[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Janíčko, lúbim ta

  hudobný folklór, ľudová pieseň, muzika, ľudový tanec, tanečný folklór, čardáš, spevák
  Pieseň k tancu čardáš s ľúbostnou tematikou. Mužský sólový spev s hudobným sprievodom. Spieva muž Miškech Dedinky, hrá ľudová hudba Jána Ištóka z Miškech Dedinky v zložení: Ján Ištók - prvé husle, Ján Bušo - druhé husle, Michal Uhrík - tretie husle, Jozef Herák - kontry, Ján Polák - kontrabas, Ľubomír Otiepka - klarinet, Miroslav Potfaj - klávesová harmonika.
 2. Pridať záložky  F Podkozinci, f tej doliňe

  hudobný folklór, ľudová pieseň, muzika, ľudový tanec, tanečný folklór, verbunk
  Pieseň k tancu verbunk s ľúbostnou tematikou. Spieva skupna mužov a žien, hrá ľudová hudba Jána Ištóka z Miškech Dedinky v zložení: Ján Ištók - prvé husle, Ján Bušo - druhé husle, Michal Uhrík - tretie husle, Jozef Herák - kontry, Ján Polák - kontrabas, Ľubomír Otiepka - klarinet, Miroslav Potfaj - klávesová harmonika.
 3. Pridať záložky  Melódia z Miškech Dedinky 001-01

  hudobný folklór, muzika, ľudový tanec, tanečný folklór, verbunk
  Melódia k tancu verbunk. Hrá ľudová hudba Jána Ištóka z Miškech Dedinky v zložení: Ján Ištók - prvé husle, Ján Bušo - druhé husle, Michal Uhrík - tretie husle, Jozef Herák - kontry, Ján Polák - kontrabas, Ľubomír Otiepka - klarinet, Miroslav Potfaj - klávesová harmonika.
 4. Pridať záložky  Vešelo še dzivče

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, kolesá
  Tanečná pieseň s ľúbostnou tematikou. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu karička. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 5. Pridať záložky  Ach, Bože muj, prebože muj 002-01

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, spevák, ľúbostné piesne, krútivé tance, krucena
  Dievocká pieseň s ľúbostnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu do šafľika. Ženský sólový spev so sprievodom akordeónu. Spieva Anna Rošková (členka speváckej skupiny Barborka), na akordeóne hrá Miroslav Hodák.
 6. Pridať záložky  Žalo dzivče, žalo travu

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, krútivé tance, krucena
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu do šafľika. Ženský viachlasný spev so sprievodom akordeónu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka, na akordeóne hrá Miroslav Hodák.
 7. Pridať záložky  A jak ja še odávala

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, svadobné piesne, kolesá
  Ľudová pieseň so svadobnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu karička. Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 8. Pridať záložky  Ňedobre to v ňiskej chiži bívac 002-01

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, kolesá
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu karička. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 9. Pridať záložky  Uska posceľ, uska posceľ

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, čardáš, vohľady
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou a motívom vohľadov. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu čardáš. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 10. Pridať záložky  Dobre tej maceri

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, čardáš
  Ľudová pieseň s rodinnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu čardáš. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.