[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Dievčenský a chlapčenský sviatočný odev z Važca 002-01

  dievocký odev, dievocký účes, mládenecký odev, sviatočný odev, rukávce, živôtik, náhrdelník, blúza, učiteľ
  Žiaci tretieho ročníka na spoločnej školskej fotografii. Dievčatá sú oblečené v tradičných sviatočných važeckých odevoch, v "košeliciach" (rukávce) vytiahnutých "poza plecia" s korálkami na krku nazývanými "paternice" a učesané na hladko alebo "na chodník" (pútec v strede hlavy). Niektoré z nich majú na košelici takzvanú "vizitku", blúzku s dlhým rukávom do pása. Chlapci sú oblečení väčšinou v odeve mestského typu. V strede medzi deťmi sedí učiteľka, napravo do nej je Emília Ilavská.
  Dievčenský a chlapčenský sviatočný odev z Važca 002-01
 2. Pridať záložky  Dievčenský a chlapčenský sviatočný odev z Važca 001-01

  dievocký odev, dievocký účes, mládenecký odev, sviatočný odev, rukávce, živôtik, náhrdelník, nohavice, mužská košeľa, učiteľ
  Žiaci piateho až ôsmeho ročníka na spoločnej školskej fotografii. Dievčatá oblečené v tradičných sviatočných važeckých odevoch, v "košeliciach" (rukávce) vytiahnutých "poza plecia", s korálkami na krku nazývanými "paternice" a učesané na hladko alebo "na chodník" (s pútcom v strede hlavy). Chlapci sú oblečení väčšinou v odeve mestského typu, niektorí ešte v súkenných nohaviciach a važeckej košeli. Druhý rad zhora, druhá zľava Mária Ilavská, rodená Kováčová prezývaná U Hrubče. V strede sedia učitelia, vľavo učiteľ Michal (Ondrej) Pastrnák.
  Dievčenský a chlapčenský sviatočný odev z Važca 001-01