[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Šatka na hlavu z Kráľoviec-Krnišova 001-03

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu
  Celkový pohľad zo zadnej spodnej strany na "ručňíčok" otočený „tvárou dolu“. Do tohto tvaru je uviazaný zo saténovej štvorhrannej šatky. Šatka je ozdobne uviazaná na zátylku a jeden z jej cípov je výraznejší a vyšitý podobne ako hlavná časť "ručňíčka". Rastlinné motívy strojovej výšivky sú doplnené flitrami.
  Šatka na hlavu z Kráľoviec-Krnišova 001-03
 2. Pridať záložky  Šatka na hlavu z Kráľoviec-Krnišova 001-02

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu
  Celkový pohľad zo zadnej strany na "ručňíčok" otočený „tvárou dolu“. Do tohto tvaru je uviazaný zo saténovej štvorhrannej šatky. Zdobený je rastlinnými motívmi vyšitými strojovou výšivkou doplnenou flitrami.
  Šatka na hlavu z Kráľoviec-Krnišova 001-02
 3. Pridať záložky  Šatka na hlavu z Kráľoviec-Krnišova 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu
  Celkový pohľad z bočnej strany na "ručňíčok" otočený „tvárou dolu“. Do tohto tvaru je uviazaný zo saténovej štvorhrannej šatky. Zdobený je rastlinnými motívmi vyšitými strojovou výšivkou doplnenou flitrami.
  Šatka na hlavu z Kráľoviec-Krnišova 001-01
 4. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-10

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Celkový pohľad zboku na "ružicu" a striebornú kovovú stuhu. "Ružica" je vyrobená z drobných voskových a sklenených ozdôb, textilu, flitrov a drôtikov.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-10
 5. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-09

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Celkový pohľad na "ružicu" a striebornú kovovú stuhu. "Ružica" je vyrobená z drobných voskových a sklenených ozdôb, textilu, flitrov a drôtikov.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-09
 6. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-08

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec, výšivka na tyle
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Celkový pohľad zboku na vrchný čepiec. Zdobený je výšivkou na tyle podloženou farebnými stuhami, dozdobený striebornými flitrami a čírymi korálikmi. Okolo tváre je prišitá strieborná hadovka.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-08
 7. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-07

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Detail strieborného špica spredu. Tvoria ho na plátne našité kovové stuhy striebornej farby, drôtená niť pletená aj hladká vytvarovaná do tvaru kvetov, malé voskové kvietky a guličky, flitre, sklenené koráliky – všetko podložené vrstvou motúza alebo látky, aby bol predný okraj vyšší, hrubší a pevný. Na vlasy sa priväzujú šnúrkami.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-07
 8. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-06

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Celkový pohľad zhora na strieborný špic. Tvoria ho na plátne našité kovové stuhy striebornej farby, drôtená niť pletená aj hladká vytvarovaná do tvaru kvetov, malé voskové kvietky a guličky, flitre, sklenené koráliky – všetko podložené vrstvou motúza alebo látky, aby bol predný okraj vyšší, hrubší a pevný. Na vlasy sa priväzujú šnúrkami.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-06
 9. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-05

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Celkový pohľad na "tablički" z čiernej kože (koženky), znázorňujúce vlasy, ktoré sa kedysi do tohto tvaru strihali a mastili pomádou, masťou, lojom a pod. Na vlasy sa priväzujú šnúrkami.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-05
 10. Pridať záložky  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-04

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec, výšivka na tyle
  Sviatočný ženský čepiec s "ružicou". Bližší pohľad z boku na výzdobu vrchného čepca, ktorý je vyšívaný na tyle, podkladaný farebnými stuhami, ozdobený striebornými flitrami a čírymi korálikmi.
  Čepiec z Kráľoviec-Krnišova 002-04