[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-20

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rukávce, pôlka, veniec mladuchy, krížiková výšivka
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Bližší pohľad spredu pri úprave kvetinovej čelenky, ktorá mladuche rámuje celú tvár. Čelenka je vytvorená z umelých lístkov, kvietkov a korálikov, flitrov a sklenených korálikov, upevnená je zviazanými tkanicami na zátylku.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-20
 2. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-19

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rukávce, pôlka, veniec mladuchy, dievocký účes, rozmarín, krížiková výšivka
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Pomoc pri úprave hlavy mladuchy založením kvetinovej čelenky, ktorá jej rámuje celú tvár a zviazaná je tkanicami na zátylku. Čelenka je vytvorená z umelých lístkov, kvietkov a korálikov, flitrov a sklenených korálikov.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-19
 3. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-18

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rukávce, pôlka, dievocký účes, veniec mladuchy
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Bližší pohľad zozadu. Pomoc s uväzovaním "korunki" - štvorcovej ozdoby vyšívanej korálikmi, ktorá je súčasťou venca mladuchy. Upevňuje sa omotaním tkaníc okolo celej hlavy a ich pevným zošnurovaním na zátylku. Vlasy má mladucha učesané nahladko dozadu, v strede hlavy rozdelené pútcom na dve časti a zapletené do vrkoča.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-18
 4. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-16

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rukávce, pôlka, dievocký účes, rozmarín
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Bližší pohľad spredu. Pomoc s uväzovaním "korunki" - štvorcovej ozdoby vyšívanej korálikmi na temene hlavy tkanicami, ktorá je súčasťou venca mladuchy. Vlasy má učesané nahladko dozadu, v strede hlavy rozdelené pútcom na dve časti a zapletené do vrkoča.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-16
 5. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-13

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rubáš, zástera, rukávce, pôlka, rozmarín, krížiková výšivka, modrotlač, dievocký účes
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Pomoc pri obliekaní "oďiecki" z jemného materiálu, ktorá je preložená na polovicu, umiestnená na pravom pleci a oba konce prechádzajú vpredu i vzadu krížom cez trup a sú zviazané dokopy nad ľavým bokom hladkou ružovou stuhou. Vpredu na hrudi je na ňu pripevnená rozmarínová vetvička.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-13
 6. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-11

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rubáš, sukňa, zástera, pás, rukávce, spona, krížiková výšivka, modrotlač
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Pripínanie maľovanej emailovej spony na rázporok krátkeho riaseného "opľecka" z bieleho plátna a pripevňovanie vyšívanej stuhy uviazanej do mašle k už opásanej bielomodrej stuhe.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-11
 7. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-09

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rubáš, zástera, pás, rukávce, modrotlač
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Uväzovanie bielomodrej stuhy opásaním dvakrát okolo drieku, ktorá je na boku zopnutá zatváracím špendlíkom.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-09
 8. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-08

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, čižmy, rubáš, spodná sukňa, sukňa, zástera, rukávce, modrotlač
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Celkový pohľad spredu. Pomoc pri obliekaní tmavej modrotlačovej zástery nazývanej "tarkavá kitľa" s geometrickými bielymi vzormi usporiadanými do zvislých pásov a výraznou rastlinnou bordúrou na spodnom okraji. Stred zástery zdobí viacfarebný spojovací švík ozdobne spájajúci dve poly látky.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-08
 9. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-07

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, rubáš, rukávce, krížiková výšivka
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Obliekanie krátkeho riaseného "opľecka" z bieleho plátna bez akejkoľvek výšivky na prieramkoch. Golier a rázporok sú zdobené čiernou krížikovou výšivkou.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-07
 10. Pridať záložky  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-06

  ženský odev, sviatočný odev, odev mladuchy, čižmy, rubáš, spodná sukňa, sukňa
  Postup obliekania mladuchy na sobáš do tradičného svadobného odevu. Celkový pohľad spredu. Obliekanie bielej plátennej sukne nazývanej "kiňťeš" s úzkym vyšívaným žltým venčekom okolo spodného okraja, ktorá sa uväzuje omotaním tkaníc niekoľkokrát okolo pása.
  Obliekanie mladuchy zo Bzovíka 001-06