Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 62  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0900640^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom vo Valči 001-01

  remeselnícky dom, poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, štít, brána, plot
  Remeselnícky obytný dom bohatého olejkára. Dom je murovaný, omietnutý a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít s plastickými ornamentmi znázorňujúcimi ginko. Prízemie domu je obytné, na poschodí je umiestnená dielňa, v podkroví sušiareň byliniek. Priečelie domu je zdobené plastickými lizénami, ktoré vychádzajú z klasicizmu. Dvor je od ulice oddelený masívnou bránou s bráničkou a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Valči 001-01
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Liskovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, gánok
  Obytný dvojdom č. 206 so spoločným pitvorom. Dvojdom je trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, podpivničený, vysoká kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Presah strechy podopiera stĺpová konštrukcia, čím sa vytvoril gánok. Pod gánkom je vytvorený úložný priestor. Podlaha v dome je hlinená, v izbách dosková, podložená hranolmi. Súčasťou domu je kurín umiestnený v jeho zadnej časti. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liskovej 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Hybiach 002-01

  murovaná konštrukcia, strecha, štít, krytina, komín, sýpka
  Obytný dom č. 410-411, trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený klenutou pivnicou, strecha sedlová s komínom a vikierom, murovaný štít s okienkami, vetracím otvorom a vročením, zo spodnej strany ukončený ozdobnou valbičkou, krytina škridlová. Priečelie domu je zdobené plastickými piliastrami zakončenými hlavicami. Okná majú vytiahnuté rímsy, ktoré chránia pred vplyvmi počasia a železné okenice, ktoré chránia pred požiarom. Podkrovie domu slúži ako sýpka. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Hybiach 002-01
 4. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Uličná zástavba domov. Obytné domy č. 274, 273 a 267 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenné podmurovky, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. V priečelí sú umiestnené združené okná. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. Parcelácia pokračuje do chotára, čo rodine umožňovalo postaviť si v zadnej časti ďalší trojpriestorový dom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Likavke 001-01
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka
  Uličná zástavba domov. Obytné domy č. 230 a 237 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenné podmurovky, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V priečelí sú umiestnené združené okná. Parcelácia pokračovala do chotára, čo rodine umožňovalo postaviť si v zadnej časti ďalší trojpriestorový dom. Predzáhradky sú ohraničené žŕdkovým, čiastočne latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Likavke 002-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Likavke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, predzáhradka, plot, humno
  Obytný štvordom č. 238-239 rozdelený na štyri dvojpriestorové domy. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty, pričom humno prevyšuje dom. Predzáhradka je ohraničená žŕdkovým a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Likavke 001-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, brána
  Obytný dvojdom č. 35 trojpriestorový, zrubový, v zadnej časti obitý doskami, kamenná podmurovka, strecha polvalbová s dymníkom, doskový štít s vetracími okienkami, podlomenicou a hálkou (stĺpikom), krytina šindľová. Strecha je asymetricky položená na vytŕčajúcich zhlaviach trámov, čím sa vytvára krytý podstienok. Žľab bol odstránený. Okná sú lemované širokými doskovými šambránami. Vstupuje sa z bočnej strany domu do spoločného pitvora, z neho vedú vstupy do samostatných častí a schody do podkrovia. Komora jedného z domov bola sekundárne predelená priečkou, čím vznikol priestor vyhradený pre výmenok. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Detail nárožia.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-03
 8. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytný dom č. 3 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová s presahom, krytina šindľová. Predzáhradka je ohraničená latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 003-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno, slama, brána
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-01
 10. Pridať záložky   Obytné domy vo Východnej 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytné domy (vľavo trojpriestorový dom č. 367, vpravo dvojdom č. 365 a 366) zrubové, takmer po celom obvode obité doskami, kamenná podmurovka, podpivničené, strechy sedlové, doskové štíty zdobené zuborezom, s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Dom napravo má k štítu pripevnenú žŕdku pre ľahšie zloženie strechy v prípade požiaru. V podstreší sú umiestnené odkvapy. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty. Pohľad z ulice.
  Obytné domy vo Východnej 002-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.