[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-04

  bačovský riad, črpák, ornament, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené rezbou pripomínajúcou motív draka/hada. Nádoba aj ucho sú vyrobené z javorového dreva. Vsadené dno spevňuje mosadzná obrúčka. Bližší pohľad na ucho črpáka.
  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-04
 2. Pridať záložky  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-03

  bačovský riad, črpák, ornament, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené rezbou pripomínajúcou motív draka/hada. Nádoba aj ucho sú vyrobené z javorového dreva. Vsadené dno spevňuje mosadzná obrúčka. Celkový pohľad zhora.
  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-03
 3. Pridať záložky  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-02

  bačovský riad, črpák, ornament, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené rezbou pripomínajúcou motív draka/hada. Nádoba aj ucho sú vyrobené z javorového dreva. Vsadené dno spevňuje mosadzná obrúčka. Celkový pohľad zboku.
  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-02
 4. Pridať záložky  Črpák Jána Gondu Kutáča 017-01

  bačovský riad, črpák, ornament, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené rezbou pripomínajúcou motív draka/hada. Nádoba aj ucho sú vyrobené z javorového dreva. Vsadené dno spevňuje mosadzná obrúčka.
 5. Pridať záložky  Črpák Ľubomíra Tatarku 082-03

  bačovský riad, črpák, figurálna rezba, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené antropomorfnou figurálnou rezbou gajdoša. Nádoba je vyrobená z jedľového svoru, ucho z hruškového dreva. Vsadené dno spevňuje mosadzná obrúčka.
 6. Pridať záložky  Črpák Ľubomíra Tatarku 081-03

  bačovský riad, črpák, figurálna rezba, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené antropomorfnou figurálnou rezbou s námetom z pastierskeho života-umývanie geliet. Nádoba je vyrobená z jedľového svoru, ucho z hruškového dreva. Vsadené dno spevňuje vybíjaná mosadzná obrúčka.
 7. Pridať záložky  Črpák Ľubomíra Tatarku 084-04

  bačovský riad, črpák, figurálna rezba, antropomorfné zobrazenie, rezbárstvo
  Črpák tmavej farby, ucho zdobené antropomorfnou figurálnou rezbou zobrazujúcou príhodu ako známy píšťalkár a fujarista Ondrej Madoš ukradol ovcu. Zavolali k nemu žandára a farára a on musel prisahať o svojej bezúhonnosti na Bibliu. Nápis na jednej strane ucha znie: "MADOS, UKRDLS OVCU?", na druhej: "PRISAHAJ NA BIBLIU!" Nádoba je vyrobená z jedľového svoru, ucho z hruškového dreva. Vsadené dno spevňuje mosadzná obrúčka s drobnými razbami po obvode.
 8. Pridať záložky  Črpáky Vladimíra Blcháča 002-01

  bačovský riad, črpák, rezbárstvo, zoomorfné zobrazenie, antropomorfné zobrazenie, ornament
  Drevené črpáky na pitie žinčice, ktoré zhotovil bača Vladimír Blcháč z Jakubovian. Črpáky sú zhotovené z jedného kusa dreva, vrchná hrana masívneho ucha je zdobená figúrálnymi motívmi zobrazujúcimi prácu na salaši.
  Črpáky Vladimíra Blcháča 002-01
 9. Pridať záložky  Črpáky Vladimíra Blcháča 001-01

  bačovský riad, črpák, rezbárstvo, zoomorfné zobrazenie, antropomorfné zobrazenie
  Drevené črpáky na pitie žinčice, ktoré zhotovil bača Vladimír Blcháč z Jakubovian. Črpáky sú zhotovené z jedného kusa dreva, vrchná hrana masívneho ucha je zdobená figúrami zvierat alebo motívmi z prostredia salaša.
  Črpáky Vladimíra Blcháča 001-01
 10. Pridať záložky  Výšivka zo Bzovíka 004-01

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, výšivka na sieti, paličkovaná čipka, čepiec, geometrická ornamentika, antropomorfné zobrazenie
  Výšivka z prednej časti ženského čepca. Ústredným motívom sú dve ľudské postavy zakomponované do štvorca, vyšívané žltou farbou na sieti. Geometrické motívy na bokoch sú vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Okraj čepca je dozdobený paličkovanou čipkou a prišitými flitrami a korálkami.
  Výšivka zo Bzovíka 004-01