Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 47  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^viacrodinný dom^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-04

  viacrodinný dom, pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Pôdorys.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-04
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina, komín, pec
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V interiéri dominuje vykurovacie teleso s plynulým napojením na komín. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 104 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, stužená latami. Okná sú olemované šambránami. Na priečelí medzi oknami je vyobrazený ornament - na tomto mieste sa obyčajne nachádza vročenie. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-02

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 104 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, stužená latami. Okná sú olemované šambránami. Na priečelí medzi oknami je vyobrazený ornament - na tomto mieste sa obyčajne nachádza vročenie. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-02
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-03

  pôdorys domu, viacrodinný dom, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 104 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, stužená latami. Okná sú olemované šambránami. Na priečelí medzi oknami je vyobrazený ornament - na tomto mieste sa obyčajne nachádza vročenie. Pôdorys.
  Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-03
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, kuchyňa, strecha, komín
  Obytný dom č. 2 trojpriestorový, murovaný, strecha sedlová, murovaný štít. Do domu sa vstupuje z bočnej strany cez gánok. Vstup je zosilnený výpustkom. Konštrukcia domu je posilnená podopierajúcim pilierom. Interiér je klenutý viacerými tehlovými klenbami. K zadnej časti domu je pristavaný ďalší obytný dom. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-02

  viacrodinný dom, pôdorys domu, murovaná konštrukcia, výpustok, gánok
  Obytný dom č. 2 trojpriestorový, murovaný, strecha sedlová, murovaný štít. Do domu sa vstupuje z bočnej strany cez gánok. Vstup je zosilnený výpustkom. Konštrukcia domu je posilnená podopierajúcim pilierom. Interiér je klenutý viacerými tehlovými klenbami. K zadnej časti domu je pristavaný ďalší obytný dom. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-02
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Revúcej 001-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot
  Obytný dvojdom č. 9-10 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, štít z dosiek ozdobne vykladanými do tvaru obráteného písmena V, s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Konštrukcia strechy je posadená na zhlaviach trámov a je predĺžená, čím vytvára podstienok. V zadnej časti pokračujú hospodárske objekty. Dvor je od ulice oddelený vypletaným plotom, ktorý zabraňuje úteku zvierat. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Nižnej Revúcej 001-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Zbudzi

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, komín, plot
  Obytný dvojdom č. 135 vpredu trojpriestorový, vzadu pravdepodobne dvojpriestorový, murovaný, omietnutý, kamenná podmurovka, strecha valbová s vikierom a dymníkmi (jeden s krížom), sekundárne pridaný komín, krytina plechová, pôvodne slamená. Priečelie domu je plasticky ozdobené. Pôvodný drevený plot je nahradený železným zváraným plotom.
  Obytný dom v Zbudzi
 10. Pridať záložky   Usadlosť v Nedelišti

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, slama, stodola, maštaľ, ovčinec
  Obytný dvojdom dvojpriestorový, murovaný z kameňa (spájaný hlinenou maltou), strecha valbová s vikierom na ukladanie sena a krmiva, krytina slamená ukončená vrkočovou väzbou. Vpravo sa nachádza murovaná stodola s maštaľou a ovčincom. Pohľad z ulice.
  Usadlosť v Nedelišti

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.