Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 38  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^sýpka^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-02

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, komín, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hybiach 002-02
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-03

  murovaná konštrukcia, strecha, komín, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom v Hybiach 002-03
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-05

  murovaná konštrukcia, pôdorys domu, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Pôdorys podkrovia.
  Obytný dom v Hybiach 002-05
 4. Pridať záložky   Sýpky v Sedliackej Dubovej

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, uskladnenie plodín
  Zrubové sýpky na kamenných pivniciach pod šindľovými sedlovými strieškami a štítom s podlomenicou. Pred sýpkami sa nachádzajú zemiakové jamy so sedlovými strieškami.
  Sýpky v Sedliackej Dubovej
 5. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, sýpka, základy stavby, poschodový dom
  Zemianska kúria Országhovcov (dom č. 69). Poschodový dom, prízemie pravdepodobne murované. Asimetricky postavené poschodie, zo severu kryté predĺženou strechou. Poschodie zrubové, pavlač z dvoch strán, strecha sedlová, malý doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom na vrchole, krytina šindľová. Nápis v komore: "Aedificare Deo Juvante tempore quo curavet pro se Iones Ivanovic". Vľavo sýpka pravdepodobne zrubová na kamennej podmurovke, okožovaná, strecha valbová, krytina šindľová. V pozadí ďalšie hospodárske objekty.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01
 6. Pridať záložky   Usadlosť v Litave 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, slama, brána, sýpka
  Usadlosť, ktorú tvorí obytný dom č. 22 a sýpka. Dom majetnejšieho gazdu, murovaný, obielený, strecha valbová, krytina slamená. Napravo je umiestnená sýpka, rovnako murovaná, omietnutá, s valbovou strechou so slamenou krytinou. Dom je so sýpkou spojený murovanou bránou s bráničkou pokrytou sedlovou strieškou. V múre je umiestnená sakrálna soška, ktorá má ochranný charakter. Pohľad z ulice.
  Usadlosť v Litave 001-01
 7. Pridať záložky   Humno a sýpka v Ladzanoch 001-01

  humno, sýpka, murovaná konštrukcia, strecha, slama
  Hospodársky objekt pozostávajúci z humna a zo sýpky. Murovaná konštrukcia, strecha valbová, krytina slamená, spevnená inverznou väzbou slamy. Do humna sa vchádza dvojkrídlovou zrubovou bránou. Na pravej strane vstup do sýpky, ktorý je spevnený výpustkom. Pohľad z dvora.
  Humno a sýpka v Ladzanoch 001-01
 8. Pridať záložky   Sýpky v Litave 001-01

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Sýpky zrubové, vysoká kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená. Zrubová konštrukcia je zhotovená z dreva z listnatých stromov. Pohľad zo zadnej strany.
  Sýpky v Litave 001-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-01

  murovaná konštrukcia, strecha, štít, krytina, komín, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Hybiach 002-01
 10. Pridať záložky   Sýpky v Liskovej 001-01

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Sýpky jednopriestorové, zrubové, okožované a obielené, strechy sedlové, niektoré s podlomenicou, krytina šindľová. Do sýpok sa vstupovalo masívnymi dverami z dosiek posadených do rámovej konštrukcie. Sýpky sú postavené pri ceste na konci obce. Pohľad z ulice.
  Sýpky v Liskovej 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.