Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 7  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^mužská šatka na hrdlo^"
 1. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, lajblík, mužská šatka na hrdlo, halena, vreckovka, baranica, čižmy
  Zimný variant mužského odevu staršej generácie. Celkový pohľad spredu. Muž má oblečené tmavé súkenné nohavice s čiernym šnurovaním, bielu plátenú košeľu, "pruclek" (lajblík) zopnutý širokou kvetovanou stuhou ("pantlu"). Okolo krku má uviazaný "strapčák" (hodvábnu šatku ukončenú viazanými strapcami), do razporkov zasunutý vyšívaný plátený "kapesníček". Na pleciach má halenu, súkenný kabát z ovčej vlny zdobený bielo-červenou pletenkou (motanou šnúrkou). Na nohách má čierne kožené čižmy s tvrdou sárou, na hlave baranicu.
  Mužský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-01
 2. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-03

  mužský odev, sviatočný odev, mužská košeľa, lajblík, mužská šatka na hrdlo, halena, baranica
  Zimný variant mužského odevu staršej generácie. Bližší pohľad spredu. Muž má oblečenú bielu plátenú košeľu, "pruclek" (lajblík) zopnutý širokou kvetovanou stuhou ("pantlu"). Okolo krku má uviazaný "strapčák" (hodvábnu šatku ukončenú viazanými strapcami). Na pleciach má halenu, súkenný kabát z ovčej vlny zdobený bielo-červenou pletenkou (motanou šnúrkou), na hlave baranicu.
  Mužský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-03
 3. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, mužská košeľa, lajblík, čižmy, gate, mužská zástera, kabanica, klobúk, mužská šatka na hrdlo
  Muž má oblečené biele pamokové "geti" (nohavice) s ozdobnou ažúrkou, na spodku vystrapkané. Na nich má uviazanú čiernu zásteru v spodnej časti ozdobenú strojovou výšivkou a našitou farebnou stuhou, ukončenú čiernou "cipkou" (čipkou). Košeľa je pri krku so stojačikom, vpredu so zapínaním na 5 gombíkov, na rukávoch zdobená červenými "prietkami". Rukávy sú pri manžetách bohato riasené, nad manžetami je pás červenej "prietki" a manžety sú vyšívané hustou červenou krížikovou výšivkou. Na zápästí sa rukávy zaväzujú šnúrkou prevlečenou cez dve očká (typické pre starší typ košele). Na košeli má oblečený čierny zamatový "prusľak" (lajblík), vo vrecku ktorého nesmela chýbať zastrčená šatka "olejka" ktorá visela von. Na krku má uviazanú hodvábnu šatku vpredu stiahnutú v prsteni. Cez plecia má prehodenú čiernu súkennú kabanicu s červeným lemovaním, ktorá sa neobliekala. Na hlave má čierny klobúk so širokou strechou. Obuté má čižmy s tvrdou sárou na päte s malým výčnelkom na vyzúvanie, takzvanou "podkovičkou".
 4. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-02

  mužský odev, sviatočný odev, čižmy, gate, mužská zástera, mužská košeľa, lajblík, kabanica, klobúk, mužská šatka na hrdlo, odevné doplnky
  Muž má oblečené biele pamokové "geti" (nohavice) s ozdobnou bielou ažúrkou na spodku a vystrapkaným okrajom. Na nich má uviazanú čiernu zásteru v spodnej časti ozdobenú farebnou strojovou výšivkou s rastlinným motívom a našitou tmavou vyšívanou farebnou stuhou, ukončenú čiernou fabrickou "cipkou" (čipkou). Ľanová košeľa má okolo krku stojačik vpredu zapínanie na 5 gombíkov, na rukávoch je zdobená červenými "prietkami" (farebná časť tkaniny). Rukávy sú nad zápästím bohato riasené, nad manžetami je opäť pás červenej "prietki". Manžety sú vyšívané hustou červenou krížikovou výšivkou. Na zápästí sa rukávy zaväzujú tkanou šnúrkou prevlečenou cez dve očká (typické pre starší typ košele). Na košeli má muž oblečený čierny zamatový "prusľak" (lajblík), vo vrecku ktorého nesmie chýbať ozdobne zasunutá šatka "olejka". Okolo krku má uviazanú čiernu hodvábnu šatku vpredu stiahnutú v prsteni. Cez plecia má prehodenú čiernu súkennú kabanicu s červeným lemovaním, ktorá sa neoblieka. Na hlave má čierny klobúk so širokou strechou a čiernou stuhou okolo dienku. Obuté má čierne kožené čižmy s tvrdou sárou na päte s malým výčnelkom pre ľahšie vyzúvanie, takzvanou "podkovičkou". Celkový pohľad spredu.
  Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-02
 5. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-05

  mužský odev, sviatočný odev, mužská košeľa, lajblík, kabanica, klobúk, mužská šatka na hrdlo, odevné doplnky
  Bližší pohľad spredu. Muž má oblečenú ľanovú košeľu, ktorá má okolo krku stojačik, vpredu zapínanie na 5 gombíkov. Na košeli má oblečený čierny zamatový "prusľak" (lajblík), vo vrecku ktorého má ozdobne zasunutú šatku "olejku". Okolo krku má uviazanú čiernu hodvábnu šatku vpredu stiahnutú kovovou obrúčkou. Cez plecia má prehodenú čiernu súkennú kabanicu s červeným lemovaním, koženým vybíjaným remeňom pod krkom, ktorá sa neoblieka. Na hlave má čierny klobúk so širokou strechou a čiernou stuhou okolo dienku.
  Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-05
 6. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-06

  mužský odev, sviatočný odev, mužská košeľa, lajblík, kabanica, mužská šatka na hrdlo
  Pohľad na čiernu hodvábnu šatku uviazanú okolo krku vpredu stiahnutú kovovou obrúčkou. Vidieť aj časť ľanovej košele so stojačikom okolo krku. Cez plecia má prehodenú čiernu súkennú kabanicu s výrazným červeným lemovaním a koženým vybíjaným remeňom pod krkom.
  Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-06
 7. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-07

  mužský odev, sviatočný odev, mužská zástera, mužská košeľa, lajblík, kabanica, mužská šatka na hrdlo, odevné doplnky
  Pohľad na červenú vzorovanú šatku nazývanú "olejka", ktorú má ozdobne zasunutú vo vrecku čierneho zamatového "prusľaka" (lajblíka).
  Mužský sviatočný odev zo Žibritova 001-07

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.