Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Ženský smútočný odev z Krakovian 002-05

  ženský odev, smútočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, gombík
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na roh ručníka zvaného "kockuvaní vlnáčik", ktorý má žena uviazaný na čepci.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 002-05
 2. Pridať záložky  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-07

  ženský odev, smútočný odev, živôtik, gombík
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na saténový "lajblík", ktorý je zdobený našitými šnúrkami.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-07
 3. Pridať záložky  Odev ženícha z Krakovian 001-07

  mužský odev, obradový odev, odev ženícha, lajblík, gombík
  Pohľad na rad kostených gombičiek na "prucli" (sivomodrom súkennom lajblíku), ktoré však plnia iba estetickú funkciu. Okraje "prucla" sú zdobené "ščepovaním" sivou niťou a vysekávanou čipkou.
  Odev ženícha z Krakovian 001-07
 4. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-06

  mládenecký odev, sviatočný odev, lajblík, výšivka, gombík
  Pohľad na zdobenie prednej časti modrého hodvábneho lajblíka. Lajblík je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou, a farebnými kostenými gombičkami, ktoré však plnia iba estetickú funkciu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-06
 5. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-05

  mládenecký odev, sviatočný odev, lajblík, výšivka, gombík
  Pohľad na zdobenie prednej časti modrého hodvábneho lajblíka. Lajblík je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou, a farebnými kostenými gombičkami, ktoré však plnia iba estetickú funkciu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-05
 6. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-08

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, šnurovanie, gombík
  Muž má oblečenú košeľu ušitú z priemyselného plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Je spojený štyrmi stuhami uviazanými do mašieľ. Na košeli má muž oblečený lajblík ušitý zo sivomodrého súkna a podšitý plátnom nazývaný "prucel". "Prucel" je na cípoch fazóny zdobený "šujtáškou" (šnurovaním) modrej farby. Zdobený je tiež "ščepovaním" a vysekávanou čipkou. V jeho prednej časti je po oboch stranách umiestnený rad drevených gombičiek, ktoré však plnia len estetickú funkciu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-08
 7. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-07

  mužský odev, sviatočný odev, lajblík, gombík
  Pohľad na vrecko z prednej strany "prucla" (sivomodrého súkenného lajblíka), ktoré je zdobené "ščepovaním" a jednoduchou výšivkou modrou niťou.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-07
 8. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-06

  mužský odev, sviatočný odev, lajblík, gombík
  Pohľad na zdobenie prednej strany "prucla" (sivomodrého súkenného lajblíka) "ščepovaním" a vysekávanou čipkou. V prednej časti je tiež umiestnený rad drevených gombičiek, ktoré však plnia len estetickú funkciu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 003-06
 9. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 001-08

  mužský odev, sviatočný odev, lajblík, gombík
  Mužský sviatočný odev staršej generácie. Pohľad na rad ozdobných kovových gombičiek na "prucli" (sivomodrom súkennom lajblíku), ktoré však plnia iba estetickú funkciu.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 001-08
 10. Pridať záložky  Mužský sviatočný odev z Krakovian 001-07

  mužský odev, sviatočný odev, lajblík, mužská košeľa, biela výšivka, dierková výšivka, paličkovaná čipka, šnurovanie, gombík
  Mužský sviatočný odev staršej generácie. Muž má oblečenú košeľu z priemyselného plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený červeno-bielou výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Je spojený štyrmi stuhami uviazanými do mašieľ. Stuhy sú ozdobne zakončené výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou). Rozparok lemuje jednoduchá výšivka. Košeľa je na rukávoch bohato zdobená bielou paličkovanou čipkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki". Muž má na košeli oblečený lajblík ušitý zo sivomodrého súkna a podšitý plátnom, ktorý sa nazýva "prucel". Na cípoch fazóny je "prucel" zdobený modrou "šujtáškou" (šnurovaním). Zdobený je tiež "ščepovaním" modrou niťou a vysekávanou čipkou. V jeho prednej časti je po oboch stranách umiestnený rad ozdobných kovových gombičiek.
  Mužský sviatočný odev z Krakovian 001-07