Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 40  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^sluk_us_auth 0901050 do^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-02

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, komín, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hybiach 002-02
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-03

  murovaná konštrukcia, strecha, komín, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom v Hybiach 002-03
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-04

  murovaná konštrukcia, pôdorys domu
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Pôdorys prízemia.
  Obytný dom v Hybiach 002-04
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-05

  murovaná konštrukcia, pôdorys domu, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Pôdorys podkrovia.
  Obytný dom v Hybiach 002-05
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-02
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-03
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-04

  zrubová konštrukcia, strecha, pec
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-04
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-05

  zrubová konštrukcia, strecha, pec
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-05
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Boci 002-06

  zrubová konštrukcia, pec, pôdorys domu
  Obytný dom č. 75 pôvodne trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Presah strechy tvorí podstienok, ktorý je sčasti využitý na vyloženie dreva pripraveného na vykurovanie. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou. V izbe je umiestnená bahríková pec. Súčasťou domu sú tri komory - obytná komora je umiestnená v priečelí. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Pôdorys.
  Obytný dom v Nižnej Boci 002-06
 10. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom č. 71, pôvodne trojpriestorový, zrubový, obitý doskami, v priečelí čiastočne šindľom, kamenná podmurovka, strecha asymetricky posadená, doskový štít s okienkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Strecha je v priečelí ukončená štítom, v zadnej časti valbou. V podstreší je umiestnený drevený vydlabaný žľab, ktorý držia predĺžené krokvy. Izba sa pravdepodobne sekundárne rozdelila priečkou na izbu a komoru a pôvodná komora sa pretransformovala na výmenok. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.