Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 167  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0000301^"
 1. Pridať záložky   Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-01

  ženský odev, šatka na hlavu, rukávce, živôtik
  Postup uväzovania "ručňíka" (šatky) na hlavu vydatej ženy. Staršia žena v príbelskom kroji zakladá na hlavu mladšej ženy "ručňík". Sediaca žena má oblečenú "košeľku" (rukávce) a "ľajblík" (živôtik), na krku "grólik" (náhrdelník tesne okolo krku).
  Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-01
 2. Pridať záložky   Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-02

  ženský odev, šatka na hlavu, živôtik, rukávce, sukňa
  Postup uväzovania "ručňíka" (šatky) na hlavu vydatej ženy. Staršia žena uväzuje mladšej žene "ručňík". Príprava na uväzovanie vzadu. Sediaca žena má oblečenú "košeľku" (rukávce), "ľajblík" (živôtik), "merinku" (vrchná sukňa), okolo pása má "galier" (opasok), na krku má "grólik" (tenký náhrdelník tesne okolo krku), v ruke drží "ručňík s háčkovanou čipkou".
  Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-02
 3. Pridať záložky   Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-03

  šatka na hlavu, ženský odev
  Postup uväzovania "ručňíka" (šatky) na hlavu vydatej ženy. Staršia žena uväzuje mladšej žene "ručňík". Pohľad zozadu na "uvezovaňie na roške".
  Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-03
 4. Pridať záložky   Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-04

  šatka na hlavu, ženský odev
  Postup uväzovania "ručňíka" (šatky) na hlavu vydatej ženy. Upravená hlava ženy z Príbeliec so šatkou - "ručňíkom". Žena má na krku "grólik" (tenký náhrdelník tesne okolo krku). Pohľad spredu.
  Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-04
 5. Pridať záložky   Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-05

  šatka na hlavu, ženský odev, živôtik
  Postup uväzovania "ručňíka" (šatky) na hlavu vydatej ženy. Upravená hlava ženy z Príbeliec so šatkou - "ručňíkom". Oblečený má "višívaní ľajblík" (živôtik). Pohľad zozadu.
  Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-05
 6. Pridať záložky   Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-06

  šatka na hlavu, ženský odev, živôtik, sukňa, pančuchy, topánky
  Postup uväzovania "ručňíka" (šatky) na hlavu vydatej ženy. Postava vydatej ženy v príbelskom kroji po úprave hlavy a uviazaní "ručňíka". Oblečenú má "košeľku" (rukávce), "ľajblík" (živôtik), "merinku" (vrchná sukňa), okolo pása má "galier" (opasok), na krku má "grólik" (tenký náhrdelník tesne okolo krku), v ruke drží "ručňík s háčkovanou čipkou", na nohách má "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe". Celkový pohľad spredu.
  Uväzovanie ručníka z Príbeliec 001-06
 7. Pridať záložky   Zakladanie čepca z Príbeliec 001-01

  čepiec, ženský odev
  Postup zakladania príbelského čepca. Obliekačky - dve staršie ženy v príbelskom kroji zakladajú mladej žene "spodok" pod príbelský čepiec. Ona si prstom pridržiava predný rožtek "spodku". "Spodok" je základná časť, na ktorú sa pripevňujú ďalšie časti čepca.
  Zakladanie čepca z Príbeliec 001-01
 8. Pridať záložky   Zakladanie čepca z Príbeliec 001-02

  čepiec, ženský odev
  Postup zakladania príbelského čepca. Obliekačky - dve staršie ženy v príbelskom kroji šnúrkami upevňujú mladej žene "spodok" pod príbelský čepiec. Ona si prstom pridržiava predný rožtek "spodku". "Spodok" je základná časť, na ktorú sa pripevňujú ďalšie časti čepca.
  Zakladanie čepca z Príbeliec 001-02
 9. Pridať záložky   Zakladanie čepca z Príbeliec 001-03

  čepiec, ženský odev
  Postup zakladania príbelského čepca. Obliekačka - jedna staršia žena v príbelskom kroji zakladá mladej žene "spoňí grajzeľ" (spodný grajzel). "Spoňí grajzeľ" je háčkovaná čelenka.
  Zakladanie čepca z Príbeliec 001-03
 10. Pridať záložky   Zakladanie čepca z Príbeliec 001-04

  čepiec, ženský odev
  Postup zakladania príbelského čepca. Obliekačky - dve staršie ženy v príbelskom kroji upevňujú "gombačkami" (špendlíkmi) "spoňí grajzeľ" (spodný grajzel). "Spoňí grajzeľ" je háčkovaná čelenka - háčkované drobné zúbky v jednom vodorovnom rade.
  Zakladanie čepca z Príbeliec 001-04

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.