Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 18  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^sluk_us_auth h7197 do^"
 1. Pridať záložky  Retiazka z Prenčova 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, šperk, bižutéria, náhrdelník
  Celkový pohľad na jednoradovú mosadznú retiazku, ktorá dopĺňa ženský sviatočný odev.
  Retiazka z Prenčova 001-01
 2. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-15

  ženský odev, obradový odev, odev mladuchy, živôtik, rukávce, zástera, sukňa, spodná sukňa, výšivka plochým stehom, odevné doplnky, šperk, parta
  Postup obliekania mladuchy z Kojšova. Celkový pohľad na pripínanie lesklej stuhy "pantľiki" na tkanú stuhu "povojňík". "Pantľika" siaha po spodný okraj zástery.
  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-15
 3. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-13

  ženský odev, obradový odev, odev mladuchy, čižmy, živôtik, rukávce, zástera, sukňa, spodná sukňa, krížiková výšivka, výšivka plochým stehom, odevné doplnky, šperk, parta
  Postup obliekania mladuchy z Kojšova. Celkový pohľad na uväzovanie zástery "fartuchu" okolo pása. "Fartuch" je vyrobený z modrotlače a v záhyboch spevnený červenými "ažurkami".
  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-13
 4. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-11

  ženský odev, obradový odev, odev mladuchy, živôtik, rukávce, odevné doplnky, výšivka kovovou niťou, šperk
  Postup obliekania mladuchy z Kojšova. Bližší pohľad na vrchnú časť postavy. Mladucha nosí na bavlnených rukávcoch "oplečku" živôtik "vist na červenim verchu". "Vist" má červený zamatový základ, na ktorý sú prišité čierne "zamatki" a zlaté vzorované stuhy "šnorki". Na "viste" je pripnutá zlatá brošňa. Vpredu je spojený prepletenou stuhou "šnorkou", ktorá takto tvorí "šnurovačku". Okolo krku má uviazanú bielu kartúnovú šatku s modrými vzormi. Cez rukávce sú previazané biele "gombi" z lacetu. Okolo pása je omotaná anglia, pás červenej vlnenej látky, ktorá je zdobená výšivkou zlatou niťou.
  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-11
 5. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-10

  ženský odev, obradový odev, odev mladuchy, živôtik, rukávce, odevné doplnky, výšivka plochým stehom, šperk
  Postup obliekania mladuchy z Kojšova. Bližší pohľad na uväzovanie bielych "gomb" z lacetu, ktoré sa pripevnia na rukávce.
  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-10
 6. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-06

  ženský odev, obradový odev, odev mladuchy, spodná sukňa, sukňa, rukávce, živôtik, krížiková výšivka, výšivka plochým stehom, šperk
  Postup obliekania mladuchy z Kojšova. Bližší pohľad na tvorenie "šnurovački", prepletenej stuhy "šnorki", ktorá spája živôtik "vist" na jeho prednej strane. Na živôtiku je pripnutá zlatá brošňa.
  Obliekanie mladuchy z Kojšova 001-06
 7. Pridať záložky  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-07

  dievocký odev, sviatočný odev, živôtik, rukávce, odevné doplnky, šperk, krížiková výšivka
  Výzdoba na rukávcoch "oplečku" a živôtiku "viste". Rukávce sú vyrobené z bieleho plátna a v oblasti goliera sú zdobené "gaľerkami", krížikovou výšivkou. "Gaľerki" si ženy vyšívali samy a vždy museli ladiť s výšivkou na košeli ich partnera. Cez rukávce sú uviazané biele "gombi" z lacetu. Na rukávce sa oblieka živôtik "vist", ktorého základ tvorí červený zamat "baršan", zdobený je našitými zelenými "zamatkami" a zlatými vzorovanými stuhami "šnorkami". Na "viste" sú pripnuté dve brošne. Vpredu je "vist" spojený prepletenou stuhou "šnorkou", ktorá takto tvorí "šnurovačku".
  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-07
 8. Pridať záložky  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-05

  dievocký odev, sviatočný odev, sukňa, zástera, živôtik, rukávce, parta, odevné doplnky, šperk, krížiková výšivka
  Bližší pohľad zboku. Základ odevu tvorí modrá vlnená sukňa prišitá k živôtiku "kidľa s vistom". Prednú časť "kidľi" zakrýva červená kartúnová zástera "širviani fartuch". Okolo pása má dievka opásanú šnúru s niekoľkými stuhami "šnorkami", ktoré sú spustené na zadnej strane po spodný okraj sukne. Na nej je ešte opásaná anglia (kus červeného vlneného flaušu) a opasok "povojňík", na ktorom je brošňou pripevnená modrá stuha "pantľika", ktorá siaha po spodný okraj zástery. Na hornej časti tela má oblečené biele plátenné rukávce "oplečko", ktoré sú na rukávoch zdobené výšivkou. Golier rukávcov aj zakončenia ich rukávov sú zdobené vyšívanými "gaľerkami". "Gaľerki" si ženy vyšívali samy a vždy museli ladiť s výšivkou na košeli ich partnera. Cez rukávce sú uviazané biele "gombi" z lacetu. Na rukávce sa oblieka živôtik "vist", ktorého základ tvorí červený zamat "baršan", zdobený je našitými zelenými "zamatkami" a zlatými vzorovanými stuhami "šnorkami". Na "viste" sú pripnuté dve brošne. Vpredu je "vist" spojený prepletenou stuhou "šnorkou", ktorá takto tvorí "šnurovačku". Na hlave má dievka partu, ktorej základ tvorí "prišolko", čierna stuha obšitá zlatým pásom. Tá plní účel čelenky. Z nej vedú cez temeno hlavy až po chrbát dve červené stuhy. Súčasťou party sú červené "zápletki" z pevnejšieho materiálu zapletené do vrkoča. Uprostred nich je umiestnený "veňiec" z flitrov "cerepetiek". Na "zápletkách" sú po stranách pripevnené zelené lesklé stuhy "naušňice" a farebné bavlnené stuhy "šnorki", ktoré siahajú po dĺžku ramien. Súčasťou party sú široké červené stuhy "šnori" s rastlinnými motívmi, ktoré sú spustené po chrbte a siahajú po spodný okraj sukne.
  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-05
 9. Pridať záložky  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-04

