Výsledky vyhľadávania

 1. Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

   Pridať záložky  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, sýpka, poschodový dom
  Kúria Országhovcov (dom č. 69). Poschodový dom, prízemie pravdepodobne murované. Asimetricky postavené poschodie, zo severu kryté predĺženou strechou. Poschodie zrubové, pavlač z dvoch strán, strecha sedlová, malý doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom na vrchole, krytina šindľová. Nápis v komore: "Aedificare Deo Juvante tempore quo curavet pro se Iones Ivanovic". Vľavo sýpka pravdepodobne zrubová na kamennej podmurovke, okožovaná, strecha valbová, krytina šindľová. V pozadí ďalšie hospodárske objekty.

 2. Rad domov v Levoči

   Pridať záložky  Rad domov v Levoči

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ
  Domy poschodové murované, tesne v rade, priečna orientácia, strechy sedlové, štíty doskové s podlomenicou a kuklou, šindľová krytina.

 3. Obytný dom v Jabríkovej 003-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Jabríkovej 003-01

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Stavba poschodová, pravdepodobne obytného charakteru, prízemie murované, poschodie zrubové, pozĺžna orientácia, na čelnej strane dvere a dve okná, na poschodí dve okná, strecha sedlová, šindľová krytina.

 4. Obytný dom v Mošovciach

   Pridať záložky  Obytný dom v Mošovciach

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha
  Dom poschodový, murovaný, priečna orientácia do ulice, dvojosový, na boku drevená pavlač, na poschodí jednoduchá pásová výzdoba, strecha valbová, krytina pravdepodobne tvrdá.

 5. Obytný dom v Čičmanoch

   Pridať záložky  Obytný dom v Čičmanoch

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha
  Dvojpodlažný dom, prízemie murované, poschodie zrubové, orientácia pozdĺžna, v prízemí pravdepodobne pivnice, strecha valbová, steny pokryté výzdobou, vápennou maľbou, tvrdá krytina.

 6. Obytný dom v Myjave

   Pridať záložky  Obytný dom v Myjave

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha
  Dom s výškou, pravdepodobne hlinený, omietaný, dvojosový, strecha polovalbová, štít murovaný, tvrdá krytina, prízemie obytné, poschodie hospodárske.

 7. Obytný dom v Starej Myjave 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Starej Myjave 001-01

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha
  Dom s výškou na kopaniciach, voľná orientácia, na užšej strane dvojosový, prízemie obytné, poschodie hospodárske, strecha valbová, krytina druhotne plechová, neomietaný, surová tehla, okná na prízemí orámované bielou.

 8. Obytný dom v obci Selec

   Pridať záložky  Obytný dom v obci Selec

  strecha, poschodový dom, plot, brána
  Poschodový dom (s "výškou"), s pavlačou, dvojosový, prízemie obytné, oddelené rímsou, poschodie pravdepodobne hospodárske, plynule prechádza do podstrešia, strecha polovalbová, tvrdá krytina. Pred domom je predzáhradka ohraničená pravdepodobne latkovým alebo žŕdkovým plotom. Vľavo od domu je doskový plot s bránou a bráničkou.

 9. Obytný dom v obci Soblahov

   Pridať záložky  Obytný dom v obci Soblahov

  strecha, murovaná konštrukcia, poschodový dom
  Dom s "víškou", prízemná časť obytná, poschodie hospodárske, dvojosový, zo surovej tehly, neomietnutý, okolo okien biela dekorácia, strecha polovalbová, tvrdá krytina.

 10. Obytný dom v obci Dubodiel

   Pridať záložky  Obytný dom v obci Dubodiel

  strecha, poschodový dom
  Dom s "víškou" pravdepodobne hlinený, omietnutý, na prízemí obytná časť, na poschodí hospodárska časť, prístup dreveným rebríkom, strecha valbová, tvrdá krytina.