Výsledky vyhľadávania

 1. Obytný dom v Pohronskej Polhore

   Pridať záložky  Obytný dom v Pohronskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Roľnícky dom č. 166, v strednej časti rozdelený veľkou drevenou bránou. Zrubový, na jednej strane okožovaný a namaľovaný vápnom na bielo, mohutná valbová strecha, krytina šindľová. Obe časti majú po dve okná, vpredu latkový plot s predzáhradkou. Pohľad z ulice.

 2. Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-02

   Pridať záložky  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Dom zrubový, okožovaný, exteriér maľovaný vápnom, zadná časť domu podpivničená. Nad vchodom do pivnice sa nachádza pavlač. Strecha sedlová, štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy. Vstup do dvora ohraničuje bránička a veľká dvojkrídľová drevená brána krytá sedlovou strieškou. Pohľad z dvora na bočnú stranu domu.

 3. Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-01

   Pridať záložky  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Dom zrubový, okožovaný, exteriér maľovaný vápnom, zadná časť domu podpivničená. Nad vchodom do pivnice sa nachádza pavlač. Strecha sedlová, štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy. Vstup do dvora ohraničuje bránička a veľká dvojkrídľová drevená brána krytá sedlovou strieškou. Pohľad spredu.

 4. Obytné domy v Hruštíne 002-01

   Pridať záložky  Obytné domy v Hruštíne 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána, studňa
  Domy zrubové na bielom murovanom základe s pivnicou a združenými oknami vystuženými špaletami. Stavby zrubové, strechy sedlové, štíty s dvojitou podlomenicou a hálkou, vetracími otvormi a bubníkom na okrasu. Dom vľavo má vstup do pivnice zo štítovej strany, pred domom vpravo sa nachádza rumpálová studňa so zrubovým základom. Vstup do dvora ohraničený veľkou drevenou bránou a bráničkou.

 5. Objímka z Važca

   Pridať záložky  Objímka z Važca

  kováčstvo, brána
  Objímka na uzatvorenie brány, nazývaná aj petlica. Dĺžka výrobku cca 35 cm. Celkový pohľad.

 6. Obytný dom v Ľubietovej 003-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Ľubietovej 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Dom prízemný s podmúrovkou, zrubový, omietnutý, rožná orientácia na nerovnom teréne, na čelnej strane bránička so schodami, dve okná, drevená brána, okienko a vstup do pivnice, strecha valbová, šindľová krytina, čiastočne prekrytá plechom.

 7. Obytný dom v Ľubietovej 002-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Ľubietovej 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Dom prízemný, zrubový, pozdĺžna orientácia v rade, štyri okná, uprostred drevená brána, strecha valbová, šindľová krytina.

 8. Obytný dom v Ľubietovej 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Ľubietovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Dom prízemný, pravdepodobne zrubový omietnutý, pozdĺžna orientácia, oproti ulici vyvýšený, tri okenné osi, v strede brána, uličné priečelie s jednoduchou výzdobou, krytina šindľová, na bočnej strane štít s podlomenicou.

 9. Obytný dom v Horných Zeleniciach

   Pridať záložky  Obytný dom v Horných Zeleniciach

  murovaná konštrukcia, strecha, brána
  Dom prízemný, murovaný, priečna orientácia, do ulice dve okná a bránička, plný štít, strecha polvalbová, tvrdá krytina. Vpravo dosková brána.

 10. Obytný dom v Bučanoch 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Bučanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, slama, brána
  Dom prízemný, pravdepodobne hlinený, pozdĺžna orientácia, na uličnej strane dve okná, strecha valbová, slamená krytina. Vľavo dosková brána a bránička.