Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 20  
Vaša požiadavka: Predmet (kľúč.slová) = "5 Výtvarná kultúra"
 1. Pridať záložky   Brošňa z Prenčova 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, brošňa, bižutéria
  Kovová brošňa z mincí Celkový pohľad spredu na podomácky vyrobenú ženskú "peňiažkovú" brošňu, ktorá sa používa ako doplnok ženského sviatočného odevu. Pripína sa na odev pod krkom pomocou dlhej ihly. Zhotovená je zo strieborných mincí usporiadaných do trojuholníka s vrcholom otočeným smerom dole, ktoré dopĺňajú tri zelené sklenené očká a poloblúkovitá mosadzná pocínovaná retiazka.
  Brošňa z Prenčova 001-01
 2. Pridať záložky   Brošňa z Prenčova 001-02

  ženský odev, sviatočný odev, brošňa, bižutéria
  Kovová brošňa z mincí Celkový pohľad zozadu na podomácky vyrobenú ženskú "peňiažkovú" brošňu, ktorá sa používa ako doplnok ženského sviatočného odevu. Pripína sa na odev pod krkom pomocou dlhej ihly. Zhotovená je zo strieborných mincí usporiadaných do trojuholníka s vrcholom otočeným smerom dole, na ktorých sú čitateľné roky razby (1915 a 1916) a poloblúkovitá mosadzná pocínovaná retiazka.
  Brošňa z Prenčova 001-02
 3. Pridať záložky   Brošňa z Prenčova 002-01

  ženský odev, sviatočný odev, brošňa, bižutéria
  Kovová brošňa z mincí. Celkový pohľad spredu na podomácky vyrobenú ženskú "peňiažkovú" brošňu, ktorá sa používa ako doplnok ženského sviatočného odevu. Pripína sa na odev pod krkom pomocou dlhej ihly. Zhotovená je zo strieborných mincí usporiadaných do trojuholníka s vrcholom otočeným smerom dole, ktoré dopĺňajú tri zelené sklenené očká a poloblúkovitá mosadzná pocínovaná retiazka s kvetinovým príveskom.
  Brošňa z Prenčova 002-01
 4. Pridať záložky   Brošňa z Prenčova 002-02

  ženský odev, sviatočný odev, brošňa, bižutéria
  Kovová brošňa z mincí. Celkový pohľad zozadu na podomácky vyrobenú ženskú "peňiažkovú" brošňu, ktorá sa používa ako doplnok ženského sviatočného odevu. Pripína sa na odev pod krkom pomocou dlhej ihly. Zhotovená je zo strieborných mincí (s čitateľnými rokmi razby 1913, 1914, 1915, 1916 a najstaršia 1877) usporiadaných do trojuholníka s vrcholom otočeným smerom dole a poloblúkovitej mosadznej pocínovanej retiazky s kvetinovým príveskom.
  Brošňa z Prenčova 002-02
 5. Pridať záložky   Brošňa z Prenčova 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, brošňa, bižutéria
  Kovová brošňa z mincí. Celkový pohľad spredu na podomácky vyrobenú ženskú "peňiažkovú" brošňu, ktorá sa používa ako doplnok ženského sviatočného odevu. Pripína sa na odev pod krkom pomocou dlhej ihly. Zhotovená je z troch strieborných cez seba sa prekrývajúcich mincí usporiadaných v jedom rade, ktorý dopĺňa dvojradová poloblúkovitá mosadzná pocínovaná retiazka s kvetinovým príveskom. Nad pásom mincí je pritavená strieborná filigránová ozdoba.
  Brošňa z Prenčova 003-01
 6. Pridať záložky   Brošňa z Prenčova 003-02

  ženský odev, sviatočný odev, brošňa, bižutéria
  Kovová brošňa z mincí. Celkový pohľad zozadu na podomácky vyrobenú ženskú "peňiažkovú" brošňu, ktorá sa používa ako doplnok ženského sviatočného odevu. Pripína sa na odev pod krkom pomocou dlhej ihly. Zhotovená je z troch strieborných cez seba sa prekrývajúcich mincí (s čitateľnými rokmi razby 1861 a 1879) usporiadaných v jedom rade, ktorý dopĺňa dvojradová poloblúkovitá mosadzná pocínovaná retiazka s kvetinovým príveskom. Nad pásom mincí je pritavená strieborná filigránová ozdoba.
  Brošňa z Prenčova 003-02
 7. Pridať záložky   Obraz od Jána Bačúra 001-01

  naivné umenie, ľudové umenie, amatérska tvorba, obraz
  Obraz znázorňujúci tlačenie žita v gazdovskom dvore maľovaný technikou olej na plátne.
  Obraz od Jána Bačúra 001-01
 8. Pridať záložky   Obraz od Jána Bačúra 002-01

  naivné umenie, ľudové umenie, amatérska tvorba, obraz
  Obraz znázorňujúci prevážanie výbavy nevesty maľovaný technikou olej na plátne.
  Obraz od Jána Bačúra 002-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.