Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 171  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0901654^"
 1. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, čižmy, rubáš, spodná sukňa, zástera, zadná zástera, rukávce, živôtik, ženský kabátik, šatka na hlavu, paličkovaná čipka, výšivka plochým stehom, súkno, šnurovanie
  Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) a tri plátenné nariasené spodnice, ktoré majú na spodnom okraji prišitú čipku, zvanú "štikerajka". "Kacabajka" (kabátik) je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov. Do zadného dielu je vložená látka, ktorá vytvára tri záhyby. "Kacabajka" je bez fazóny. Zdobená je modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté. Obrúbená je vysekávanou súkennou čipkou. Vpredu má našité "vački" (vrecká). "Kacabajka" sa zapína zvnútra na našité kovové háčiky. Dva rady kovových gombíkov so sklenenými očkami plnia len dekoratívnu funkciu. Pod kabátikom má žena oblečené "formi" (rukávce) bez výšivky a brokátový "lajblík". "Zanná" aj "prenná" saténová zástera sú zdobené dominujúcou bielou výšivkou "na plno", teda výšivkou plochým stehom, a užším pásom bielo-žltej retiazkovej strojovej výšivky. Okraje zástery sú lemované prišitým širokým tylovým pásom kupovanej bielej výšivky "na dzierki". Okolo pása má žena bielu vyšívanú stuhu uviazanú vzadu na mašľu. Na hlave má uviazaný biely zamatový ručník, takzvaný "plišák", so strapcami a drobnou kvetinovou výšivkou. Na nohách má žena obuté čierne kožené čižmy s tvrdou sárou.
 2. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-02

  ženský odev, sviatočný odev, čižmy, rubáš, spodná sukňa, zástera, zadná zástera, rukávce, živôtik, ženský kabátik, šatka na hlavu, paličkovaná čipka, výšivka plochým stehom, súkno, šnurovanie
  Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) a tri plátenné nariasené spodnice, ktoré majú na spodnom okraji prišitú čipku, zvanú "štikerajka". "Kacabajka" (kabátik) je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov. Do zadného dielu je vložená látka, ktorá vytvára tri záhyby. "Kacabajka" je bez fazóny. Zdobená je modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté. Obrúbená je vysekávanou súkennou čipkou. Vpredu má našité "vački" (vrecká). "Kacabajka" sa zapína zvnútra na našité kovové háčiky. Dva rady kovových gombíkov so sklenenými očkami plnia len dekoratívnu funkciu. Pod kabátikom má žena oblečené "formi" (rukávce) bez výšivky a brokátový "lajblík". "Zanná" aj "prenná" saténová zástera sú zdobené dominujúcou bielou výšivkou "na plno", teda výšivkou plochým stehom, a užším pásom bielo-žltej retiazkovej strojovej výšivky. Okraje zástery sú lemované prišitým širokým tylovým pásom kupovanej bielej výšivky "na dzierki". Okolo pása má žena bielu vyšívanú stuhu uviazanú vzadu na mašľu. Na hlave má uviazaný biely zamatový ručník, takzvaný "plišák", so strapcami a drobnou kvetinovou výšivkou. Na nohách má žena obuté čierne kožené čižmy s tvrdou sárou. Celkový pohľad spredu.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-02
 3. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-03

  ženský odev, sviatočný odev, čižmy, rubáš, spodná sukňa, zástera, zadná zástera, rukávce, živôtik, ženský kabátik, šatka na hlavu, paličkovaná čipka, výšivka plochým stehom, súkno, šnurovanie
  Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) a tri plátenné nariasené spodnice, ktoré majú na spodnom okraji prišitú čipku, zvanú "štikerajka". "Kacabajka" (kabátik) je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov. Do zadného dielu je vložená látka, ktorá vytvára tri záhyby. "Kacabajka" je bez fazóny. Zdobená je modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté. Obrúbená je vysekávanou súkennou čipkou. Vpredu má našité "vački" (vrecká). "Kacabajka" sa zapína zvnútra na našité kovové háčiky. Dva rady kovových gombíkov so sklenenými očkami plnia len dekoratívnu funkciu. Pod kabátikom má žena oblečené "formi" (rukávce) bez výšivky a brokátový "lajblík". "Zanná" aj "prenná" saténová zástera sú zdobené dominujúcou bielou výšivkou "na plno", teda výšivkou plochým stehom, a užším pásom bielo-žltej retiazkovej strojovej výšivky. Okraje zástery sú lemované prišitým širokým tylovým pásom kupovanej bielej výšivky "na dzierki". Okolo pása má žena bielu vyšívanú stuhu uviazanú vzadu na mašľu. Na hlave má uviazaný biely zamatový ručník, takzvaný "plišák", so strapcami a drobnou kvetinovou výšivkou. Na nohách má žena obuté čierne kožené čižmy s tvrdou sárou. Celkový pohľad zozadu.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-03
 4. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-04

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, súkno
  Žena má oblečenú "kacabajku" (kabátik), ktorá je zhotovená z jemného bieleho súkna. Na hlave má uviazaný biely zamatový ručník, takzvaný "plišák", so strapcami a drobnou kvetinovou výšivkou.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-04
 5. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-06

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, súkno, šnurovanie, gombík
  Pohľad na prednú časť kabátika, zvaného "kacabajka". "Kacabajka" je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov, je bez fazóny. Zdobená je modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté. Obrúbená je vysekávanou súkennou čipkou. Vpredu má našité "vački" (vrecká). "Kacabajka" sa zapína zvnútra na našité kovové háčiky. Dva rady kovových gombíkov so sklenenými očkami plnia len dekoratívnu funkciu.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-06
 6. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-05

  ženský odev, sviatočný odev, zástera, ženský kabátik, súkno, šnurovanie, gombík
  Pohľad zozadu na spodnú časť kabátika, zvaného "kacabajka". "Kacabajka" je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov. Do zadného dielu je vložená látka, ktorá vytvára tri záhyby. Zdobená je modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté. Obrúbená je vysekávanou súkennou čipkou.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-05
 7. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-07

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, súkno, šnurovanie, gombík
  Pohľad na zdobenie kabátika, zvaného "kacabajka". "Kacabajka" je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov. Zdobená je modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté. Obrúbená je vysekávanou súkennou čipkou. "Kacabajka" sa zapína zvnútra na našité kovové háčiky. Dva rady kovových gombíkov so sklenenými očkami majú len dekoratívnu funkciu.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-07
 8. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-08

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, súkno, šnurovanie, gombík
  Detail na kovové gombíky na "kacabajke" (kabátiku). Gombíky so sklenenými očkami však plnia len dekoratívnu funkciu. "Kacabajka" sa zapína zvnútra na našité kovové háčiky.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-08
 9. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-09

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, súkno, šnurovanie
  Pohľad na zdobenie kabátika, zvaného "kacabajka". "Kacabajka" z bieleho súkna je zdobená vysekávanou súkennou čipkou, našívanou modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrou stuhou, ktorá je už na mnohých miestach vyblednutá. Na predných dieloch sú našité "vački" (vrecká).
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-09
 10. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-10

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, súkno, šnurovanie
  Pohľad na zdobenie spodnej časti kabátika, zvaného "kacabajka". "Kacabajka" je zhotovená z bieleho súkna strihaného v páse, odkiaľ sa rozširuje na úroveň bokov. Zdobená je vysekávanou súkennou čipkou, modrou "šujtáškou" (šnurovaním) a modrými stuhami, ktoré sú na mnohých miestach už vyblednuté.
  Ženský sviatočný odev z Krakovian 003-10

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.