Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 216  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0900521^"
 1. Pridať záložky   Mlyn v Hostoviciach 001-01

  mlyn, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina
  Vodný mlyn zrubový, vysoká kamenná a betónová podmurovka, strecha sedlová, krytina eternitová. Mlynské zariadenie poháňa korcové koleso na horný náhon. Dvere pri náhone umožňujú mlynárovi vstup v prípade poškodenia konštrukcie. V blízkosti mlyna sa nachádza dom mlynára.
  Mlyn v Hostoviciach 001-01
 2. Pridať záložky   Mlyn v Hostoviciach 001-02

  mlyn, zrubová konštrukcia, základy stavby
  Vodný mlyn zrubový, vysoká kamenná a betónová podmurovka, strecha sedlová, krytina eternitová. Mlynské zariadenie poháňa korcové koleso na horný náhon. Dvere pri náhone umožňujú mlynárovi vstup v prípade poškodenia konštrukcie. V blízkosti mlyna sa nachádza dom mlynára. Pohľad na korcové koleso a náhon.
  Mlyn v Hostoviciach 001-02
 3. Pridať záložky   Mlyn v Hostoviciach 001-03

  mlyn
  Vodný mlyn zrubový, vysoká kamenná a betónová podmurovka, strecha sedlová, krytina eternitová. Mlynské zariadenie poháňa korcové koleso na horný náhon. Dvere pri náhone umožňujú mlynárovi vstup v prípade poškodenia konštrukcie. V blízkosti mlyna sa nachádza dom mlynára. Pohľad na korcové koleso.
  Mlyn v Hostoviciach 001-03
 4. Pridať záložky   Studňa v Moravanoch

  studňa, rámová konštrukcia, strecha, krytina
  Rumpálová studňa rámovej konštrukcie, takmer celá obitá doskami, strecha stanová, krytina plechová, pôvodne šindľová. Priestor pre vedro je uzavretý dvierkami z pletiva. Hriadeľ je položený na masívnom brvne.
  Studňa v Moravanoch
 5. Pridať záložky   Oboroh v Novej Sedlici

  oboroh, strecha, slama
  Oboroh, ktorý chráni seno pred dažďom. Jeho konštrukcia spočíva v štyroch stĺpoch, na ktorých je zavesená stanová strecha pokrytá slamou. Strecha sa postupne zdvíha podľa množstva uloženého sena.
  Oboroh v Novej Sedlici
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Zbudzi

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, komín, plot
  Obytný dvojdom č. 135 vpredu trojpriestorový, vzadu pravdepodobne dvojpriestorový, murovaný, omietnutý, kamenná podmurovka, strecha valbová s vikierom a dymníkmi (jeden s krížom), sekundárne pridaný komín, krytina plechová, pôvodne slamená. Priečelie domu je plasticky ozdobené. Pôvodný drevený plot je nahradený železným zváraným plotom.
  Obytný dom v Zbudzi
 7. Pridať záložky   Ostrvy v Ratkovskom Bystrom

  ostrva, seno
  Ostrvy drevenej konštrukcie slúžiace na sušenie a skladovanie sena. Konštrukcia spočíva v dvoch drevených častiach v tvare A, ktoré sa o seba opierajú a pomedzi ktoré je umiestnená oska.
  Ostrvy v Ratkovskom Bystrom
 8. Pridať záložky   Studňa v Horných Plachtinciach

  studňa, rámová konštrukcia, strecha, krytina
  Rumpálová studňa, kamenný kruhový základ, rámová konštrukcia sčasti obitá doskami, strecha stanová, krytina plechová. Na rámovej konštrukcii je položený hriadeľ, ktorý poháňa veľké oceľové koleso.
  Studňa v Horných Plachtinciach
 9. Pridať záložky   Studňa v Báčovciach

  studňa, rámová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ
  Rumpálová studňa, murovaný kamenný základ, rámová konštrukcia obitá latkami, na ktorej je prichytený hriadeľ s reťazou, strecha sedlová, doskové štíty, krytina šindľová. Hriadeľ sa ovláda kolesom, na ktoré je privŕtaná kľuka. Vpredu otvor, ktorým sa vyťahuje voda.
  Studňa v Báčovciach
 10. Pridať záložky   Prešovňa v Ladzanoch 001-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, štít, krytina
  Prešovňa sčasti murovaná, sčasti zrubová, strecha sedlová, doskový štít, krytina škridlová. Dvere sú zapustené do rámovej konštrukcie.
  Prešovňa v Ladzanoch 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.