Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-07

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad zboku.
  Truhlica z Torysiek 001-07
 2. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-06

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad zhora na vrchnák.
  Truhlica z Torysiek 001-06
 3. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-05

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad šikmo spredu.
  Truhlica z Torysiek 001-05
 4. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-04

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad na doskovú nohu s výzdobou.
  Truhlica z Torysiek 001-04
 5. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-03

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad na výzdobu na čelnej strane.
  Truhlica z Torysiek 001-03
 6. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-02

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad na datovanie na čelnej strane.
  Truhlica z Torysiek 001-02
 7. Pridať záložky  Truhlica z Torysiek 001-01

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Celkový pohľad spredu.
  Truhlica z Torysiek 001-01
 8. Pridať záložky  Truhlica z Levoče 002-08

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a zoomorfným motívom. Základný náter truhlice je zelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve obdĺžnikové okná vytvorené z ozdobne profilovaných latiek v červenej farbe. Vo vnútri okien je maľba zobrazujúca dvoch vtáčikov oproti sebe sediacich na konáriku. Medzi oknami je po jednej rastline rozkvitnutého tulipánu so šiestimi lístkami na stonke. Nad každým oknom také isté dve rastliny tulipánov v horizontálnej línii stonkami oproti sebe, vyrastajúce z červeného kvetu medzi nimi. Na maľbu sú použité tri farby: biela, červená, žltá. Na vrchnáku sú rovnaké dve okná z červených latiek, vo vnútri ktorých je kytica kvetov s tromi tulipánmi na vrchu. Boky truhlice zdobí len okno z červených latiek, v strede ktorého je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 130 cm, hĺbka 56 cm, výška 53 cm, vnútorná výška 46 cm. Pohľad zboku.
  Truhlica z Levoče 002-08
 9. Pridať záložky  Truhlica z Levoče 002-07

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a zoomorfným motívom. Základný náter truhlice je zelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve obdĺžnikové okná vytvorené z ozdobne profilovaných latiek v červenej farbe. Vo vnútri okien je maľba zobrazujúca dvoch vtáčikov oproti sebe sediacich na konáriku. Medzi oknami je po jednej rastline rozkvitnutého tulipánu so šiestimi lístkami na stonke. Nad každým oknom také isté dve rastliny tulipánov v horizontálnej línii stonkami oproti sebe, vyrastajúce z červeného kvetu medzi nimi. Na maľbu sú použité tri farby: biela, červená, žltá. Na vrchnáku sú rovnaké dve okná z červených latiek, vo vnútri ktorých je kytica kvetov s tromi tulipánmi na vrchu. Boky truhlice zdobí len okno z červených latiek, v strede ktorého je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 130 cm, hĺbka 56 cm, výška 53 cm, vnútorná výška 46 cm. Pohľad na kovové držadlo na boku.
  Truhlica z Levoče 002-07
 10. Pridať záložky  Truhlica z Levoče 002-06

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika, zoomorfné zobrazenie
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným a zoomorfným motívom. Základný náter truhlice je zelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve obdĺžnikové okná vytvorené z ozdobne profilovaných latiek v červenej farbe. Vo vnútri okien je maľba zobrazujúca dvoch vtáčikov oproti sebe sediacich na konáriku. Medzi oknami je po jednej rastline rozkvitnutého tulipánu so šiestimi lístkami na stonke. Nad každým oknom také isté dve rastliny tulipánov v horizontálnej línii stonkami oproti sebe, vyrastajúce z červeného kvetu medzi nimi. Na maľbu sú použité tri farby: biela, červená, žltá. Na vrchnáku sú rovnaké dve okná z červených latiek, vo vnútri ktorých je kytica kvetov s tromi tulipánmi na vrchu. Boky truhlice zdobí len okno z červených latiek, v strede ktorého je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 130 cm, hĺbka 56 cm, výška 53 cm, vnútorná výška 46 cm. Pohľad šikmo spredu.
  Truhlica z Levoče 002-06