Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 26  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^základy stavby^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina, komín, pec
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V interiéri dominuje vykurovacie teleso s plynulým napojením na komín. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, základy stavby, štít
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-03

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, krytina, šindeľ
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-03
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Lome nad Rimavicou 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina, plot, základy stavby
  Obytný dom č. 91 trojpriestorový, zrubový, obitý šindľom, vysoká kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, krytina plechová, pôvodne pravdepodobne šindľová. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 002-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Lome nad Rimavicou 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ, gánok, základy stavby
  Obytný dom č. 97 zrubový, hrubo omazaný a obielený, vysoká kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, štít s podlomenicou, ktorá je podopretá vzperami, krytina šindľová. Podstrešie kryje drevený gánok podopretý vzperami. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 003-01
 6. Pridať záložky   Obytné domy v Hruštíne 001-01

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, šindeľ, krytina, štít
  Domy zrubové na bielom murovanom základe s pivnicou a združenými oknami vystuženými špaletami. Strechy sedlové, štíty prevažne s dvojitou podlomenicou a hálkou, vetracími otvormi a bubníkom na okrasu.
  Obytné domy v Hruštíne 001-01
 7. Pridať záložky   Obytné domy v Hruštíne 002-01

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, šindeľ, krytina, štít, brána, studňa
  Domy zrubové na bielom murovanom základe s pivnicou a združenými oknami vystuženými špaletami. Stavby zrubové, strechy sedlové, štíty s dvojitou podlomenicou a hálkou, vetracími otvormi a bubníkom na okrasu. Dom vľavo má vstup do pivnice zo štítovej strany, pred domom vpravo sa nachádza rumpálová studňa so zrubovým základom. Vstup do dvora ohraničený veľkou drevenou bránou a bráničkou.
  Obytné domy v Hruštíne 002-01
 8. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, sýpka, základy stavby, poschodový dom
  Zemianska kúria Országhovcov (dom č. 69). Poschodový dom, prízemie pravdepodobne murované. Asimetricky postavené poschodie, zo severu kryté predĺženou strechou. Poschodie zrubové, pavlač z dvoch strán, strecha sedlová, malý doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom na vrchole, krytina šindľová. Nápis v komore: "Aedificare Deo Juvante tempore quo curavet pro se Iones Ivanovic". Vľavo sýpka pravdepodobne zrubová na kamennej podmurovke, okožovaná, strecha valbová, krytina šindľová. V pozadí ďalšie hospodárske objekty.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Šumiaci 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, základy stavby
  Roľnícky dom č. 251. Dom zrubový, okožovaný, vysoká kamenná podstienka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná a vchod do pivnice. Vstup z bočnej strany domu. Za domom sú hospodárske objekty. Pohľad z ulice na dom a dvor.
  Obytný dom v Šumiaci 001-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Kyjove

  obydlie, zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, štít, krytina, hospodárske stavby, základy stavby
  Obytný dom trojpriestorový zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, krytina eternitová, pôvodne šindľová. Okolie vstupu do domu a podmurovka sú potreté vápenným náterom so svetličkou. Okná sú osadené v ráme krytom šambránou. V zadnej časti je umiestnený murovaný hospodársky objekt, pravdepodobne kôlňa.
  Obytný dom v Kyjove

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.