[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Ženský odev z Čičmian 002-01

  ženský odev, ženský účes, rukávce, krpce, obrus
  Celkový pohľad na mladšiu a staršiu ženu, ktoré sedia pred drevenou bránou. Ženy majú na hlave dvojrohý čepiec, oblečené majú rukávce, pod krkom široké stuhy, na nohách krpce. Vyšívajú obrus. Výšivky na odeve aj na obruse majú charakteristické čičmianske vzory.
  Ženský odev z Čičmian 002-01
 2. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-03

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, tkanina
  Pamokové "opľecko" zdobené na rukávoch úzkou modrou krížikovou výšivkou. Na manžete je spevnené a ozdobené výšivkou cez riasy, okraj tkaniny je ozdobený prišitým lemom dierkovej výšivky. Detailný pohľad na vytkávaný motív na prieramku.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-03
 3. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-02

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka
  Pamokové "opľecko" zdobené na rukávoch úzkou modrou krížikovou výšivkou. Na manžete je spevnené a ozdobené výšivkou cez riasy, okraj tkaniny je ozdobený prišitým lemom dierkovej výšivky. Detailný pohľad na riasenie a zdobenie látky na manžete rukáva.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-02
 4. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-01

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka, paličkovaná čipka
  Pamokové "opľecko" zdobené na rukávoch úzkou modrou krížikovou výšivkou. Na manžete je spevnené a ozdobené výšivkou cez riasy, okraj tkaniny je ozdobený prišitým lemom dierkovej výšivky. Celkový pohľad spredu.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-01
 5. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-03

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, tkanina
  Pamokové "opľecko" vytkávané červenou prietkou, s polovičným rázporkom s uväzovaním pod krkom, manžeta spevnená a ozdobená výšivkou cez riasy. Okraj tkaniny rukávov je zdobený mriežkou a prišitou paličkovanou čipkou. Detailný pohľad na vytkávaný motív na prieramku.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-03
 6. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-02

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka, paličkovaná čipka
  Pamokové "opľecko" vytkávané červenou prietkou, s polovičným rázporkom s uväzovaním pod krkom, manžeta spevnená a ozdobená výšivkou cez riasy. Okraj tkaniny rukávov je zdobený mriežkou a prišitou paličkovanou čipkou. Detailný pohľad na riasenie a zdobenie látky na manžete rukáva.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-02
 7. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-01

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka, paličkovaná čipka
  Pamokové "opľecko" vytkávané červenou prietkou, s polovičným rázporkom s uväzovaním pod krkom, manžeta spevnená a ozdobená výšivkou cez riasy. Okraj tkaniny rukávov je zdobený mriežkou a prišitou paličkovanou čipkou. Celkový pohľad spredu.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-01
 8. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 003-03

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, dierková výšivka
  Detské sviatočné "opľecko" vyšívané na batiste nazývané "rúľkavô opľecko". Je silno naškrobené "nakrochmelené". Látka na rukávoch je jemne nariasená a volány nazývané "tacľe" sú vyšité vyrezávanou výšivkou. Detailný pohľad na dierkovanú výšivku na volánoch "tacľoch".
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 003-03
 9. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 003-02

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce
  Detské sviatočné "opľecko" vyšívané na batiste nazývané "rúľkavô opľecko". Je silno naškrobené "nakrochmelené". Látka na rukávoch je jemne nariasená a volány nazývané "tacľe" sú vyšité vyrezávanou výšivkou. Detailný pohľad na riasenie látky okolo krku.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 003-02
 10. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 003-01

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, dierková výšivka
  Detské sviatočné "opľecko" vyšívané na batiste nazývané "rúľkavô opľecko". Je silno naškrobené "nakrochmelené". Látka na rukávoch je jemne nariasená a volány nazývané "tacľe" sú vyšité vyrezávanou výšivkou. Celkový pohľad spredu.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 003-01