Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 5  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^oltár^"
 1. Pridať záložky   Artikulárny kostol v Istebnom 001-02

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, oltár
  Evanjelický artikulárny kostol, ktorý vznikol rozšírením kaplnky. Kostol je zrubový s kamenným základom, strecha valbová, krytina šindľová. Pôdorys má charakter gréckeho kríža. Po stranách lode je umiestnený chór. V blízkosti oltárneho priestoru sa nachádza kazateľnica a spovednica. Pod emporou je umiestnená sakristia. Nákres, priečny rez.
  Artikulárny kostol v Istebnom 001-02
 2. Pridať záložky   Kút z Važca 001-01

  kút, oltár, obraz, tanier, bytový textil
  Kultový kút za stolom v izbe domu obyvateľov rímskokatolíckeho vierovyznania. Steny sú ozdobené vzorovanými taniermi, obrazmi s náboženskými motívmi, oltárikom a rodinnými fotografiami.
  Kút z Važca 001-01
 3. Pridať záložky   Artikulárny kostol v Leštinách 001-05

  kostol, drevené kostoly, oltár
  Evanjelický artikulárny kostol, ktorého pôdorys má charakter gréckeho kríža. Kostol je zrubový, doskami obitý, valbová strecha rešpektuje pôdorys, krytina šindľová. Kryté schodisko vedie do zvonice, ktorá je obitá doskami a krytá dvoma strechami so šindľovou krytinou. Strecha zvonice aj kostola je ukončená krížom. V interiéri sú druhotne pridané stĺpy, ktoré podopierajú strop. Interiér. Pohľad na oltár s chórom a na plochý, doskový strop.
  Artikulárny kostol v Leštinách 001-05
 4. Pridať záložky   Artikulárny kostol v Kežmarku 001-04

  kostol, drevené kostoly, oltár
  Evanjelický artikulárny kostol, ktorého pôdorys má charakter gréckeho kríža. Kostol je zrubový, nahrubo okožovaný hlinou, stojaci na štyroch stĺpoch z tisového dreva, ktoré nesú konštrukciu strechy aj chóry. Kríženie sedlových striech so štítom a podlomenicou je zakončené kužeľovitými strieškami (bubníkmi) s krížikmi. Interiér lode sa vyznačuje drevenými zaklenutými maľovanými stropmi. Maľované sú aj steny. Kruhové okná sú znakom námorníckej architektúry. Interiér.
  Artikulárny kostol v Kežmarku 001-04
 5. Pridať záložky   Artikulárny kostol v Hronseku 001-03

  kostol, drevené kostoly, oltár
  Evanjelický artikulárny kostol, ktorý sa vyznačuje pôdorysom v tvare gréckeho kríža. Kostol je postavaný technikou hrazdenia, je odoskovaný, strecha je zakončená krížmi, krytina šindľová. Konštrukcia je chránená horizontálnymi strieškami - jedným radom šindľa. V interiéri sú po stranách uložené stúpajúce chóry. Ramená sú zaklenuté klenbami, strop stredovej časti je rovný, doskový. Interiér.
  Artikulárny kostol v Hronseku 001-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.