Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 40  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^obrus^"
 1. Pridať záložky   Ženský odev z Čičmian 003-01

  ženský odev, ženský účes, rukávce, krpce, obrus
  Celkový pohľad na mladšiu a staršiu ženu, ktoré sedia pred drevenou bránou. Ženy majú na hlave dvojrohý čepiec, oblečené majú rukávce, pod krkom široké stuhy, na nohách krpce. Vyšívajú obrus. Výšivky na odeve aj na obruse majú charakteristické čičmianske vzory.
  Ženský odev z Čičmian 003-01
 2. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-01

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Modrá výšivka podľa počítanej nite ("po ňitki") je pri kratších stranách obrusu, súbežne s nimi. V strede obrusu po dĺžke je pás háčkovanej čipky. Kratšie strany sú ukončené strapcami.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-01
 3. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-02

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Detail výšivky na obruse. Pás modrej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki") je rovnobežný s kratším okrajom obrusu. Kolmo na výšivku je pás háčkovanej čipky.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 001-02
 4. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 002-02

  výšivka, obrus, výšivka plochým stehom, háčkovanie
  Detail výšivky na obruse. Pás farebnej výšivky plochým stehom na paname s rastlinným motívom. Vo výšivke prevláda červená, ružová a zelená farba. Kolmo na výšivku je pás háčkovanej čipky s geometrickým motívom. Na okraji je tiež háčkovaná čipka, ale s rastlinným motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 002-02
 5. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 002-01

  výšivka, obrus, výšivka plochým stehom, háčkovanie
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Farebná výšivka plochým stehom na paname je pri kratších stranách obrusu, súbežne s nimi. Vo výšivke s rastlinným motívom prevláda červená, ružová a zelená farba. V strede obrusu po dĺžke je pás háčkovanej čipky s geometrickým motívom. Po okrajoch obrusu je tiež háčkovaná čipka, ale s rastlinným motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 002-01
 6. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 003-01

  výšivka, obrus, krížiková výšivka, háčkovanie
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Farebná krížiková výšivka je pri kratších stranách obrusu, súbežne s nimi. Vo výšivke s rastlinným motívom prevláda červená, ružová a zelená farba. V strede obrusu po dĺžke je pás háčkovanej čipky s geometrickým motívom. Tenký pásik háčkovanej čipky je aj medzi výšivkou a okrajom kratšej strany obrusu. Na kratších okrajoch obrusu je tiež háčkovaná čipka, ale s rastlinným motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 003-01
 7. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 003-02

  výšivka, obrus, krížiková výšivka, háčkovanie
  Detailný pohľad na vyšívaný obrus. Farebná krížiková výšivka je pri kratšej strane obrusu, súbežne s ním. Vo výšivke s rastlinným motívom prevláda červená, ružová a zelená farba, objavuje sa aj modrá, žltá a fialová. V strede obrusu po dĺžke je pás háčkovanej čipky s geometrickým motívom. Tenký pásik háčkovanej čipky je aj medzi výšivkou a okrajom kratšej strany obrusu. Na kratších okrajoch obrusu je tiež háčkovaná čipka, ale s rastlinným motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 003-02
 8. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-02

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, háčkovanie
  Detail prekrížených pásov výšivky a háčkovanej čipky na obruse. Pás modrej výšivky podľa počítanej nite s rastlinnými motívmi je kolmo prekrížený s pásom háčkovanej čipky tiež s rastlinným motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-02
 9. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-03

  háčkovanie, obrus, ažúr
  Detail strednej časti kratšieho okraja obrusu. Pás háčkovanej čipky s rastlinným motívom prechádza do okraja ubrusu, kde je "ažúrka" ukončená zviazanými strapcami. Rovnobežne s okrajom, tesne pri ňom, je úzky pásik háčkovanej čipky s kruhovým motívom.
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-03
 10. Pridať záložky   Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-01

  výšivka, obrus, výšivka podľa počítanej nite, ažúr
  Celkový pohľad na vyšívaný obrus. Pás háčkovanej čipky s rastlinným motívom v strede dlhšej strany obrusu prechádza do okraja ubrusu, kde je "ažúrka" ukončená zviazanými strapcami. Rovnobežne s okrajom, tesne pri ňom, je úzky pásik háčkovanej čipky s kruhovým motívom. Kolmo na stredový pás, rovnobežne s okrajom, blízko pri ňom, je pás modrej výšivky podľa počítanej nite ("po ňitki").
  Vyšívaný obrus z Príbeliec 004-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.