[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-13

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Detail výzdoby dienka. Dienko je vyrobené z kartónu potiahnutého zvonka bielym plátnom. Na ňom sú prišité kovové strieborné stuhy, na nich dominujú veľké, pravidelne rozmiestnené kvety z korálikov z fúkaného skla lemované šnúrami z ozdobne navinutého drôtu. Plochy medzi kvetmi sú vyplnené drobnými striebornými fúkanými perličkami. Okraje dienka lemujú drôty tvarované do ozdobných oblúkov vyplnené navliekanými čírymi sklenenými korálikmi.
  Parta z Lišova 001-13
 2. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-12

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Bližší pohľad zboku na výzdobu dienka. Vyrobené je z kartónu potiahnutého plátnom, na ktorom sú prišité kovové strieborné stuhy, na nich dominujú veľké, pravidelne rozmiestnené kvety z korálikov z fúkaného skla lemované šnúrami z ozdobne navinutého drôtu. Plochy medzi kvetmi sú vyplnené drobnými striebornými fúkanými perličkami. Okraje dienka lemujú drôty tvarované do ozdobných oblúkov vyplnené navliekanými čírymi sklenenými korálikmi.
  Parta z Lišova 001-12
 3. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-11

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Bližší pohľad spredu, na ktorom vidieť časť dienka potiahnutého zvnútra červeným plátnom; tkanice, ktorými sa parta priväzuje k hlave; vystužený oblúk vyrobený z drôtu a vyšívaných stúh, na ktorom je pripevnená "korunka" - ústredná ozdoba celej party umiestenená nad temenom hlavy. Vyrobená je z korálikov z fúkaného skla od drobných až po ojedinele sa vyskytujúce nadmerné veľkosti. Väčšina je strieborná, pár ich je červených a zlatých. Doplnené sú veľkým množstvom flitrov, ozdobne tvarovanými drôtikmi a ďalšími drobnými korálikmi.
  Parta z Lišova 001-11
 4. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-10

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Detail "korunki" - ústrednej ozdoby celej party. Vyrobená je z korálikov z fúkaného skla od drobných až po ojedinele sa vyskytujúce nadmerné veľkosti. Väčšina je strieborná, pár ich je červených a zlatých. Fúkané koráliky sú doplnené veľkým množstvom flitrov, ozdobne tvarovanými drôtikmi a ďalšími drobnými korálikmi.
  Parta z Lišova 001-10
 5. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-09

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Bližší pohľad zozadu, na ktorom vidieť dienko zvnútra potiahnuté červeným plátnom a tkanice, ktorými sa parta priväzuje k hlave. Z vonkajšej strany zdobia dienko prišité kovové strieborné stuhy, na nich dominujú veľké, pravidelne rozmiestnené kvety z korálikov z fúkaného skla lemované šnúrami z ozdobne navinutého drôtu. Plochy medzi kvetmi sú vyplnené drobnými striebornými fúkanými perličkami. Okraje dienka lemujú drôty tvarované do ozdobných oblúkov vyplnené navliekanými čírymi sklenenými korálikmi. Ústrednou ozdobou celej party je "korunka" nad temenom hlavy pripevnená na vystuženom oblúku vyrobenom z drôtu a vyšívaných stúh. "Korunku" tvoria koráliky z fúkaného skla od drobných až po ojedinele sa vyskytujúce nadmerné veľkosti. Väčšina je strieborná, pár ich je červených a zlatých. Doplnené sú veľkým množstvom flitrov, ozdobne tvarovanými drôtikmi a ďalšími drobnými korálikmi.
  Parta z Lišova 001-09
 6. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-08

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Detail kvetu zo strieborných sklenených fúkaných korálikov lemovaného šnúrami z ozdobne navinutého drôtu na zadnej časti party kde sú k dienku prišité 4 vyšívané stuhy.
  Parta z Lišova 001-08
 7. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-07

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Bližší pohľad na zadnú časť dienka, ku ktorému sú prišité 4 vyšívané stuhy. Stredom idú dve široké červené vyšívané stuhy a popri nich sú spustené po oboch stranách užšie sýtoružové vyšívané stuhy. Aby držali rovnobežný tvar sú vzájomne pospájané väčšími i menšími kvietkami vyrobenými zo strieborných flitrov, drôtikov a fúkaných perličiek.
  Parta z Lišova 001-07
 8. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-06

