Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 15  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^detský účes^"
 1. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-01

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Dievča sedí na lavici s rozpustenými vlasmi, staršia žena ju začína zapletať. Vytvorenie "choňňíka" (pútca) a príprava vlasov na zapletanie.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-01
 2. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-02

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Staršia žena upravuje dievčaťu vlasy - robí jej "víkruti". Jedna strana je pripravená, druhú zapletá.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-02
 3. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-03

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Staršia žena upevňuje upravené vlasy "víkruti" stužkou "tkaňicou".
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-03
 4. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-04

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Staršia žena dokončuje účes "na víkruti", vzadu upevňuje "tkaňicu". Na "tkaňici" je pripevnená "krepina". Tri "bombouce" (ružičky) pribudli na "krepiňe" v neskoršom období.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-04
 5. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-05

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Pohľad spredu na dievča s účesom "na víkruti" a staršiu ženu, ktorá ju česala.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-05
 6. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-06

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Vlasy má upevnené "tkaňicou", ktorá je prekrytá "krepinou" s "bomboucami". Na krku má "grólik", oblečenú má vyšívanú "košeľku" a "ľajblík". Pohľad spredu.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-06
 7. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-07

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Vlasy zapletené do vrkočov má prepletené "tkaňicou", ktorá je vpredu prekrytá "krepinou" s "bomboucami". Na krku má "grólik". Pohľad zozadu.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-07
 8. Pridať záložky   Dievčenský odev z Príbeliec

  detský odev, detský účes, šatka na hlavu, pančuchy, sukňa, živôtik, vreckovka, blúza, rukávce
  Tri dievčatá pri vití vencov z púpavy v tradičných príbelských odevoch. Dievča vľavo má účes "na víkruti", na hlave "krepinu" (ozdobná čelenka), na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku). Oblečenú má "košieľku" (rukávce), "lajblík" (živôtik), krepovú sukňu a "listavie štrimfle" (pančuchy). Dievča v strede má na hlave šatku, oblečenú má "sabatku" (blúza), krepovú sukňu a "listavie štrimfle". Dievča vpravo je oblečená tak ako dievča vľavo a za pásom má "ručníčok" (vreckovku). Celkový pohľad spredu.
  Dievčenský odev z Príbeliec
 9. Pridať záložky   Detský odev z Príbeliec

  detský odev, lajblík, mužská zástera, gate, detský účes, sukňa, pančuchy, šatka na plecia, mužská košeľa, blúza, náhrdelník
  Celkový pohľad spredu na deti v tradičnom odeve. Zľava väčší chlapec, ktorý má oblečenú košeľu, "lajblík" (vesta), "gati" (gate) so strapcami a čiernu zásteru. Dievča vedľa neho má účes "na víkruti", "grólik" (ozdoba tesne na krku), "granátki" (viacradový náhrdelník), šatku cez plecia so strapcami, krepovú sukňu, "hrčkavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe" (topánky). Menší chlapec má na hlave klobúk, oblečenú má košeľu, "lajblík", bielu zásteru a "gati" so strapcami. Menšie dievča má "čepčok" (detský čepček), "sabatku" (blúza), krepovú sukňu, pod ňou "spoňňiu sukňu" (spodnú sukňu) a "štrimfle" (pančuchy).
  Detský odev z Príbeliec
 10. Pridať záložky   Účes na gudri z Príbeliec 001-02

  dievocký účes, detský účes
  Pohľad zozadu na mladé dievča učesané "na gudri". Vlasy sú rozdelené v strede celej hlavy pútcom na "choňňík" (chodník), zapletené do dvoch vrkočov, ktoré sú na zátylku prichytené do oblúka, na hlave je pripevnená "krepina" (ozdobná čelenka).
  Účes na gudri z Príbeliec 001-02

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.