Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 129  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^plot^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, brána, plot, hospodárske stavby
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-02
 2. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, bočný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-03
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Párnici

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, krytina, plot
  Trojpriestorový obytný dom s murovanou kamennou podstienkou, bielený vápnom, zateplený machom, čiastočne podpivničený, dlážka z udupanej hliny. Strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, krytina šindľová, na štíte okrasná hálka, v streche vetracie okná. Na priečelí v dolnej časti domu je vstup do malej pivnice. Pred domom plot z drevených latiek. Zaujímavosťou sú tri kusy okien v priečelí. Pohľad spredu.
  Obytný dom v Párnici
 4. Pridať záložky   Usadlosť v Oravskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, plot, hospodárske stavby
  Roľnícka usadlosť. Dom zrubový, na kamennej podmurovke, strecha valbová, krytina šindľová. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy - stodola a maštaľ. Celá usadlosť je ohraničená plotom z drevených brvien.
  Usadlosť v Oravskej Polhore
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Turzovke 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka, jata
  Obytný dom č. 261, pravdepodobne murovaný, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Pod predĺženou strechou je vstavaná jata, ktorá slúžila aj na ochranu zvierat pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Pred domom sa nachádza predzáhradka. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Turzovke 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Čičmanoch 003-01

  zrubová konštrukcia, maľba stien domu, geometrická ornamentika, plot
  Obytný dom č. 90 zrubový, postavený na kamennej podmurovke. Vonkajšie steny domu sú vápnom maľované s abstraktnými geometrickými ornamentmi. Ornamenty sú najmä hranaté, zriedkavejšie majú podobu zatočených volút. Dvor je od ulice oddelený plotom.
  Obytný dom v Čičmanoch 003-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Borskom Petri 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, slama, plot
  Obytný dom č. 136 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha valbová s komínom, krytina slamená, krov podopretý prístennými stĺpmi. Vstup do domu je zosilnený murovaným výpustkom. Do priestoru povaly "húry" sa dalo dostať po rebríku z čelnej strany domu. Dom je ohradený dreveným kolovým plotom.
  Obytný dom v Borskom Petri 001-02
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-02
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-03
 10. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-04

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Obytný dvojdom č. 35 trojpriestorový, zrubový, v zadnej časti obitý doskami, kamenná podmurovka, strecha polvalbová s dymníkom, doskový štít s vetracími okienkami, podlomenicou a hálkou (stĺpikom), krytina šindľová. Strecha je asymetricky položená na vytŕčajúcich zhlaviach trámov, čím sa vytvára krytý podstienok. Žľab bol odstránený. Okná sú lemované širokými doskovými šambránami. Vstupuje sa z bočnej strany domu do spoločného pitvora, z neho vedú vstupy do samostatných častí a schody do podkrovia. Komora jedného z domov bola sekundárne predelená priečkou, čím vznikol priestor vyhradený pre výmenok. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-04

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.