[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Ornamentník z Medzian 001-02

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, tkanina
  Folklórna zástava z obce Medzany. Ornamentník z tradične tkaného plátna červenej farby v strede s bielym vytkávaním. Celkový pohľad na jednu stranu ornamentníka.
  Ornamentník z Medzian 001-02
 2. Pridať záložky  Ornamentník z Lábu 001-03

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka
  Folklórna zástava z obce Láb. Ornamentník je z konopného plátna. Jeho zadnú stranu tvorí vzor z kútnej plachty zo začiatku 19. storočia výšivaný mešterkou a krížikmi. Na prednej strane modrej farby je aplikovaná biela "vapérová" vyšívaná zástera a časť venca družičiek. Detail vyšívania na zadnej strane ornamentníka.
  Ornamentník z Lábu 001-03
 3. Pridať záložky  Ornamentník z Kšinnej 001-02

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka
  Folklórna zástava folklórnej skupiny Bukovina z Kšinnej. Na výzdobu ornamentníka je použitá plná a krížiková výšivka a ažúrka. Celkový pohľad na zadnú stranu ornamentníka.
  Ornamentník z Kšinnej 001-02
 4. Pridať záložky  Ornamentník z Krivian 001-04

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia
  Folklórna zástava obce Krivany. Obe strany ornamentníka sú zdobené časťami ľudového odevu, vykladaním angliou a šnúrkovaním na "drelichu". Šnúry tvoria ornament podľa vzorov z bačovských nohavíc a ženského živôtika. Detail zdobenia na zadnej strane ornamentníka.
  Ornamentník z Krivian 001-04
 5. Pridať záložky  Ornamentník z Krivian 001-03

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia
  Folklórna zástava obce Krivany. Obe strany ornamentníka sú zdobené časťami ľudového odevu, vykladaním angliou a šnúrkovaním na "drelichu". Šnúry tvoria ornament podľa vzorov z bačovských nohavíc a ženského živôtika. Detail zdobenia na prednej strane ornamentníka.
  Ornamentník z Krivian 001-03
 6. Pridať záložky  Ornamentník z Dolnej Poruby 001-04

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, krížiková výšivka
  Folklórna zástava obce Dolná Poruba. Ornamentník je zdobený krížikovou výšivkou spôsobom lokálne nazývaným "na kabáčki" a "na vláski" a aplikovanými vyšívanými časťami mužskej košele. Časť výšivky na ornamentníku.
  Ornamentník z Dolnej Poruby 001-04
 7. Pridať záložky  Ornamentník z Detvy 001-05

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka krivou ihlou
  Folklórna zástava obce Detva. Ornamentník zdobený predovšetkým detvianskou výšivkou krivou ihlou na domácom plátne, ktorú dopĺňajú tkaniny, háčkovanie a ozdobne viazané strapce po jeho obvode. Celkový pohľad na zadnú stranu ornamentníka.
  Ornamentník z Detvy 001-05
 8. Pridať záložky  Ornamentník z Detvy 001-04

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka krivou ihlou
  Folklórna zástava obce Detva. Ornamentník zdobený predovšetkým detvianskou výšivkou krivou ihlou na domácom plátne, ktorú dopĺňajú tkaniny, háčkovanie a ozdobne viazané strapce po jeho obvode. Detail výšivky v spodnej časti prednej strany ornamentníka.
  Ornamentník z Detvy 001-04
 9. Pridať záložky  Ornamentník z Detvy 001-03

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka krivou ihlou
  Folklórna zástava obce Detva. Ornamentník zdobený predovšetkým detvianskou výšivkou krivou ihlou na domácom plátne, ktorú dopĺňajú tkaniny, háčkovanie a ozdobne viazané strapce po jeho obvode. Stredná časť na prednej strane ornamentníka.
  Ornamentník z Detvy 001-03
 10. Pridať záložky  Ornamentník zo Bzenice 001-04

  ornamentník, zástava, výšivka plochým stehom, ornamentník-štúdia
  Folklórna zástava z obce Bzenica. Na domácom plátne sú plochým stehom vyšité motívy kvetov, obilných klasov a nápis, dotvorené korálkami a flitrami. Po bokoch ornamentníka sú prišité vyšívané stuhy a jeho spodný okraj je ukončený ozdobným uzlíkovým viazaním strapcov. Celkový pohľad na zadnú stranu ornamentníka.
  Ornamentník zo Bzenice 001-04