Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 13  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^sluk_us_auth h7095 do^"
 1. Pridať záložky   Ženský kabátik z Prenčova 001-01

  ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  "Kabátec s kačicou." Celkový pohľad spredu na krátky čierny zamatový podšitý kabátik s prestrihnutím v páse. Vpredu sa zapína na strieborné filigránové gombíky. V rovnobežných líniách okolo zapínania sú našité čierne pletené stuhy. Lemy na rukávoch, trupe aj okolo zapínania sú kvôli funkčnosti aj estetickosti strojovo prešívané.
  Ženský kabátik z Prenčova 001-01
 2. Pridať záložky   Ženský kabátik z Prenčova 001-02

  ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  "Kabátec s kačicou." Celkový pohľad zozadu na krátky čierny zamatový podšitý kabátik s prestrihnutím v páse. Lemy na rukávoch, trupe aj chrbtové švi sú kvôli funkčnosti aj estetickosti strojovo prešívané. Spodný úzky diel kabátika je na chrbte ozdobne nazberaný do volánu pripomínajúcom chvost kačky a zvýraznený dvoma gombíkmi.
  Ženský kabátik z Prenčova 001-02
 3. Pridať záložky   Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Celkový pohľad spredu.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-01
 4. Pridať záložky   Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Celkový pohľad zozadu.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-02
 5. Pridať záložky   Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Detailný pohľad na okraj a spodný roh lajblíka s filigránovými gombíkmi.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-03
 6. Pridať záložky   Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci kabátik z čierneho brokátu, vpredu s filigránovými gombíkmi. Okraje sú lemované umelou tmavohnedou barančinou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma zlatými bižutérnymi gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká modrá stuha a pásy tyrkysových flitrov v kombinácii s čírymi sklenenými korálikmi. Celkový pohľad spredu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-01
 7. Pridať záložky   Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci kabátik z čierneho brokátu, vpredu s filigránovými gombíkmi. Okraje sú lemované umelou tmavohnedou barančinou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma zlatými bižutérnymi gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká modrá stuha a pásy tyrkysových flitrov v kombinácii s čírymi sklenenými korálikmi. Detailný pohľad na filigránové gombíky.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 001-03
 8. Pridať záložky   Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-01

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci čierny kabátik z brokátu podšitý súknom, v predu s filigránovými gombíkmi (väčšina chýba, majú byť po celej dĺžke). Všetky okraje látky sú lemované purpurovým zamatom, okolo pása aj prišitou kupovanou čipkovanou stuhou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma veľkými filigránovými gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká tmavoružová podkladová stuha s fabrickou kovovou čipkou. Celkový pohľad spredu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-01
 9. Pridať záložky   Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-02

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci čierny kabátik z brokátu podšitý súknom, v predu s filigránovými gombíkmi (väčšina chýba, majú byť po celej dĺžke). Všetky okraje látky sú lemované purpurovým zamatom, okolo pása aj prišitou kupovanou čipkovanou stuhou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma veľkými filigránovými gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká tmavoružová podkladová stuha s fabrickou kovovou čipkou. Celkový pohľad zozadu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-02
 10. Pridať záložky   Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-03

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik, filigrán
  Do pása siahajúci čierny kabátik z brokátu podšitý súknom, v predu s filigránovými gombíkmi (väčšina chýba, majú byť po celej dĺžke). Všetky okraje látky sú lemované purpurovým zamatom, okolo pása aj prišitou kupovanou čipkovanou stuhou. V drieku na chrbtovej časti sú pod dvoma veľkými filigránovými gombíkmi všité volány, tzv. "uši". Na predlaktí rukávov je našitá hladká tmavoružová podkladová stuha s fabrickou kovovou čipkou. Detailný pohľad na volány "uší".
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 002-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.