Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 171  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^sluk_us_auth 0901654 do^"
 1. Pridať záložky   Rubáš z Krakovian 001-01

  ženský odev, rubáš, šatka na hlavu
  "Sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Drječki" sú so "sponníkom" spojené jednoduchým spojovacím švíkom. "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu. Žena má na hlave uviazaný kupovaný "ručník". Celkový pohľad spredu.
  Rubáš z Krakovian 001-01
 2. Pridať záložky   Rubáš z Krakovian 001-02

  ženský odev, rubáš, šatka na hlavu, výšivka, riasenie
  "Sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Drječki" sú so "sponníkom" spojené jednoduchým spojovacím švíkom. "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu. Žena má na hlave uviazaný kupovaný "ručník". Celkový pohľad zozadu.
  Rubáš z Krakovian 001-02
 3. Pridať záložky   Rubáš z Krakovian 001-03

  ženský odev, rubáš, šatka na hlavu
  "Sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Drječki" sú so "sponníkom" spojené jednoduchým spojovacím švíkom. "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu. Žena má na hlave uviazaný kupovaný "ručník".
  Rubáš z Krakovian 001-03
 4. Pridať záložky   Rubáš z Krakovian 001-04

  ženský odev, rubáš, výšivka, riasenie
  "Sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Drječki" sú so "sponníkom" spojené jednoduchým spojovacím švíkom. "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu.
  Rubáš z Krakovian 001-04
 5. Pridať záložky   Rubáš z Krakovian 001-05

  ženský odev, rubáš, výšivka, riasenie
  "Sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Drječki" sú so "sponníkom" spojené jednoduchým spojovacím švíkom. "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu. Bližší pohľad zadnú časť s výšivkou.
  Rubáš z Krakovian 001-05
 6. Pridať záložky   Rubáš z Krakovian 001-06

  ženský odev, rubáš
  "Sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Drječki" sú so "sponníkom" spojené jednoduchým spojovacím švíkom. "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu. Pohľad na upevnenie ramienok.
  Rubáš z Krakovian 001-06
 7. Pridať záložky   Ženský pracovný odev z Krakovian 001-01

  ženský odev, pracovný odev, rubáš, zástera, výšivka, výšivka plochým stehom, riasenie, šatka na hlavu
  Starší variant ženského pracovného odevu. Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. Žena má okolo pása previazanú "futu" (zásteru) z ľanového plátna. "Futa" je zdobená výšivkou cez riasy, plochou výšivkou a spojovacím švíkom. V spodnej časti je vystrapkaná. Žena má na hlave uviazaný kupovaný "ručník". Celkový pohľad spredu.
  Ženský pracovný odev z Krakovian 001-01
 8. Pridať záložky   Ženský pracovný odev z Krakovian 001-02

  ženský odev, pracovný odev, rubáš, zástera, výšivka plochým stehom, riasenie, šatka na hlavu
  Starší variant ženského pracovného odevu. Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) z konopného plátna. Vrchná rovná časť, nazývaná aj "drječki", je upevnená dvomi ramienkami, častejšie sa objavovalo upevnenie jedným ramienkom. Spodnej časti sa hovorilo "sponník". "Predek" je hladký a tvorí zhruba jednu tretinu z použitého materiálu, "zadek" tvoria dve tretiny materiálu. "Zadek" je zdobený výšivkou cez riasy bielym harasom, ktorá plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu. Žena má okolo pása previazanú "futu" (zásteru) z ľanového plátna. "Futa" je zdobená výšivkou cez riasy, plochou výšivkou a spojovacím švíkom. V spodnej časti je vystrapkaná. Žena má na hlave uviazaný kupovaný "ručník". Celkový pohľad zozadu.
  Ženský pracovný odev z Krakovian 001-02
 9. Pridať záložky   Ženský pracovný odev z Krakovian 001-03

  ženský odev, pracovný odev, rubáš, zástera, výšivka, výšivka plochým stehom, riasenie
  Starší variant ženského pracovného odevu. Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) z konopného plátna. Žena má okolo pása previazanú "futu" (zásteru) z ľanového plátna. "Futa" je zdobená výšivkou cez riasy, plochou výšivkou a spojovacím švíkom. V spodnej časti je vystrapkaná.
  Ženský pracovný odev z Krakovian 001-03
 10. Pridať záložky   Ženský pracovný odev z Krakovian 001-04

  ženský odev, pracovný odev, zástera, riasenie
  Starší variant ženského pracovného odevu. Pohľad na jednoduchú lineárnu výšivku cez riasy, ktorá zdobí "futu" (zásteru). Výšivka plní estetickú, ale aj spevňovaciu funkciu.
  Ženský pracovný odev z Krakovian 001-04

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.