Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 82  
Vaša požiadavka: Obec = "^Čataj^"
 1. Pridať záložky   U našeho pána malovaná brána

  ľudová pieseň, dožinkové piesne, spevák
  Dožinková pieseň. Spievajú dve ženy bez hudobného sprievodu.
 2. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 001-01

  výšivka, dierková výšivka, šatka na hlavu
  Výšivka z rohu bielej sviatočnej šatky. Použitá je technika plochej a dierkovej výšivky a gatry. Prevláda žltá a červená farba, použité sú rastlinné motívy.
  Výšivka z Čataja 001-01
 3. Pridať záložky   Ornamentník z Čataja

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka
  Folklórna zástava obce Čataj. Celkový pohľad na prednú stranu ornamentníka. Ornamentník je zdobený plnou červenou výšivkou kontúrovanou čiernou niťou.
  Ornamentník z Čataja
 4. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 023-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, rastlinná ornamentika
  Výšivka zo ženského sviatočného ručníka. Predkreslené nahusto ukladané rozvetvené rastlinné motívy sú vyšívané plným plochým a stonkovým stehom. Výšivke lacetom dominuje červená a ružová farba, doplnené sú žltou, modrou, zelenou a oranžovou.
  Výšivka z Čataja 023-01
 5. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 024-01

  rukávce, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, mriežka, rastlinná ornamentika
  Výšivka zo ženských sviatočných rukávcov. Kompozíciu výšivky predeľujú dva pásy mriežky, nazývanej hrachovinka či "rezance", ohraničené žltými pruhmi. Predkreslené nahusto ukladané rastlinné ornamenty podkladanej výšivky (výšivky cez kartón) sú vyšívané najmä bielym hodvábom, kontúrované sú stonkovým stehom. Vnútro ornamentov je vyplnené pestrofarebnou výšivkou plným plochým stehom. Pre zvýraznenie celej výšivky sú plôšky okolo ornamentov zaplnené čiernou plochou výšivkou. Rukávy sú zakončené nariasením a prišitými textilnými zúbkami. Cez riasenie je našitá tkanica.
  Výšivka z Čataja 024-01
 6. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 025-01

  rukávce, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, mriežka, paličkovaná čipka, rastlinná ornamentika
  Výšivka zo ženských sviatočných rukávcov. Kompozíciu výšivky predeľujú pásy mriežky, nazývanej hrachovinka či "rezance", ohraničené žltými pruhmi. Predkreslené rastlinné ornamenty podkladanej výšivky (nie cez kartón) sú vyšívané hodvábom a kontúrované prevažne červenou niťou. Doplnené sú plnou plochou a stonkovou výšivkou. Pre zvýraznenie celej výšivky sú plôšky okolo ornamentov zaplnené čiernou plochou výšivkou. Rukávy sú zakončené nariasením a paličkovanou čipkou. Cez riasenie je našitá tkanica.
  Výšivka z Čataja 025-01
 7. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 026-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, rastlinná ornamentika
  Výšivka z tylového ručníka, ktorý je súčasťou ženského sviatočného odevu. Pestrofarebné rastlinné motívy sú vyšívané stonkovým a plným plochým stehom hodvábnou niťou. Okraj jemnej tylovej látky je obrúbený a zároveň spevnený našitým červeným prámikom. Celý ručník je lemovaný prišitým pásom čipky.
  Výšivka z Čataja 026-01
 8. Pridať záložky   Okružia z Čataja 004-01

  okružie, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, výšivka kovovou niťou, paličkovaná čipka, rastlinná ornamentika
  Okružia s vyšívanými "obojkami" (goliermi) a volánmi z paličkovanej čipky, ktoré sú súčasťou ženského sviatočného odevu. "Obojki" sú vyšívané striebornou niťou podkladanou kartónom, pričom výšivka je kontúrovaná stonkovým stehom. Predkreslené rastlinné ornamenty sú doplnené výšivkou plným plochým stehom. "Obojkom" dominuje žltá farba. Bohato riasené volány prišité k "obojku" tvoria pestrofarebné pásy paličkovanej čipky.
  Okružia z Čataja 004-01
 9. Pridať záložky   Okružia z Čataja 005-01

  okružie, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, výšivka kovovou niťou, paličkovaná čipka, rastlinná ornamentika
  Okružia s vyšívanými "obojkami" (goliermi) a volánmi z paličkovanej čipky, ktoré sú súčasťou ženského sviatočného odevu. "Obojki" sú vyšívané striebornou niťou podkladanou kartónom, pričom výšivka je kontúrovaná stonkovým stehom. Predkreslené rastlinné ornamenty sú doplnené farebnou a čiernou hodvábnou výšivkou plným plochým stehom. Bohato riasené volány prišité k "obojku" tvoria pestrofarebné pásy paličkovanej čipky.
  Okružia z Čataja 005-01
 10. Pridať záložky   Výšivka a čipka z Čataja 003-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, dierková výšivka, paličkovaná čipka, rastlinná ornamentika
  Výšivka a paličkovaná čipka zo sviatočného ručníka. Predkreslené rastlinné ornamenty sú vyšívané hodvábom technikou stonkového a plného plochého stehu, doplnené sú dierkovou výšivkou. Výšivke dominuje žltá farba, menej zastúpená je červená. Okraj ručníka lemuje pás paličkovanej čipky.
  Výšivka a čipka z Čataja 003-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.