Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 410  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^šatka na hlavu^"
 1. Pridať záložky   Dievčenský odev z Príbeliec

  detský odev, detský účes, šatka na hlavu, pančuchy, sukňa, živôtik, vreckovka, blúza, rukávce
  Tri dievčatá pri vití vencov z púpavy v tradičných príbelských odevoch. Dievča vľavo má účes "na víkruti", na hlave "krepinu" (ozdobná čelenka), na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku). Oblečenú má "košieľku" (rukávce), "lajblík" (živôtik), krepovú sukňu a "listavie štrimfle" (pančuchy). Dievča v strede má na hlave šatku, oblečenú má "sabatku" (blúza), krepovú sukňu a "listavie štrimfle". Dievča vpravo je oblečená tak ako dievča vľavo a za pásom má "ručníčok" (vreckovku). Celkový pohľad spredu.
  Dievčenský odev z Príbeliec
 2. Pridať záložky   Pracovný odev z Príbeliec

  pracovný odev, ženský odev, mužský odev, zástera, mužská zástera, rukávce, mužská košeľa, lajblík, živôtik, šatka na hlavu
  Celkový pohľad spredu na dve ženy a dvoch mužov v tradičnom pracovnom odeve. Žena vľavo "zavitá do ručníka" (spôsob viazania šatky na hlavu) má "krepovú fertušku" (zástera), v rukách drží hrable a mliečnik na vodu. Vedľa nej muž s "kalapom" (klobúkom) na hlave má oblečenú bielu "magočkavú" košeľu, "malí kabáťik" (lajblík), "širokie gati" (gate) a pracovnú zásteru. Obuté má čižmy, cez plece chrbtový kôš s trávou. Tretí zľava je muž oblečený podobne ako predchádzajúci, ale bez "kabátika" a na pleci drží kosu. Žena vpravo má "spoňňí" (spodný) ručník len do čela, na ňom "kartúnoví" ručník, "hrubô oplecko" (rukávce), "lajblík" (živôtik) "pod hrllo zapjati" (zapnutý pod hrdlom), zásteru a v ruke krčah.
  Pracovný odev z Príbeliec
 3. Pridať záložky   Zakladanie čepca z Príbeliec 001-13

  sviatočný odev, ženský odev, čepiec, rukávce, blúza, sukňa, pančuchy, šatka na hlavu, šatka na plecia, náhrdelník
  Postup zakladania príbelského čepca. Mladá nevesta v tradičnom sviatočnom odeve s príbelským čepcom na hlave. Oblečené má "tenkô oplecko" (rukávce), "grólik" (ozdoba na krku) a pod ním na prsiach "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), cez plecia "strapcaví ručňík", sukňu, na nohách "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe". Vedľa nej stojí jej matka, oblečená takisto v tradičnom sviatočnom odeve. Na krku má "grólik" a pod ním "granátke", oblečenú má "sabatku" (modrá blúza), na hlave ručník, sukňu, na nohách "srcavie štrimfle" a "celie topaňe".
  Zakladanie čepca z Príbeliec 001-13
 4. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, šatka na plecia, blúza, náhrdelník, uterák, pančuchy, zástera, obradový koláč
  Celkový pohľad spredu na štyri staršie ženy vo sviatočných odevoch. Prvá zľava má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), uterák pripnutý v ráme, "srcavie štrimfle" (pančuchy), "celie topaňe" (topánky), v rukách drží svadobý koláč. Druhá žena má na hlave "merinovaní ručňík", oblečenú má "sabatku" (blúza), na krku "granátke", na sukni "merinovanú fertušku" (zástera) , "listavie štrimfle", "celie topaňe". Tretia žena je oblečená podobne ako druhá, ale má "svetlie" (modré) "guľkovie srcavie štrimfle". Štvrtá žena má na hlave hodvábny ručník.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-01
 5. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-02

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, šatka na plecia, náhrdelník, zástera, blúza, rukávce, uterák, obradový koláč
  Bližší pohľad spredu na tri staršie ženy vo sviatočných odevoch. Prvá zľava má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), okolo pása uterák, v rukách má svadobný koláč a nôž. Druhá žena má na hlave "merinovaní ručňík", oblečenú má "sabatku" (blúza), na krku "granátke", na sukni "merinovanú fertušku" (zástera), v rukách má kúsok svadobného koláča a malú fľaštičku. Tretia žena je oblečená podobne ako druhá, v ľavej ruke drží kúsok svadobného koláča.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-02
 6. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 005-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, šatka na plecia, rukávce, náhrdelník, sukňa, pančuchy
  Dve staršie a dve mladšie ženy v tradičnom sviatočnom odeve. Prvá žena zľava (staršia) má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), sukňu, v ruke malý "ručňíčok" (vreckovka), "srcavie štrimfle" (pančuchy), "celie topaňe" (topánky). Druhá žena zľava bez pokrývky hlavy (mladé dievča), má na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), "granátke", "tenkô oplecko", cez plecia "ručňík strapcaví", v ruke malý "ručňíčok", sukňu, "štrimfle na véčko", "celie topaňe". Tretia žena zľava (staršia) má na hlave hodvábny ručník, na krku "granátke", oblečenú má "sabatku" (blúza) , v ruke malý "ručňíčok", sukňu, "srcavie štrimfle" a "celie topaňe". Žena vpravo (mladé dievča) je oblečená podobne ako druhá, ale má "srcavie štrimfle". Celkový pohľad spredu.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 005-01
 7. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 004-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, čepiec, rukávce, šatka na plecia, náhrdelník, sukňa, pančuchy, vreckovka
  Celkový pohľad spredu na dve ženy (matka s dcérou) v tradičných sviatočných odevoch. Staršia žena vľavo (matka) má na hlave "delinoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku) a "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), cez plecia červený "strapcaví ručňík", oblečené má "hrubô oplecko" (rukávce), v rukách malý "ručňíčok" (vreckovku), sukňu, "štrimfle na véčka" (pančuchy), "celie topaňe". Mladá žena vpravo má na hlave plachtinský, takzvaný "rúrkaví" čepiec, na krku "grólik" a "granátke", "ťenkô oplecko", cez plecia veľký ručník s "lacetovíma strapci", v rukách malý "ručňíčok", sukňu, "srcavie štrimfle" a "celie topaňe".
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 004-01
 8. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 001-02

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, blúza, vreckovka
  Bližší pohľad spredu na ženu vo sviatočnom odeve. Na hlave má "delínoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), oblečená je v "sabatke" (blúza) s golierikom, v rukách drží malý "ručňíčok" (vreckovku).
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 001-02
 9. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, blúza, sukňa, pančuchy, vreckovka
  Celkový pohľad spredu na ženu vo sviatočnom odeve. Na hlave má "delínoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), oblečená je v "sabatke" (blúza) s golierikom, v rukách drží malý "ručňíčok" (vreckovku), má sukňu, "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe".
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 001-01
 10. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 002-02

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, rukávce, živôtik, sukňa, vreckovka
  Bližší pohľad spredu na ženu vo sviatočnom odeve. Na hlave má "delínoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), oblečené má "hrubô oplecko" (rukávce), "lajblík" (živôtik), sukňu, v rukách drží malý "ručňíčok" (vreckovku).
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 002-02

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.