Výsledky vyhľadávania

 1. Bábka od Jozefa Matušíka 010-08

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-08

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Detailný pohľad na hornú časť drôtu s vahadlom.

 2. Bábka od Jozefa Matušíka 010-07

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-07

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Detail ľavej nohy bábky s vyhrnutým oblečením, vidno spôsob upevnenia spodnej časti nohy.

 3. Bábka od Jozefa Matušíka 010-06

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-06

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Detail ľavej ruky bábky s vyhrnutým rukávom a vodiacim lankom.

 4. Bábka od Jozefa Matušíka 010-05

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-05

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Bočný pohľad na hlavu bábky. Ústa sú v otvorenej pozícii.

 5. Bábka od Jozefa Matušíka 010-04

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-04

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Pohľad na hornú časť postavy.

 6. Bábka od Jozefa Matušíka 010-03

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Celkový pohľad na bábku bez drôtu a vahadla.

 7. Bábka od Jozefa Matušíka 010-02

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 010-02

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev je z hodvábu ozdobený továrensky vyrábanými stuhami a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 46 cm. Bábka reprezentovala postavu staršieho muža, šľachtica, kráľa a podobne. Celkový pohľad na bábku s drôtom a vahadlom.

 8. Bábka od Jozefa Matušíka 009-09

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 009-09

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Čiapka a plášť sú zo zamatu, ostatné časti odevu z hodvábu. Celý odev je ozdobený továrensky vyrábanými stuhami, čipkou a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 45,5 cm. Bábka reprezentovala postavu rytiera, mladého muža, resp. mládenca vznešeného stavu. Detailný pohľad na hornú časť drôtu s vahadlom.

 9. Bábka od Jozefa Matušíka 009-08

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 009-08

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Čiapka a plášť sú zo zamatu, ostatné časti odevu z hodvábu. Celý odev je ozdobený továrensky vyrábanými stuhami, čipkou a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 45,5 cm. Bábka reprezentovala postavu rytiera, mladého muža, resp. mládenca vznešeného stavu. Pohľad zhora na hlavu bábky. Na zábere vidieť drôt, otvor v klobúku a vodiace nite, ktoré vstupujú do tela bábky.

 10. Bábka od Jozefa Matušíka 009-07

   Pridať záložky  Bábka od Jozefa Matušíka 009-07

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Čiapka a plášť sú zo zamatu, ostatné časti odevu z hodvábu. Celý odev je ozdobený továrensky vyrábanými stuhami, čipkou a našitými gombíkmi. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 45,5 cm. Bábka reprezentovala postavu rytiera, mladého muža, resp. mládenca vznešeného stavu. Bočný pohľad na hornú časť postavy. Rukoväť meča je vsunutá do dlane pravej ruky bábky, takže pohybom vodiaceho lanka pravej ruky sa dá meč vytiahnuť z pošvy.