[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Vešelo še dzivče

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, kolesá
  Tanečná pieseň s ľúbostnou tematikou. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu karička. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 2. Pridať záložky  Popáč milá

  ľudová pieseň, hudobný folklór, spevák, ľúbostné piesne, balada
  Mládenecká pieseň s ľúbostnou tematikou a baladickým charakterom. Ženský sólový spev bez hudobného sprievodu. Spieva Anna Komarcová, členka ženskej speváckej skupiny Barborka.
 3. Pridať záložky  Ach, Bože muj, prebože muj 002-01

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, spevák, ľúbostné piesne, krútivé tance, krucena
  Dievocká pieseň s ľúbostnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu do šafľika. Ženský sólový spev so sprievodom akordeónu. Spieva Anna Rošková (členka speváckej skupiny Barborka), na akordeóne hrá Miroslav Hodák.
 4. Pridať záložky  Žalo dzivče, žalo travu

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, krútivé tance, krucena
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu do šafľika. Ženský viachlasný spev so sprievodom akordeónu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka, na akordeóne hrá Miroslav Hodák.
 5. Pridať záložky  A jak ja še odávala

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, svadobné piesne, kolesá
  Ľudová pieseň so svadobnou tematikou a žartovným charakterom. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu karička. Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 6. Pridať záložky  Ňedobre to v ňiskej chiži bívac 002-01

  ľudová pieseň, hudobný folklór, tanečný folklór, ľúbostné piesne, kolesá
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou. Pieseň sa spievala na muzike, k tancu karička. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 7. Pridať záložky  Kapusta, kapusta

  ľudová pieseň, hudobný folklór, ľudový tanec, kolesá, svadobné piesne
  Ľudová pieseň so žartovnou tematikou. Pieseň sa spievala pri rôznych príležitostiach, najčastejšie na záver svadby aj k tancu karička. Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 8. Pridať záložky  Muj milí za huru, ja za druhú

  ľudová pieseň, hudobný folklór, ľúbostné piesne, svadobné piesne
  Ľudová pieseň s ľúbostnou tematikou. Pieseň sa spievala pri rôznych príležitostiach, najčastejšie na svadbe (za svadobným stolom). Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 9. Pridať záložky  A do našej zahradočki

  ľudová pieseň, hudobný folklór, ľúbostné piesne, vojenské a regrútske piesne, svadobné piesne, krstinové piesne
  Ľúbostná pieseň s vojenskou tematikou. Pieseň sa spievala pri rôznych príležitostiach - na svadbe alebo aj na krstinách. Ženský viachlasný spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.
 10. Pridať záložky  Sadzi dzivče rozmariju

  ľudová pieseň, hudobný folklór, ľúbostné piesne, mládenec
  Mládenecká pieseň s ľúbostnou tematikou a motívom nenaplnenej lásky. Ženský skupinový spev bez hudobného sprievodu. Spievajú ženy zo speváckej skupiny Barborka.