Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-13

  mužský odev, sviatočný odev, čiapka, šnurovanie
  Pohľad na "čepicu", ktorej základ tvorí sivomodré súkenné dienko v tvare kruhu. Dienko je zdobené modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a "kitajkou" (strapcom) z modrej vyšívacej priadze. Obvod "čepice" je lemovaný imitáciou čiernej barančiny.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-13
 2. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-12

  mužský odev, sviatočný odev, čiapka
  Muž má na hlave "čepicu", ktorej základ tvorí sivomodré súkenné dienko v tvare kruhu zdobené modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a "kitajkou" (strapcom) z modrej vyšívacej priadze. Obvod "čepice" je lemovaný imitáciou čiernej barančiny.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-12
 3. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-03

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, čižmy, čiapka, výšivka, paličkovaná čipka, šnurovanie
  Muž má oblečenú košeľu ušitú z priemyselného plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Rukávy košele sú zdobené "na dzierki" (dierkovou výšivkou), výšivkou stonkovým stehom a paličkovanou "babkovou" čipkou, ktorá spája rukávy s trupovou časťou. V dolnej časti sú rukávy nazberané a spevnené prišitou manžetou vyšívanou "na plno" a "na dzierki". Manžety sú previazané stuhou. Lajblík ušitý zo sivomodrého súkna a podšitý plátnom sa nazýva "prucel". Na chrbtovej časti je zdobený modrou "šujtáškou" (šnurovaním). Zdobený je tiež "ščepovaním" a vysekávanou čipkou. Nohavice sú rovnako ako lajblík ušité zo sivomodrého súkna a podšité plátnom. V spodnej časti sú nohavice zúžené. Bočná aj zadná časť nohavíc je zdobená modrou "šujtáškou". Do rázporkov je zasunutý "tureckí ručník". Muž má nohavice v páse upevnené tenkým remeňom. Na nohách má obuté čierne čižmy. Na hlave má "čepicu", ktorej základ tvorí súkenné dienko v tvare kruhu zdobené modrou "šujtáškou" a "kitajkou" (strapcom) z vyšívacej priadze. Boky lemuje imitácia čiernej barančiny. Celkový pohľad zozadu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-03
 4. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-02

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, vreckovka, čižmy, čiapka, výšivka, paličkovaná čipka, šnurovanie
  Muž má oblečenú košeľu ušitú z priemyselného plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Je spojený štyrmi stuhami uviazanými do mašieľ. Rukávy košele sú zdobené "na dzierki" (dierkovou výšivkou), výšivkou stonkovým stehom a paličkovanou "babkovou" čipkou, ktorá spája rukávy s trupovou časťou. V dolnej časti sú rukávy nazberané a spevnené prišitou manžetou vyšívanou "na plno" a "na dzierki". Manžety sú previazané stuhou. Lajblík ušitý zo sivomodrého súkna a podšitý plátnom sa nazýva "prucel". Na cípoch fazóny je zdobený modrou "šujtáškou" (šnurovaním). Zdobený je tiež "ščepovaním" a vysekávanou čipkou. V jeho prednej časti je po oboch stranách umiestnený rad ozdobných drevených gombičiek. Nohavice sú rovnako ako lajblík ušité zo sivomodrého súkna a podšité plátnom. V spodnej časti sú nohavice zúžené. Na prednej časti v okolí dvoch rázporkov sú zdobené modrou "šujtáškou". Do rázporkov je zasunutý "tureckí ručňík". Muž má nohavice v páse upevnené tenkým remeňom. Na nohách má obuté čierne čižmy. Na hlave má "čepicu", ktorej základ tvorí súkenné dienko v tvare kruhu zdobené modrou "šujtáškou" a "kitajkou" (strapcom) z vyšívacej priadze. Boky lemuje imitácia čiernej barančiny. Celkový pohľad spredu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-02
 5. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-01

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, vreckovka, čižmy, čiapka, výšivka, paličkovaná čipka, šnurovanie
  Muž má oblečenú košeľu ušitú z priemyselného plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Je spojený štyrmi stuhami uviazanými do mašieľ. Rukávy košele sú zdobené výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou), výšivkou stonkovým stehom a paličkovanou "babkovou" čipkou, ktorá spája rukávy s trupovou časťou. V dolnej časti sú rukávy nazberané a spevnené prišitou manžetou vyšívanou "na plno" a "na dzierki". Manžety sú previazané stuhou. Lajblík ušitý zo sivomodrého súkna a podšitý plátnom sa nazýva "prucel". Na cípoch fazóny a na chrbtovej časti je zdobený modrou "šujtáškou" (šnurovaním). Zdobený je tiež "ščepovaním" a vysekávanou čipkou. V jeho prednej časti je po oboch stranách umiestnený rad ozdobných drevených gombičiek. Nohavice sú rovnako ako lajblík ušité zo sivomodrého súkna a podšité plátnom. V spodnej časti sú nohavice zúžené. Na prednej časti v okolí dvoch rázporkov sú zdobené modrou "šujtáškou". Rovnakou technikou je zdobená bočná aj zadná časť nohavíc. Do rázporkov je zasunutý "tureckí ručník". Muž má nohavice v páse upevnené tenkým remeňom. Na nohách má obuté čierne čižmy. Na hlave má "čepicu", ktorej základ tvorí súkenné dienko v tvare kruhu zdobené modrou "šujtáškou" a "kitajkou" (strapcom) z vyšívacej priadze. Boky lemuje imitácia čiernej barančiny.