Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 82  
Vaša požiadavka: Obec = "^Čataj^"
 1. Pridať záložky   U našeho pána malovaná brána

  ľudová pieseň, dožinkové piesne, spevák
  Dožinková pieseň. Spievajú dve ženy bez hudobného sprievodu.
 2. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 001-01

  výšivka, dierková výšivka, šatka na hlavu
  Výšivka z rohu bielej sviatočnej šatky. Použitá je technika plochej a dierkovej výšivky a gatry. Prevláda žltá a červená farba, použité sú rastlinné motívy.
  Výšivka z Čataja 001-01
 3. Pridať záložky   Ornamentník z Čataja

  ornamentník, zástava, ornamentník-štúdia, výšivka
  Folklórna zástava obce Čataj. Celkový pohľad na prednú stranu ornamentníka. Ornamentník je zdobený plnou červenou výšivkou kontúrovanou čiernou niťou.
  Ornamentník z Čataja
 4. Pridať záložky   Výšivka a čipka z Čataja 002-01

  zástera, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, dierková výšivka, paličkovaná čipka, rastlinná ornamentika
  Výšivka a paličkovaná čipka zo spodnej časti sviatočnej zástery. Predkreslené rastlinné motívy sú osovo súmerné, vyšívané pestrofarebnou bavlnenou priadzou technikou plného plochého a stonkového stehu, doplnené sú dierkovou výšivkou. Spodný lem zástery a spojovací švík tvoria pásy paličkovanej čipky.
  Výšivka a čipka z Čataja 002-01
 5. Pridať záložky   Živôtik z Čataja 001-01

  živôtik, výšivka, geometrická ornamentika
  Ženský sviatočný "životek" (živôtik) ušitý z červeného súkna. Na chrbtovej časti sú osovo súmerne usporiadané husté geometrické motívy vyšívané stonkovým a sľučkovacím stehom, modré detaily vpredu sú vyšívané retiazkovým stehom. Výšivke dominuje sýta žltá farba.
  Živôtik z Čataja 001-01
 6. Pridať záložky   Živôtik z Čataja 001-02

  živôtik, výšivka, geometrická ornamentika
  Ženský sviatočný "životek" (živôtik) ušitý z červeného súkna. Na chrbtovej časti sú osovo súmerne usporiadané husté geometrické motívy vyšívané stonkovým a sľučkovacím stehom, modré detaily vpredu sú vyšívané retiazkovým stehom. Výšivke dominuje sýta žltá farba. Pohľad na zdobenie chrbtovej časti.
  Živôtik z Čataja 001-02
 7. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 010-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, výšivka kovovou niťou, dierková výšivka, rastlinná ornamentika
  Výšivka z rohu sviatočného ručníka. Podkladaná výšivka "na kartách" je šitá zlatou niťou. Predkreslené rastlinné ornamenty sú vyplnené pestrofarebným hodvábom technikou vyšívania plným plochým stehom, kontúrované sú najmä červenou niťou. Rastlinné motívy dopĺňa dierková výšivka, ktorá tiež lemuje okraje v rohu ručníka.
  Výšivka z Čataja 010-01
 8. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 011-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, výšivka kovovou niťou, dierková výšivka, rastlinná ornamentika
  Výšivka z rohu sviatočného ručníka. Predkreslené rastlinné ornamenty sú vyšívané pestrofarebným hodvábom technikou stonkového a plného plochého stehu. Iba v strednej časti sa vyskytuje podkladaná výšivka vyšívaná zlatou niťou cez kartón, ktorá je kontúrovaná a vyplnená hodvábom. Rastlinné motívy dopĺňa dierková výšivka, ktorá tiež lemuje okraje v rohu ručníka.
  Výšivka z Čataja 011-01
 9. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 012-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, výšivka kovovou niťou, dierková výšivka, rastlinná ornamentika
  Výšivka z rohu sviatočného ručníka. Podkladaná výšivka je šitá striebornou niťou. Predkreslené rastlinné ornamenty sú vyplnené pestrofarebným hodvábom technikou vyšívania plným plochým stehom, kontúrované sú najmä červenou niťou. Rastlinné motívy dopĺňa dierková výšivka, ktorá tiež lemuje okraje v rohu ručníka.
  Výšivka z Čataja 012-01
 10. Pridať záložky   Výšivka z Čataja 013-01

  šatka na hlavu, predkreslená výšivka, výšivka plochým stehom, výšivka kovovou niťou, dierková výšivka, rastlinná ornamentika
  Výšivka z rohu sviatočného ručníka. Podkladaná výšivka je šitá striebornou niťou. Predkreslené rastlinné ornamenty sú vyplnené pestrofarebným hodvábom technikou vyšívania plným plochým stehom, kontúrované sú najmä červenou niťou. Rastlinné motívy dopĺňa dierková výšivka, ktorá tiež lemuje okraje v rohu ručníka. Výšivke dominuje červená a ružová farba, doplnené sú žltou, modrou, oranžovou a zelenou.
  Výšivka z Čataja 013-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.