  dievocký odev, sviatočný odev, živôtik, rukávce, parta, odevné doplnky, šperk, krížiková výšivka
  Bližší pohľad spredu. Dievka má na hornej časti tela oblečené biele plátenné rukávce "oplečko", ktoré sú na rukávoch zdobené výšivkou. Golier rukávcov aj zakončenia ich rukávov sú zdobené vyšívanými "gaľerkami". "Gaľerki" si ženy vyšívali samy a vždy museli ladiť s výšivkou na košeli ich partnera. Cez rukávce sú uviazané biele "gombi" z lacetu. Na rukávce sa oblieka živôtik "vist", ktorého základ tvorí červený zamat "baršan", zdobený je našitými zelenými "zamatkami" a zlatými vzorovanými stuhami "šnorkami". Na "viste" sú pripnuté dve brošne. Vpredu je "vist" spojený prepletenou stuhou "šnorkou", ktorá takto tvorí "šnurovačku". Na hlave má dievka partu, ktorej základ tvorí "prišolko", čierna stuha obšitá zlatým pásom. Tá plní účel čelenky. Z nej vedú cez temeno hlavy až po chrbát dve červené stuhy. Súčasťou party sú červené "zápletki" z pevnejšieho materiálu zapletené do vrkoča. Uprostred nich je umiestnený "veňiec" z flitrov "cerepetiek". Na "zápletkách" sú po stranách pripevnené zelené lesklé stuhy "naušňice" a farebné bavlnené stuhy "šnorki", ktoré siahajú po dĺžku ramien. Súčasťou party sú široké červené stuhy "šnori" s rastlinnými motívmi, ktoré sú spustené po chrbte a siahajú po spodný okraj sukne.
  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-04
 10. Pridať záložky  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-01

  dievocký odev, sviatočný odev, čižmy, spodná sukňa, sukňa, zástera, živôtik, rukávce, parta, odevné doplnky, šperk, krížiková výšivka
  Celkový pohľad spredu. Základ odevu tvorí modrá vlnená sukňa s výšivkou pri jej spodnom okraji prišitá k živôtiku "kidľa s vistom". Pod "kidľou" má dievka oblečené spodné sukne "spodňički kabati" z bieleho domáceho plátna. Prednú časť "kidľi" zakrýva červená kartúnová zástera "širviani fartuch". Okolo pása má opásanú angliu (kus červeného vlneného flaušu) a opasok "povojňík", na ktorom je brošňou pripevnená modrá stuha "pantľika", ktorá siaha po spodný okraj zástery. Na hornej časti tela má oblečené biele plátenné rukávce "oplečko", ktoré sú na rukávoch zdobené výšivkou. Golier rukávcov aj zakončenia ich rukávov sú zdobené vyšívanými "gaľerkami". "Gaľerki" si ženy vyšívali samy a vždy museli ladiť s výšivkou na košeli ich partnera. Cez rukávce sú uviazané biele "gombi" z lacetu. Na rukávce sa oblieka živôtik "vist", ktorého základ tvorí červený zamat "baršan", zdobený je našitými zelenými "zamatkami" a zlatými vzorovanými stuhami "šnorkami". Na "viste" sú pripnuté dve brošne. Vpredu je "vist" spojený prepletenou stuhou "šnorkou", ktorá takto tvorí "šnurovačku". Na hlave má dievka partu, ktorej základ tvorí "prišolko", čierna stuha obšitá zlatým pásom. Tá plní účel čelenky. Z nej vedú cez temeno hlavy až po chrbát dve červené stuhy. Súčasťou party sú červené "zápletki" z pevnejšieho materiálu zapletené do vrkoča. Uprostred nich je umiestnený "veňiec" z flitrov "cerepetiek". Na "zápletkách" sú po stranách pripevnené zelené lesklé stuhy "naušňice" a farebné bavlnené stuhy "šnorki", ktoré siahajú po dĺžku ramien. Súčasťou party sú široké červené stuhy "šnori" s rastlinnými motívmi, ktoré sú spustené po chrbte a siahajú po spodný okraj sukne. Na nohách má dievka obuté kožené čižmy "škorňe".
  Dievocký sviatočný odev z Kojšova 002-01