Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 28  
Vaša požiadavka: Obec = "^Banská Bystrica^"
 1. Pridať záložky   Don Šajn alebo Nezdarný syn

  bábkové divadlo, ľudoví bábkari, bábka
  Bábkové divadlo, hra Don Šajn alebo Nezdarný syn, v podaní Tradičného bábkového divadla Antona Anderleho. Bábky vedie a oživuje Anton Anderle, na heligónke a gajdách sprevádza Ján Palovič. Záznam z predstavenia, s úvodným slovom, v závere ukážka niekoľkých čísel z predstavenia Najmenší cirkus sveta a dohra nazývaná aj "Šlusnumer".
 2. Pridať záložky   Multiinštrumentalista Milan Štesko 001-01

  hudobné nástroje, vzduchozvučné nástroje (aerofóny), jazýčkové nástroje, muzikant, gajdy
  Portrétová fotografia muzikanta Milana Šteska pri hre na gajdy. Okrem gájd ovládal hru na rozne druhy píštal a fujaru. Pohľad na vrchnú časť postavy v tradičnom odeve na scéne Medzinárodného folklórneho festivalu Strážnice 1986.
  Multiinštrumentalista Milan Štesko 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Radvani 002-01

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina
  Prízemný dom pravdepodobne murovaný, orientovaný pozdĺžne s cestou, so symetrickým usporiadaním otvorov (dve a dve okná a v strede dvere), strecha valbová, krytina šindľová.
  Obytný dom v Radvani 002-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Kráľovej

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít
  Prízemný dom pravdepodobne murovaný s oknom a dverami na pozdĺžnej strane, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou, krytina šindľová.
  Obytný dom v Kráľovej
 5. Pridať záložky   Kováčske vyhne a obytný dom v Banskej Bystrici

  strecha, murovaná konštrukcia, štít, poschodový dom, vyhňa
  Dve združené kováčške vyhe prízemné s bránami, strechy polovalbové, štíty doskové čiastočne otvorené s podlomenicami, obytný dom poschodový, prízemie murované, poschodie drevené.
  Kováčske vyhne a obytný dom v Banskej Bystrici
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Radvani 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít
  Prízemný dom pravdepodobne zrubový, omietnutý, pozdĺžna orientácia, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou, krytina šindľová.
  Obytný dom v Radvani 001-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Hornej Radvani

  murovaná konštrukcia, krytina, strecha, šindeľ
  Prízemný dvojosový dom, murovaný, omietnutý, strecha valbová, krytina šindľová.
  Obytný dom v Hornej Radvani
 8. Pridať záložky   Bábka od Jaroslava Anderleho 001-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  "Dupák – Dlhý, Široký a Bystrozraký", tradičná bábka (marioneta) z kolekcie trikových, varietných bábok, tzv. "kumštfigúriek". Tieto bábky neúčinkovali v hrách tradičného repertoáru, ale boli neodmysliteľnou súčasťou varietných výstupov v podobe dohier k hlavnej hre. Ich doménou boli rôzne varietné výstupy, v ktorých vystupovali ako povrazolezci, žongléri, akrobati a pod. Bábka je zavesená na oceľovom drôte, ovládaná jednou niťou ukotvenou v cípe čapice. Princíp animácie spočíva v skladaní a vymršťovaní celej postavy pričom postupne z hlavy najväčšej bábky vychádza menšia hlava a z menšej hlavy najmenšia hlava. V skrčenej pozícii má bábka dĺžku 34,5 cm, po vymrštení 90 cm vrátane vodiaceho drôtu. Celkový pohľad na bábku vo vystretej pozícii.
  Bábka od Jaroslava Anderleho 001-03
 9. Pridať záložky   Bábka od Jaroslava Anderleho 001-04

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  "Dupák – Dlhý, Široký a Bystrozraký", tradičná bábka (marioneta) z kolekcie trikových, varietných bábok, tzv. "kumštfigúriek". Tieto bábky neúčinkovali v hrách tradičného repertoáru, ale boli neodmysliteľnou súčasťou varietných výstupov v podobe dohier k hlavnej hre. Ich doménou boli rôzne varietné výstupy, v ktorých vystupovali ako povrazolezci, žongléri, akrobati a pod. Bábka je zavesená na oceľovom drôte, ovládaná jednou niťou ukotvenou v cípe čapice. Princíp animácie spočíva v skladaní a vymršťovaní celej postavy pričom postupne z hlavy najväčšej bábky vychádza menšia hlava a z menšej hlavy najmenšia hlava. V skrčenej pozícii má bábka dĺžku 34,5 cm, po vymrštení 90 cm vrátane vodiaceho drôtu. Celkový pohľad na bábku v skrčenej pozícii.
  Bábka od Jaroslava Anderleho 001-04
 10. Pridať záložky   Bábka od Jaroslava Anderleho 001-05

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  "Dupák – Dlhý, Široký a Bystrozraký", tradičná bábka (marioneta) z kolekcie trikových, varietných bábok, tzv. "kumštfigúriek". Tieto bábky neúčinkovali v hrách tradičného repertoáru, ale boli neodmysliteľnou súčasťou varietných výstupov v podobe dohier k hlavnej hre. Ich doménou boli rôzne varietné výstupy, v ktorých vystupovali ako povrazolezci, žongléri, akrobati a pod. Bábka je zavesená na oceľovom drôte, ovládaná jednou niťou ukotvenou v cípe čapice. Princíp animácie spočíva v skladaní a vymršťovaní celej postavy pričom postupne z hlavy najväčšej bábky vychádza menšia hlava a z menšej hlavy najmenšia hlava. V skrčenej pozícii má bábka dĺžku 34,5 cm, po vymrštení 90 cm vrátane vodiaceho drôtu. Detailný pohľad na hlavu najväčšej bábky.
  Bábka od Jaroslava Anderleho 001-05

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.