Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 29  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu + druh.dok = "^sluk_us_auth h7908 do^"
 1. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 007-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka. Vo výšivke s rastlinnými motívmi prevládajú červená, modrá, ružová, fialová a zelená farba. Rukáv je lemovaný bielo červenou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 007-01
 2. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 010-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Farebná krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s motívom rastlín a vtákov prevláda tmavomodrá a tmavočervená farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo modrou šitou čipkou a zapínaním na štyry malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 010-01
 3. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 011-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Farebná krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s rastlinnými motívmi prevláda červená, fialová, ružová a zelená farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo červenou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 011-01
 4. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 012-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Rastlinné motívy sú vyšité dvomi odtieňmi modrej farby. Zakončenie rukáva je lemované bielo modrou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 012-01
 5. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 013-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Farebná krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s rastlinnými motívmi prevláda červená, ružová a zelená farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo červenou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 013-01
 6. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 014-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Farebná krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s rastlinnými motívmi prevláda červená, ružová, zelená a modrá farba, doplnená čiernou. Zakončenie rukáva je lemované bielo červenou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 014-01
 7. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 015-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Farebná krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s rastlinnými motívmi prevláda zelená, oranžová, fialová a bordová farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo bordovou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 015-01
 8. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 018-01

  výšivka, ženský odev, rukávce, krížiková výšivka, šitá čipka, gombík
  Farebná krížiková výšivka nazývaná "krížikavô" na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s rastlinnými motívmi prevláda modrá, zelená, červená a oranžová farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo červenou šitou čipkou a zapínaním na tri malé modré gombíky.
  Výšivka z Príbeliec 018-01
 9. Pridať záložky   Výšivka z Príbeliec 019-01

  výšivka, rukávce, výšivka podľa počítanej nite, šitá čipka, gombík
  Detail farebnej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") na konci rukáva ženského oplecka nazývaného "hrubô oplecko". Vo výšivke s geometrickými motívmi prevláda červená, ružová a zelená farba. Zakončenie rukáva je lemované bielo oranžovou šitou čipkou a zapínaním so štyrmi malými modrými gombíkmi.
  Výšivka z Príbeliec 019-01
 10. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Kojšova 002-01

  mužský odev, sviatočný odev, krpce, nohavice, mužská košeľa, lajblík, výšivka, krížiková výšivka, gombík
  Novší variant mužského sviatočného odevu z Kojšova. Celkový pohľad spredu. Muž má oblečené biele plátenné nohavice s červenou "obrankou". Košeľa so zapínaním na gombíky a so stojatým golierom je vyrobená z tkaného bavlneného "pamutového" plátna. Rukávy košele sú zakončené vyšívaným pásom "furmetľíkom". Podobná výšivka sa objavuje aj v okolí goliera košele. Výšivky vyšívala spravidla mladucha tak, aby farebne aj vzorom ladil s výzdobou na jej rukávcoch. Na košeli má čiernu súkennú vestu "lajblík", ktorého chrbtový diel je vyrobený z lesklého materiálu glotu. Na nohách má obuté kožené "bačkori".
  Mužský sviatočný odev z Kojšova 002-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.