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Bližší pohľad zozadu. Partu tvorí širšie dienko vyrobené z kartónu potiahnutého plátnom - zvnútra červeným, zvonka bielym. Stred vonkajšieho obvodu dienka zdobia prišité kovové strieborné stuhy, na nich dominujú veľké, pravidelne rozmiestnené kvety z korálikov z fúkaného skla lemované šnúrami z ozdobne navinutého drôtu. Plochy medzi kvetmi sú vyplnené drobnými striebornými fúkanými perličkami. Okraje dienka lemujú drôty tvarované do ozdobných oblúkov vyplnené navliekanými čírymi sklenenými korálikmi. Ústrednou ozdobou celej party je "korunka" nad temenom hlavy pripevnená na vystuženom oblúku vyrobenom z drôtu a vyšívaných stúh. "Korunku" tvoria koráliky z fúkaného skla od drobných až po ojedinele sa vyskytujúce nadmerné veľkosti. Väčšina je strieborná, pár ich je červených a zlatých. Doplnené sú veľkým množstvom flitrov, ozdobne tvarovanými drôtikmi a ďalšími drobnými korálikmi. K zadnej časti dienka sú prišité 4 vyšívané stuhy. Stredom idú dve široké červené vyšívané stuhy a popri nich sú spustené po oboch stranách užšie sýtoružové vyšívané stuhy. Aby držali rovnobežný tvar sú vzájomne pospájané väčšími i menšími kvietkami vyrobenými zo strieborných flitrov, drôtikov a fúkaných perličiek.
  Parta z Lišova 001-06
 9. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-05

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Celkový pohľad zozadu. Partu tvorí širšie dienko vyrobené z kartónu potiahnutého plátnom - zvnútra červeným, zvonka bielym. Stred vonkajšieho obvodu dienka zdobia prišité kovové strieborné stuhy, na nich dominujú veľké, pravidelne rozmiestnené kvety z korálikov z fúkaného skla lemované šnúrami z ozdobne navinutého drôtu. Plochy medzi kvetmi sú vyplnené drobnými striebornými fúkanými perličkami. Okraje dienka lemujú drôty tvarované do ozdobných oblúkov vyplnené navliekanými čírymi sklenenými korálikmi. Ústrednou ozdobou celej party je "korunka" nad temenom hlavy pripevnená na vystuženom oblúku vyrobenom z drôtu a vyšívaných stúh. "Korunku" tvoria koráliky z fúkaného skla od drobných až po ojedinele sa vyskytujúce nadmerné veľkosti. Väčšina je strieborná, pár ich je červených a zlatých. Doplnené sú veľkým množstvom flitrov, ozdobne tvarovanými drôtikmi a ďalšími drobnými korálikmi. K zadnej časti dienka sú prišité 4 vyšívané stuhy. Stredom idú dve široké červené vyšívané stuhy a popri nich sú spustené po oboch stranách užšie sýtoružové vyšívané stuhy. Aby držali rovnobežný tvar sú vzájomne pospájané väčšími i menšími kvietkami vyrobenými zo strieborných flitrov, drôtikov a fúkaných perličiek.
  Parta z Lišova 001-05
 10. Pridať záložky  Parta z Lišova 001-04

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, parta
  Súčasť sviatočného alebo obradového odevu dospelých dievčat. Bližší pohľad zboku. Partu tvorí širšie dienko vyrobené z kartónu potiahnutého plátnom - zvnútra červeným, zvonka bielym. Stred vonkajšieho obvodu dienka zdobia prišité kovové strieborné stuhy, na nich dominujú veľké, pravidelne rozmiestnené kvety z korálikov z fúkaného skla lemované šnúrami z ozdobne navinutého drôtu. Plochy medzi kvetmi sú vyplnené drobnými striebornými fúkanými perličkami. Okraje dienka lemujú drôty tvarované do ozdobných oblúkov vyplnené navliekanými čírymi sklenenými korálikmi. Ústrednou ozdobou celej party je "korunka" nad temenom hlavy pripevnená na vystuženom oblúku vyrobenom z drôtu a vyšívaných stúh. "Korunku" tvoria koráliky z fúkaného skla od drobných až po ojedinele sa vyskytujúce nadmerné veľkosti. Väčšina je strieborná, pár ich je červených a zlatých. Doplnené sú veľkým množstvom flitrov, ozdobne tvarovanými drôtikmi a ďalšími drobnými korálikmi. K zadnej časti dienka sú prišité 4 vyšívané stuhy. Stredom idú dve široké červené vyšívané stuhy a popri nich sú spustené po oboch stranách užšie sýtoružové vyšívané stuhy. Aby držali rovnobežný tvar sú vzájomne pospájané väčšími i menšími kvietkami vyrobenými zo strieborných flitrov, drôtikov a fúkaných perličiek.
  Parta z Lišova 001-04