Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 62  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^sluk_us_auth 0900640 do^"
 1. Pridať záložky   Sýpky v Sedliackej Dubovej

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, uskladnenie plodín
  Zrubové sýpky na kamenných pivniciach pod šindľovými sedlovými strieškami a štítom s podlomenicou. Pred sýpkami sa nachádzajú zemiakové jamy so sedlovými strieškami.
  Sýpky v Sedliackej Dubovej
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Oravskej Polhore 001-01

  zrubová konštrukcia, štít, strecha, krytina, šindeľ, plot
  Nízka kamenná podmurovka, zrubová konštrukcia zateplená machom, v priečelí jedno malé okno. Strecha polvalbová, štít doskový s podlomenicou a vetracími okienkami – výzorníkmi. V prednej časti domu je predzáhradka ohraničená dreveným latkovým plotom. Zaujímavosťou je severná strana, ktorá je zateplená technikou obitia steny šindľom.
  Obytný dom v Oravskej Polhore 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Oravskej Polhore 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, plot
  Dom bohatšieho gazdu, alebo drobného zemana. Jedná sa o trojpriestorový rozľahlejší dom. Zrubová konštrtukcia, strecha valbová s vysunutým priezorníkom, krytina šindľová. Na štítovej strane domu sa nachádzajú tri menšie dvojkrídlové okná. Pozemok okolo domu je ohraničený latkovým plotom.
  Obytný dom v Oravskej Polhore 002-01
 4. Pridať záložky   Obytné domy v Hruštíne 001-01

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, šindeľ, krytina, štít
  Domy zrubové na bielom murovanom základe s pivnicou a združenými oknami vystuženými špaletami. Strechy sedlové, štíty prevažne s dvojitou podlomenicou a hálkou, vetracími otvormi a bubníkom na okrasu.
  Obytné domy v Hruštíne 001-01
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Hruštíne 002-01

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, šindeľ, krytina, štít, brána, studňa
  Domy zrubové na bielom murovanom základe s pivnicou a združenými oknami vystuženými špaletami. Stavby zrubové, strechy sedlové, štíty s dvojitou podlomenicou a hálkou, vetracími otvormi a bubníkom na okrasu. Dom vľavo má vstup do pivnice zo štítovej strany, pred domom vpravo sa nachádza rumpálová studňa so zrubovým základom. Vstup do dvora ohraničený veľkou drevenou bránou a bráničkou.
  Obytné domy v Hruštíne 002-01
 6. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, brána
  Dom zrubový, okožovaný, exteriér maľovaný vápnom, zadná časť domu podpivničená. Nad vchodom do pivnice sa nachádza pavlač. Strecha sedlová, štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy. Vstup do dvora ohraničuje bránička a veľká dvojkrídľová drevená brána krytá sedlovou strieškou. Pohľad spredu.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-01
 7. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ, brána
  Dom zrubový, okožovaný, exteriér maľovaný vápnom, zadná časť domu podpivničená. Nad vchodom do pivnice sa nachádza pavlač. Strecha sedlová, štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy. Vstup do dvora ohraničuje bránička a veľká dvojkrídľová drevená brána krytá sedlovou strieškou. Pohľad z dvora na bočnú stranu domu.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 001-02
 8. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, sýpka, základy stavby, poschodový dom
  Zemianska kúria Országhovcov (dom č. 69). Poschodový dom, prízemie pravdepodobne murované. Asimetricky postavené poschodie, zo severu kryté predĺženou strechou. Poschodie zrubové, pavlač z dvoch strán, strecha sedlová, malý doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom na vrchole, krytina šindľová. Nápis v komore: "Aedificare Deo Juvante tempore quo curavet pro se Iones Ivanovic". Vľavo sýpka pravdepodobne zrubová na kamennej podmurovke, okožovaná, strecha valbová, krytina šindľová. V pozadí ďalšie hospodárske objekty.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, dvor
  Bizakov dvor, obytný dom a dvor s hospodárskymi budovami. Dom zrubový, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, pozdĺž domu gánok s podstreším. Nápis na nadpraží "17. Junij 1818". Vedľa domu stojí maštaľ. Dvor je voľný, bez oplotenia.
  Obytný dom v Novej Bystrici 001-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Žaškove 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít, plot, predzáhradka
  Obytný dom č. 90, trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, krytina šindľová, štít so slniečkovým motívom s podlomenicou, bubníkom a hálkou, vpredu predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Pohľad z ulice. V podkroví sa nachádzajú vetracie štrbiny.
  Obytný dom v Žaškove 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.