Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 112  
Vaša požiadavka: Predmet (kľúč.slová) = "4 1 4 Hospodársky objekt"
 1. Pridať záložky   Usadlosť v Oravskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, plot, hospodárske stavby
  Roľnícka usadlosť. Dom zrubový, na kamennej podmurovke, strecha valbová, krytina šindľová. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy - stodola a maštaľ. Celá usadlosť je ohraničená plotom z drevených brvien.
  Usadlosť v Oravskej Polhore
 2. Pridať záložky   Humno a sýpka v Ladzanoch 001-01

  humno, sýpka, murovaná konštrukcia, strecha, slama
  Hospodársky objekt pozostávajúci z humna a zo sýpky. Murovaná konštrukcia, strecha valbová, krytina slamená, spevnená inverznou väzbou slamy. Do humna sa vchádza dvojkrídlovou zrubovou bránou. Na pravej strane vstup do sýpky, ktorý je spevnený výpustkom. Pohľad z dvora.
  Humno a sýpka v Ladzanoch 001-01
 3. Pridať záložky   Sýpky v Litave 001-01

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Sýpky zrubové, vysoká kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená. Zrubová konštrukcia je zhotovená z dreva z listnatých stromov. Pohľad zo zadnej strany.
  Sýpky v Litave 001-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Šumiaci 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, základy stavby
  Roľnícky dom č. 251. Dom zrubový, okožovaný, vysoká kamenná podstienka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná a vchod do pivnice. Vstup z bočnej strany domu. Za domom sú hospodárske objekty. Pohľad z ulice na dom a dvor.
  Obytný dom v Šumiaci 001-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Polomke

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 73 postavený v miernom svahu. Zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná s drevenými rámami. Vstup z bočnej strany domu. Za domom hospodársky objekt. Pohľad spredu na dom a dvor.
  Obytný dom v Polomke
 6. Pridať záložky   Sýpky v Sedliackej Dubovej

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, uskladnenie plodín
  Zrubové sýpky na kamenných pivniciach pod šindľovými sedlovými strieškami a štítom s podlomenicou. Pred sýpkami sa nachádzajú zemiakové jamy so sedlovými strieškami.
  Sýpky v Sedliackej Dubovej
 7. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ, brána
  Dom zrubový, okožovaný, exteriér maľovaný vápnom, zadná časť domu podpivničená. Nad vchodom do pivnice sa nachádza pavlač. Strecha sedlová, štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy. Vstup do dvora ohraničuje bránička a veľká dvojkrídľová drevená brána krytá sedlovou strieškou. Pohľad z dvora na bočnú stranu domu.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-02
 8. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, sýpka, základy stavby, poschodový dom
  Zemianska kúria Országhovcov (dom č. 69). Poschodový dom, prízemie pravdepodobne murované. Asimetricky postavené poschodie, zo severu kryté predĺženou strechou. Poschodie zrubové, pavlač z dvoch strán, strecha sedlová, malý doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom na vrchole, krytina šindľová. Nápis v komore: "Aedificare Deo Juvante tempore quo curavet pro se Iones Ivanovic". Vľavo sýpka pravdepodobne zrubová na kamennej podmurovke, okožovaná, strecha valbová, krytina šindľová. V pozadí ďalšie hospodárske objekty.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01
 9. Pridať záložky   Dvere v Ladzanoch 001-01

  zrubová konštrukcia
  Vstup do prešovne. Do vertikálneho rámu sú vsadené hrubé vyrezané vzpery na hornej strane ukončené záklenkom. Vzpera musí byť pevná - nesie ťažkú konštrukciu strechy. Nad vstupom nápis "Aedificata anno 1749". Na pravej strane je umiestnené štrbinové okienko.
  Dvere v Ladzanoch 001-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, dvor
  Bizakov dvor, obytný dom a dvor s hospodárskymi budovami. Dom zrubový, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, pozdĺž domu gánok s podstreším. Nápis na nadpraží "17. Junij 1818". Vedľa domu stojí maštaľ. Dvor je voľný, bez oplotenia.
  Obytný dom v Novej Bystrici 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.