Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 21  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^výšivka podľa počítanej nite^"
 1. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 005-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, výšivka podľa počítanej nite, biela výšivka, šitá čipka
  Detail bielej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Zakončenie rukáva je lemované bielou šitou čipkou, na bokoch sú tri dierky - zapínanie na gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 005-01
 2. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 008-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, výšivka podľa počítanej nite, šitá čipka
  Farebná výšivka podľa počítanej nite nazývaná "po ňitki" na konci rukáva ženského oplecka. Vo výšivke s geometrickými motívmi prevláda ružová a zelená farba. Voľne zakončený rukáv je lemovaný bielo oranžovou šitou čipkou.
  Výšivka z Príbeliec 008-01
 3. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 019-01

  výšivka, rukávce, výšivka podľa počítanej nite, šitá čipka, gombík
  Detail farebnej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s geometrickými motívmi prevláda červená, ružová a zelená farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo oranžovou šitou čipkou a zapínaním so štyrmi malými modrými gombíkmi.
  Výšivka z Príbeliec 019-01
 4. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-01

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Modrá výšivka podľa počítanej nite ("po ňitki") je pri kratších stranách obrusu, súbežne s nimi. V strede obrusu po dĺžke je pás háčkovanej čipky. Kratšie strany sú ukončené strapcami.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-01
 5. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-02

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Detail výšivky na obruse. Pás modrej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") je rovnobežný s kratším okrajom obrusu. Kolmo na výšivku je pás háčkovanej čipky.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-02
 6. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-02

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Detail prekrížených pásov výšivky a háčkovanej čipky na obruse. Pás modrej výšivky podľa počítanej nite s rastlinnými motívmi je kolmo prekrížený s pásom háčkovanej čipky tiež s rastlinným motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-02
 7. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-01

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, ažúr
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Pás háčkovanej čipky s rastlinným motívom v strede dlhšej strany obrusu prechádza do okraja ubrusu, kde je "ažúrka" ukončená zviazanými strapcami. Rovnobežne s okrajom, tesne pri ňom, je úzky pásik háčkovanej čipky s kruhovým motívom. Kolmo na stredový pás, rovnobežne s okrajom, blízko pri ňom, je pás modrej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki").
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-01
 8. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 008-01

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Pás modrej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") s geometrickým motívom je popri kratších stranách obrusu. V strede dlhšej strany obrusu je všitý pás háčkovanej čipky. Pri jednom z kratších okrajov sú písmená M*Z.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 008-01
 9. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 008-02

  výšivka, výšivka podľa počítanej nite, obrus, háčkovanie
  Detail geometrického vzoru výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") modrej farby na obruse. Kolmo na pás výšivky je všitý pás háčkovanej čipky s geometrickým vzorom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 008-02
 10. Pridať záložky   Rukávce z Valaskej Belej 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, mriežka, riasenie, výšivka podľa počítanej nite, prelamovanie, paličkovaná čipka
  Súčasť ženského sviatočného odevu. Celkový pohľad spredu na rukávce ušité z bieleho bavlneného plátna. Predný a zadný nariasený "narámení" diel sa nazýva "stanka"/"stana". Úzky stojatý golierik "obojek" bohato zdobený výšivkou na počítanú niť sa zaväzuje "šnórkami", pôvodne spletenými z nití, neskôr fabrickými. Pod golierom je našitá fodra z bielej paličkovanej čipky so žlto-zeleným okrajom. Prieramky "pieravňice"/"pierauňice" rukávov sú zdobené mriežkou "belanskou mreškou" v pásoch okolo stredového motívu výšivky podľa počítanej nite a prelamovania, ktorý tvoria "perká" a" boškávané srcká". Manžety rukávov sú ukončené úzkou výšivkou cez riasy nazývanou "vibieraná furmička. Všetky výšivky sú vyšité perlovkami bordovej, žltej a svetlozelenej farby.
  Rukávce z Valaskej Belej 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.