríž, geometrická ornamentika, reliéfna rezba
  Tri detvianske drevené vyrezávané kríže na symbolickom cintoríne na kalvárii v Detve. V popredí kríž bez striešky, na stĺpe geometrická rozeta, kvetinové motívy a symbol Ježišovho srdca s monogramom JHS (Jesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí). Jednoduchosť krížových ramien so zaobleným ukončením, zdobené kvetinovým motívom, s umučením (korpusom Ježiša Krista).
  Detviansky kríž 003-01
 4. Pridať záložky   Detviansky kríž 004-01

  kríž, náhrobník, cintorín, reliéfna rezba, geometrická ornamentika
  Detviansky drevený kríž na cintoríne v Detve. Drevený vyrezávaný kríž s umučením a tabuľkou s údajmi o zosnulej, na ramenách tvary vychádzajúce zo srdcového motívu. Plechová strieška - trojuholníky vyhnuté obojstranne, väčšie von, menšie dovnútra. Samotný kríž je plochý, stĺp kríža je štvorhranný, čím sú odlíšené jednotlivé časti. Na stĺpe motív solárnej rozety, žlté ozdoby na spôsob hlavíc iónskych stĺpov (tzv. slimák), vinič, srdce a kvety.
  Detviansky kríž 004-01
 5. Pridať záložky   Detviansky kríž 006-01

  kríž, náhrobník, cintorín, reliéfna rezba, geometrická ornamentika
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na cintoríne v Detve. Kríž vyniká bohato členeným tvarom ramien kríža. Okrem kvetinových motívov je na stĺpe kríža výrazný kalich s hostiou, ktorý sa vyznačuje hlbším vruborezom v porovnaní s ostatným zdobením. Ďalšie motívy na kríži: srdcia, nápis INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum = Ježiš nazaretský, kráľ židovský) nad korpusom, solárna rozeta, hlavice na spôsob iónskych stĺpov, nápis JHS (skratka mena Ježiš, príp. Jesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí), horiace sviece.
  Detviansky kríž 006-01
 6. Pridať záložky   Detviansky kríž 008-01

  kríž, náhrobník, cintorín, reliéfna rezba
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na cintoríne v Detve. Novší kríž, vzory sú viac štylizované. Nápis INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum = Ježiš nazaretský, kráľ židovský), korpus Ježiša Krista, rastlinné motívy, ozdoby na spôsob hlavíc iónskych stĺpov, nápis JHS (skratka mena Ježiš, príp. Jesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí), kalich s hostiou, kaplnka so soškou Panny Márie za sklom osadené v stĺpe kríža.
  Detviansky kríž 008-01
 7. Pridať záložky   Detviansky kríž 009-01

  kríž, náhrobník, cintorín, reliéfna rezba
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na cintoríne v Detve. Kríž s korpusom Ježiša Krista zdobený kvetinovými motívmi, ozdobami na spôsob hlavíc iónskych stĺpov(tzv. slimák), symbol kráľovskej korunky a motívom viniča, ktorý symbolicky znázorňuje premenu vody na víno. Pod viničom monogram JHS (skratka mena Ježiš, príp. Jesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí), kalich s hostiou, kalich a kaplnka so soškou Panny Márie.
  Detviansky kríž 009-01
 8. Pridať záložky   Detviansky kríž 010-01

  kríž, náhrobník, cintorín, geometrická ornamentika, reliéfna rezba
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na symbolickom cintoríne na kalvárii v Detve. Drevený vyrezávaný kríž s umučením, nemaľovaný, hlboký vruborez do 1 cm. Na stĺpe motív solárnej rozety, kvetov, skratka IHS (Iesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí), kalich s hostiou a údajmi o zosnulej.
  Detviansky kríž 010-01
 9. Pridať záložky   Detviansky kríž 011-01

  kríž, náhrobník, cintorín, reliéfna rezba, geometrická ornamentika
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na cintoríne v Detve. Kríž s veľkým umučením a nápisom INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum = Ježiš nazaretský, kráľ židovský) s modrou strieškou. Na stĺpe kríža sa nachádzajú rastlinné a geometrické motívy a naspodu monogram IHS (skratka mena Ježiš, príp. Iesus Hominum Salvator = Ježiš spasiteľ ľudí). Deliacim motívom jednotlivých častí stĺpa sú slzy Ježišove, ktoré vyjadrujú jeho utrpenie.
  Detviansky kríž 011-01
 10. Pridať záložky   Detviansky kríž 013-01

  kríž, reliéfna rezba, geometrická ornamentika
  Detviansky drevený vyrezávaný kríž na symbolickom cintoríne na kalvárii v Detve. Nemaľovaný kríž, hlboký vruborez do 1 cm s väčším umučením, nápisom INRI, plechovou strieškou, rastlinnými aj geometrickými motívmi a monogramom XP (chí-ró, dve grécke písmená , ktoré sú prvými písmenami v gréckom slove Christos vyjadreného skratkou).
  Detviansky kríž 013-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.