Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 61  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^zadná zástera^"
 1. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-06

  ženský odev, obradový odev, sviatočný odev, odev mladuchy, mladucha, rubáš, rukávce, zadná zástera
  Postup obliekania mladuchy. Obliekanie zadnej zástery - žltej "kasanice". Celkový pohľad spredu.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-06
 2. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-08

  ženský odev, obradový odev, sviatočný odev, odev mladuchy, mladucha, rukávce, živôtik, zástera, rubáš, zadná zástera
  Postup obliekania mladuchy. Obliekanie spodnej "fertuchi" - "škrobki" z mliečnej bavlny. Celkový pohľad spredu.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-08
 3. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-09

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev mladuchy, mladucha, rukávce, živôtik, zástera, zadná zástera, rubáš
  Postup obliekania mladuchy. Obliekanie vrchnej "fertuchi" z bavlneného tylu. Celkový pohľad spredu.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-09
 4. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-14

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev mladuchy, mladucha, rukávce, živôtik, zástera, zadná zástera, okružie, čižmy
  Postup obliekania mladuchy. Celá postava mladuchy pred úpravou hlavy. Oblečené má rukávce so zelenými stužkami na rukávoch, "pruclek" (živôtik) s "krézlom" (okružie) z paličkovanej čipky zopnutý brošňou, okolo pása zelenú stužku, dve "fertuchi", spodná "škrobka" je z mliečnej bavlny a vrchná z bavlneného tylu. Obuté má čižmy.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-14
 5. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-22

  ženský odev, obradový odev, sviatočný odev, odev mladuchy, mladucha, svadba, veniec mladuchy, rukávce, živôtik, zástera, zadná zástera, okružie, pôlka, čižmy
  Postup obliekania mladuchy. Celkový pohľad spredu na zakladanie svadobnej "póli", ktorá sa nosila prehodená cez ruky a poza chrbát. "Póla" je na okrajoch lemovaná čipkou.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-22
 6. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-27

  ženský odev, obradový odev, sviatočný odev, odev mladuchy, mladucha, svadba, veniec mladuchy, rozmarín, rukávce, živôtik, pôlka, zadná zástera, čižmy
  Postup obliekania mladuchy. Celkový pohľad zozadu na postavu mladuchy v tradičnom svadobnom odeve. Na hlave má "venec" s veľkou stuhou, oblečené má rukávce, zelený "pruclek" (živôtik), poza chrbát vpredu cez ruky má prehodenú svadobnú "pólu", v spodnej časti žltú "kasanicu", obuté má čižmy.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-27
 7. Pridať záložky   Ženský odev z Myjavy 001-01

  ženský odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, okružie, brošňa, živôtik, zadná zástera, zástera, čižmy
  Tradičný odev starších vydatých žien. Celkový pohľad spredu. Na hlave má "čapec" zošitý z troch častí: predný "čapec" z paličkovanej čipky, "prednička" a "dienka". Oblečené má rukávce "batistové" (môžu byť "molové"), príp. bavlnené. Rukávy sú zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "galier" alebo "krézel" (okružie) z paličkovanej čipky, na ňom našitý vyšívaný "obojok". Okraje "krézla" spája brošňa. Na rukávcoch má oblečený čierny zamatový živôtik "prucel" (môže byť saténový alebo brokátový). Vzadu je zadná zástera - konopná "kasanica", vpredu zástera - saténová "fertucha", ktorá je o 2-3 cm dlhšia ako "kasanica". Obuté má "štíble" (čižmy s tvrdou sárou).
  Ženský odev z Myjavy 001-01
 8. Pridať záložky   Ženský odev z Myjavy 001-03

  ženský odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, okružie, živôtik, zadná zástera
  Tradičný odev starších vydatých žien. Bližší pohľad zozadu. Na hlave má "čapec" zošitý z troch častí: predný "čapec" z paličkovanej čipky, "prednička" a "dienka". Oblečené má rukávce "batistové" (môžu byť "molové"), príp. bavlnené. Rukávy sú zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "galier" alebo "krézel" (okružie) z paličkovanej čipky, na ňom našitý vyšívaný "obojok". Na rukávcoch má oblečený čierny zamatový živôtik "prucel" (môže byť saténový alebo brokátový). Okolo pása je previazaná čierna stuha, vzadu má oblečenú zadnú zásteru - konopnú "kasanicu".
  Ženský odev z Myjavy 001-03
 9. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, brošňa, okružie, živôtik, zadná zástera, zástera, čižmy
  Odev žien stredného veku. Celkový pohľad spredu. Na hlave má "čapec" z paličkovanej čipky. Oblečené má rukávce na rukávoch zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "krézel" z paličkovanej čipky, na ňom našitý "obojok". Okraje "krézla" spája brošňa. Na rukávcoch má oblečený modrý "prucel" (živôtik). Vzadu je zadná zástera - "kasanica", vpredu "fertucha", ktorá je o 2-3 cm dlhšia ako "kasanica". Obuté má "štíble" (čižmy s tvrdou sárou).
  Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.