Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Detailný pohľad na zdobenie na hrudi a zapínanie jedným filigránovým gombíkom.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-02
 2. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Detailný pohľad na zapínanie.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-02
 3. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-01
 4. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-03

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci čierny kabátik z brokátu podšitý súknom, v predu s filigránovými gombíkmi (väčšina chýba, majú byť po celej dĺžke). Všetky okraje látky sú lemované purpurovým zamatom, okolo pása aj prišitou kupovanou čipkovanou stuhou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma veľkými filigránovými gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká tmavoružová podkladová stuha s fabrickou kovovou čipkou. Detailný pohľad na volány "uší".
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-03
 5. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-02

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci čierny kabátik z brokátu podšitý súknom, v predu s filigránovými gombíkmi (väčšina chýba, majú byť po celej dĺžke). Všetky okraje látky sú lemované purpurovým zamatom, okolo pása aj prišitou kupovanou čipkovanou stuhou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma veľkými filigránovými gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká tmavoružová podkladová stuha s fabrickou kovovou čipkou. Celkový pohľad zozadu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-02
 6. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-01

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci čierny kabátik z brokátu podšitý súknom, v predu s filigránovými gombíkmi (väčšina chýba, majú byť po celej dĺžke). Všetky okraje látky sú lemované purpurovým zamatom, okolo pása aj prišitou kupovanou čipkovanou stuhou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma veľkými filigránovými gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká tmavoružová podkladová stuha s fabrickou kovovou čipkou. Celkový pohľad spredu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-01
 7. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci kabátik z čierneho brokátu, vpredu s filigránovými gombíkmi. Okraje sú lemované umelou tmavohnedou barančinou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma zlatými bižutérnymi gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká modrá stuha a pásy tyrkysových flitrov v kombinácii s čírymi sklenenými korálikmi. Detailný pohľad na filigránové gombíky.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-03
 8. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci kabátik z čierneho brokátu, vpredu s filigránovými gombíkmi. Okraje sú lemované umelou tmavohnedou barančinou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma zlatými bižutérnymi gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká modrá stuha a pásy tyrkysových flitrov v kombinácii s čírymi sklenenými korálikmi. Celkový pohľad spredu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-01
 9. Pridať záložky  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Detailný pohľad na okraj a spodný roh lajblíka s filigránovými gombíkmi.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-03
 10. Pridať záložky  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Celkový pohľad zozadu.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-02