Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 312  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0900185^"
 1. Pridať záložky   Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-01

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského tradičného odevu a textilu. Použité techniky: výrez a hladkovanie. Použitý materiál: domácky zhotovené tenké ľanové plátno. Obrus zošitý spojovacím stehom z dvoch šírok plátna. Materiál na vyšívanie: hodvábna niť, perlová priadza. Pohľad na výšivku v rohovej časti obrusu.
  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-01
 2. Pridať záložky   Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-02

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského tradičného odevu a textilu. Použité techniky: výrez a hladkovanie. Použitý materiál: domácky zhotovené tenké ľanové plátno. Obrus zošitý spojovacím stehom z dvoch šírok plátna. Materiál na vyšívanie: hodvábna niť, perlová priadza. Pohľad na výšivku.
  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-02
 3. Pridať záložky   Vyšívaný obrus Františky Križovskej 002-01

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského tradičného odevu a textilu. Použité techniky: výrez a hladkovanie. Použitý materiál: domácky zhotovené tenké ľanové plátno. Obrus zošitý spojovacím stehom z dvoch šírok plátna. Materiál na vyšívanie: hodvábna niť, perlová priadza. Pohľad na výšivku na okraji obrusa.
  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 002-01
 4. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-01

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského ľudového odevu a textilu. Použité techniky: hladkovanie a výrez. Tkanina s pravidelnou štruktúrou - panama z dovozu. Materiál na vyšívanie: umelý hodváb, perlová priadza. Všetko bielej farby. Pohľad na okraj obrusu.
  Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-01
 5. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-02

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského ľudového odevu a textilu. Použité techniky: hladkovanie a výrez. Tkanina s pravidelnou štruktúrou - panama z dovozu. Materiál na vyšívanie: umelý hodváb, perlová priadza. Všetko bielej farby. Pohľad na roh obrusu.
  Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-02
 6. Pridať záložky   Tkaný koberec z Jakubovian 001-01

  tkanina, tkanie, textil
  Koberec na podlahu tkaný tradičnou technikou, vzor tvorený útkom. V jednofarebnej osnove je zatkávaný jednoduchý útok pozostávajúci zo strihaného textilu rôznych pestrých farieb. Jednotlivé farebné pásiky sú navzájom spolu zošívané v malých dĺžkach 1 - 1,5 m.
  Tkaný koberec z Jakubovian 001-01
 7. Pridať záložky   Tkaný koberec z Liptovskej Kokavy 012-01

  tkanina, tkanie, textil
  Koberec na podlahu tkaný tradičnou technikou, vzor vytvorený útkom. Osnova je jednofarebná, vzor pozostáva z rôznofarebných pásov tkaniny, ktoré sú navzájom od seba oddelené úzkymi pásikmi kontrastnej bielej farby.
  Tkaný koberec z Liptovskej Kokavy 012-01
 8. Pridať záložky   Tkaný koberec z Liptovskej kokavy 013-01

  tkanina, tkanie, textil
  Koberec na podlahu tkaný tradičnou technikou, vzor vytvorený útkom. Osnova je jednofarebná, útkové pásy - striedanie tmavých a svetlých plôch, v svetlých pásoch sú uprostred ešte tri úzke čierne pásiky, ktoré členia plochu.
  Tkaný koberec z Liptovskej kokavy 013-01
 9. Pridať záložky   Tkaný koberec z Liptovskej Kokavy 014-01

  tkanina, tkanie, textil
  Koberec na podlahu tkaný tradičnou technikou, vzor vytvorený útkom. V jednofarebnej osnove sú rôznofarebné širšie pásy tkaniny, navzájom od seba delené piatimi úzkymi pásikmi - dva svetlé, tri tmavé a naopak. Uprostred každého širšieho pása je ozdobný prvok - útok z dvoch skrútených pásikov textilu v kontrastnej farebnosti tzv. "rozmajrín".
  Tkaný koberec z Liptovskej Kokavy 014-01
 10. Pridať záložky   Tkaný koberec z Liptovskej Kokavy 015-01

  tkanina, tkanie, textil
  Koberec na podlahu tkaný tradičnou technikou, vzor vytvorený útkom. Osnova je jednofarebná, útok je členený do širokých pásov delených navzájom od seba úzkym tmavým pásikom. V širokých pásoch sú striedavo z obidvoch okrajových strán vytkávané pásiky "palički" kontrastnou farbou.
  Tkaný koberec z Liptovskej Kokavy 015-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.