[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-09

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, výšivka
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Pohľad na vyloženú manžetu kabanice, ktorá je zdobená jednoduchou farebnou výšivkou harasom a našitými červenými a zelenými súkennými aplikáciami. Manžeta je tiež lemovaná spevňujúcimi pásikmi červeného súkna.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-09
 2. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-08

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, výšivka
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Pohľad na stojatý golier kabanice, ktorý je zdobený našitými zelenými a červenými súkennými aplikáciami a jednoduchou výšivkou harasovou priadzou. Po okrajoch je golier spevnený a lemovaný tenkým pásikom červeného súkna.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-08
 3. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-07

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Pohľad na stojatý golier kabanice, ktorý je zdobený našitými zelenými a červenými súkennými aplikáciami a jednoduchou výšivkou harasovou priadzou. Po okrajoch je golier spevnený a lemovaný tenkým pásikom červeného súkna.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-07
 4. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-06

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, mužská košeľa, dierková výšivka
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Pohľad na biele stuhy prišité k "obojku" (golieru košele) uviazané do mašieľ. Stuhy sú ozdobne zakončené výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-06
 5. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-05

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, výšivka
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Pohľad na zdobenie prednej časti kabanice zelenými, červenými a oranžovými súkennými aplikáciami a jednoduchou výšivkou zeleným, červeným a čiernym harasom.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-05
 6. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-04

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, výšivka plochým stehom, rastlinná ornamentika
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Detail plochej výšivky pestrofarebným harasom na prednej strane kabanice.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-04
 7. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-03

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Kabanica je od pása smerom nadol krídlovito rozšírená. Kusy súkna sú ku klinovitému zadnému dielu kabanice prišité jednoduchým farebným spojovacím stehom. Po okrajoch je kabanica lemovaná tenkými pásikmi červeného súkna.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-03
 8. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-02

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, nohavice, čižmy
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Vrchný odev tvorí kabanica so stojatým golierom, ktorá je zhotovená z bieleho utlačeného súkna. Je strihaná rovno, vkladaním dielov od pása smerom nadol sa mierne rozširuje. Siaha nad kolená. Zdobená je v prednej časti, na vyložených manžetách a na golieri, a to jednoduchou výšivkou harasom a farebnými súkennými aplikáciami. Tenký pásik červeného súkna lemuje okraje kabanice, rukávov a goliera. Kabanica je bez zapínania. Muž má oblečené nohavice ušité zo sivomodrého súkna a podšité plátnom. V spodnej časti sú zúžené. Muž má na nohách obuté čierne čižmy. Celkový pohľad zozadu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-02
 9. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-01

  mužský odev, sviatočný odev, kabanica, nohavice, mužská košeľa, výšivka, čižmy
  Prechodný variant mužského sviatočného odevu staršej generácie. Muž má na sebe oblečenú košeľu ušitú z priemyselného plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Je spojený štyrmi stuhami uviazanými do mašieľ. Stuhy sú ozdobne zakončené výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou). Rozparok košele lemuje jednoduchá výšivka. Vrchný odev tvorí kabanica so stojatým golierom, ktorá je zhotovená z bieleho utlačeného súkna. Je strihaná rovno, vkladaním dielov od pása smerom nadol sa mierne rozširuje. Siaha nad kolená. Zdobená je v prednej časti, na vyložených manžetách a na golieri, a to jednoduchou výšivkou harasom a farebnými súkennými aplikáciami. Tenký pásik červeného súkna lemuje okraje kabanice, rukávov a goliera. Kabanica je bez zapínania. Muž má oblečené nohavice ušité zo sivomodrého súkna a podšité plátnom. V spodnej časti sú zúžené. Na nohách má obuté čierne čižmy. Celkový pohľad spredu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 002-01
 10. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 001-11

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, šnurovanie
  Mužský sviatočný odev staršej generácie. Pohľad na modrú "šujtášku" (šnurovanie) na prednej strane nohavíc.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 001-11