[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána, chliev
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom vo Veličnej 001-02
 2. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Veličnej 001-01
 3. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Riečnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dvojdom v Riečnici 001-01
 4. Pridať záložky  Obytný dom v Rakovej 001-01

  plazová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, holubník, gánok
  Obytný dom č. 131 trojpriestorový, plazová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, predĺžená na obe strany, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik) zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V štíte je umiestnený holubník. Podstrešie kryje malý gánok. Okná sú zasadené do plazov. Izba má na priečelí netradične len jedno okno. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Rakovej 001-01
 5. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-03

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-03
 6. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-02

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, komín
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-02
 7. Pridať záložky  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-02

  murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, božie muky, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-02
 8. Pridať záložky  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, božie muky, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-01
 9. Pridať záložky  Obytný dvojdom vo Vyšnej Revúcej 002-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 359 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít ozdobne vykladaný doskami do tvaru obráteného písmena V, s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Strecha je posadená na predĺžených zhlaviach trámov a vytvára krytý podstienok. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dvojdom vo Vyšnej Revúcej 002-01
 10. Pridať záložky  Obytný dvojdom vo Vyšnej Revúcej 001-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno
  Obytný dvojdom č. 376 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, štít ozdobne vykladaný doskami do tvaru obráteného písmena V, s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Strecha je posadená na predĺžených zhlaviach trámov. Presah strechy tvorí krytý podstienok, ktorý je využitý ako úložný priestor na drevo. Okná sú lemované drevenými šambránami. V zadnej časti dvora sa nachádza malé humno. Pohľad z ulice.
  Obytný dvojdom vo Vyšnej Revúcej 001-01