Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 884  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0000191^"
 1. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 006-02

  výšivka, výšivka na sieti, mriežka, krížiková výšivka, čepiec, rastlinná ornamentika, tulipán
  Časť výšivky zo zadnej strany ženského čepca. V strede dominujú veľké kvety vyšívané na sieti. Prevláda žltá a červená farba, doplnkovými farbami sú čierna, zelená a biela. Po okrajoch sú farebné pásy s motívom osemcípych hviezd vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Na samotnom okraji je čierna krížiková výšivka drobných tulipánov.
  Výšivka zo Bzovíka 006-02
 2. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 006-03

  výšivka, výšivka na sieti, mriežka, čepiec, rastlinná ornamentika
  Časť výšivky zo zadnej strany ženského čepca. V strede dominujú veľké kvety vyšívané na sieti. Prevláda žltá a červená farba, doplnkovými farbami sú čierna, zelená a biela. Po okrajoch sú farebné pásy s motívom osemcípych hviezd vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Na samotnom okraji je čierna krížiková výšivka drobných tulipánov. Detail kvetu.
  Výšivka zo Bzovíka 006-03
 3. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 007-01

  výšivka, výšivka na sieti, mriežka, čepiec
  Časť výšivky zo zadnej strany ženského čepca. Hlavným motívom je na sieti vyšívané žlté srdce s rastlinnými prvkami po stranách. Okraje sú vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Dominujú farby žltá, červená a ružová, doplnkové farby čierna, zelená, modrá a biela.
  Výšivka zo Bzovíka 007-01
 4. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 008-01

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, paličkovaná čipka, čepiec, geometrická ornamentika
  Časť výšivky z prednej strany ženského čepca. Vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Motívy kvetov a osemcípych hviezd sú usporiadané do geometrických tvarov štvorcov a obdĺžnikov. Na okraji čepca je paličkovaná čipka s lístočkami. Celé vo farebnej kombinácii žltej, červenej, ružovej,modrej, zelenej a bielej.
  Výšivka zo Bzovíka 008-01
 5. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 003-01

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, výšivka na sieti, čepiec, antropomorfné zobrazenie
  Časť výšivky zo zadnej strany ženského čepca. V strednej časti výšivka na sieti, na ktorej dominuje motív ľudskej postavy, panáčika, vyšitý bielou niťou. Okolo neho kvety a rastlinné motívy s prevládajúcou žltou a červenou farbou. Farebné pásy na bokoch s motívmi osemcípych hviezd vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Na samom okraji čierna krížiková výšivka s motívom karafiátov.
  Výšivka zo Bzovíka 003-01
 6. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 008-02

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, paličkovaná čipka, čepiec
  Časť výšivky z prednej časti ženského čepca. Vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Motív kvetu orientovaný do ohraničeného štvorca v žltej, červenej, ružovej, modrej, zelenej a bielej farbe. Na okraji paličkovaná čipka s lístočkami.
  Výšivka zo Bzovíka 008-02
 7. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 004-01

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, výšivka na sieti, paličkovaná čipka, čepiec, geometrická ornamentika, antropomorfné zobrazenie
  Výšivka z prednej časti ženského čepca. Ústredným motívom sú dve ľudské postavy zakomponované do štvorca, vyšívané žltou farbou na sieti. Geometrické motívy na bokoch sú vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Okraj čepca je dozdobený paličkovanou čipkou a prišitými flitrami a korálkami.
  Výšivka zo Bzovíka 004-01
 8. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 005-02

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, paličkovaná čipka, čepiec, geometrická ornamentika
  Časť výšivky z prednej časti ženského čepca. Vyšívané mriežkou, nazývanou tiež hrachovinka. Dominujú geometrické vzory. Na okraji čepca je paličkovaná čipka. Na vnútornom okraji čierna krížiková výšivka drobných kvetov.
  Výšivka zo Bzovíka 005-02
 9. Pridať záložky   Výšivka zo Bzovíka 005-01

  výšivka, mriežka, výšivka na sieti, paličkovaná čipka, čepiec, geometrická ornamentika
  Časť výšivky z prednej časti ženského čepca. Ústredným motívom je kvet v červenej, žltej a zelenej farbe ohraničený štvorcom, celé vyšívané na sieti. Na okraji je paličkovaná čipka.
  Výšivka zo Bzovíka 005-01
 10. Pridať záložky   Výšivka z Turieho Poľa 001-01

  výšivka, čepiec, geometrická ornamentika
  Geometrický motív špirálovitých štvorčekov vyšívaný stonkovým stehom žltou, červenou, čiernou a zelenou niťou na ženskom čepci.
  Výšivka z Turieho Poľa 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.