Výsledky vyhľadávania

 1. Obytný dom v Pohronskej Polhore

   Pridať záložky  Obytný dom v Pohronskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Roľnícky dom č. 166, v strednej časti rozdelený veľkou drevenou bránou. Zrubový, na jednej strane okožovaný a namaľovaný vápnom na bielo, mohutná valbová strecha, krytina šindľová. Obe časti majú po dve okná, vpredu latkový plot s predzáhradkou. Pohľad z ulice.

 2. Obytný dom v Polomke

   Pridať záložky  Obytný dom v Polomke

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 73 postavený v miernom svahu. Zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná s drevenými rámami. Vstup z bočnej strany domu. Za domom hospodársky objekt. Pohľad spredu na dom a dvor.

 3. Obytný dom v Šumiaci

   Pridať záložky  Obytný dom v Šumiaci

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Roľnícky dom č. 251. Dom zrubový, okožovaný, vysoká kamenná podstienka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná a vchod do pivnice. Vstup z bočnej strany domu. Za domom sú hospodárske objekty. Pohľad z ulice na dom a dvor.

 4. Obytný dom v Oščadnici 002-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Oščadnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, komín, pec
  Obytný dom č. 265. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, šindľová krytina, bočná prístavba. Predĺžená strecha nad vstupom, podstrešie obité doskami. Pod domom pivnica. Nákres, priečny rez.

 5. Obytný dom v Hlaviciach 001-03

   Pridať záložky  Obytný dom v Hlaviciach 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, bočný pohľad.

 6. Obytný dom v Hlaviciach 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Hlaviciach 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, čelný pohľad.

 7. Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, komín
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Nákres.

 8. Obytný dom v Riečnici 002-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Riečnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít
  Obytný dom č. 87. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, štít doskový s dvojitou podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová. Nákres, vľavo pohľad zadný, vpravo rez priečelím.

 9. Obytný dom v Oščadnici 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Oščadnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít
  Menší obytný dom, zrubový, strecha sedlová s prístreškom, doskový štít s podlomenicou. Na podlomenici pozostatok šindľovej krytiny. Jedno okno v priečelí, komôrka s malým okienkom.

 10. Obytný dom v Novej Bystrici 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Novej Bystrici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít, dvor
  Bizakov dvor, obytný dom a dvor s hospodárskymi budovami. Dom zrubový, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, pozdĺž domu gánok s podstreším. Nápis na nadpraží "17. Junij 1818". Vedľa domu stojí maštaľ. Dvor je voľný, bez oplotenia.