Výsledky vyhľadávania

 1. Odev mladuchy z Prenčova 004-04

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-04

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Pohľad šikmo zozadu na hlavu a ramená. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe". Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami.

 2. Odev mladuchy z Prenčova 004-03

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-03

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Pohľad šikmo spredu na hlavu a ramená. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé korále. Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami.

 3. Odev mladuchy z Prenčova 004-02

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-02

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, topánky, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Celkový pohľad zozadu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou. Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami. Obuté má biele poltopánky.

 4. Odev mladuchy z Prenčova 004-01

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-01

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, vreckovka, topánky, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Celkový pohľad spredu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe". Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a dlhými sklenenými drobnými korálkami. Za pásom má jemne vyšívaný "ručňíčok", obuté má biele poltopánky.

 5. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-05

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-05

  ženský odev, ženský kabátik, paličkovaná čipka, šatka na hlavu
  Detailný pohľad šikmo zozadu na hlavu a ramená mladej ženy. Na hlave má vyšívaný ručník uviazaný na spôsob čepčeka, na krku biely golier lemuje bordovú brokátovú "kamizoľu".

 6. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-03

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-03

  ženský odev, ženský kabátik, paličkovaná čipka, šatka na hlavu
  Pohľad šikmo zboku na hlavu a ramená mladej ženy. Oblečenú má brokátovú "kamizoľu" s dlhým rukávom a bielym golierom z paličkovanej čipky. Na hlave má vyšívaný "ručňíčok" uviazaný na spôsob čepčeka.

 7. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-02

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-02

  ženský odev, ženský kabátik, paličkovaná čipka, sukňa, šatka na hlavu, topánky
  Celkový pohľad zozadu na postavu mladej ženy. Oblečenú má brokátovú "kamizoľu" s dlhým rukávom a bielym čipkovaným golierom. V spodnej časti je bordová brokátová sukňa, pod ňou jemná saténová spodnica. Obuté má hnedé poltopánky, na hlave má vyšívaný "ručňíčok" uviazaný na spôsob čepčeka.

 8. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-01

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-01

  ženský odev, ženský kabátik, sukňa, paličkovaná čipka, šatka na hlavu, topánky
  Celkový pohľad spredu na postavu mladej ženy. Oblečenú má brokátovú "kamizoľu" s dlhým rukávom a bielym golierom. Golier aj konce rukávov sú z paličkovanej čipky. V spodnej časti je bordová brokátová sukňa, pod ňou jemná saténová spodnica. Obuté má hnedé poltopánky, na hlave má vyšívaný "ručňíčok" uviazaný na spôsob čepčeka.

 9. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 001-04

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 001-04

  ženský odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Pohľad šikmo zozadu na hlavu a ramená mladej ženy. Oblečenú má jednofarebnú fialovú "kamizoľu" s bielym golierom. Na hlave má uviazaný vyšívaný biely "ručňíčok".

 10. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 001-03

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 001-03

  ženský odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Pohľad zboku na hlavu a ramená mladej ženy. Oblečenú má jednofarebnú fialovú "kamizoľu" s bielym golierom. Na hlave má uviazaný vyšívaný biely "ručňíčok".