Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 60  
Vaša požiadavka: Autor-kód záznamu = "^sluk_us_auth 0901656^"
 1. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-01

  ženský odev, smútočný odev, čižmy, spodná sukňa, zástera, zadná zástera, rukávce, živôtik, okružie, čepiec, šatka na hlavu, dierková výšivka, biela výšivka, paličkovaná čipka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) a spodná sukňa, ktorá je zhotovená z priemyselného plátna, je nariasená a zo spodnej časti lemovaná našitou čipkou, zvanou "štikerajka". "Zanná" aj "prenná" glotová zástera sú zdobené modrou výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou, a lemované našitým pásom fabrickej čipky. "Prenná" zástera je zdobená v spodnej časti a po bokoch, "zanná" iba v spodnej časti. Cez pás je previazaná čierno-biela stuha. Žena má oblečené plátenné "formi" (rukávce), ktoré majú rukávy strihané "na skos", teda šikmo tak, aby boli pri zápästiach zúžené. Rukávy sú zdobené výšivkou "na dzierki", bielou výšivkou a mriežkou. "Kriezel" (okružie) okolo krku je vyšívaný "na dzierki". Saténový "lajblík" je zdobený našitými šnúrkami. Na čepci s paličkovanou čipkou je uviazaný "vaproví ručník", ktorý je v jednom rohu zdobený mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki". Lemuje ho kúpenská čipka. Žena má na nohách obuté čižmy.
 2. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-02

  ženský odev, smútočný odev, čižmy, spodná sukňa, zástera, rukávce, živôtik, okružie, čepiec, šatka na hlavu, paličkovaná čipka, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) a spodná sukňa, ktorá je zhotovená z priemyselného plátna, je nariasená a zo spodnej časti lemovaná našitou čipkou, zvanou "štikerajka". "Zanná" aj "prenná" glotová zástera sú zdobené modrou výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou, a lemované našitým pásom fabrickej čipky. "Prenná" zástera je zdobená v spodnej časti a po bokoch, "zanná" iba v spodnej časti. Cez pás je previazaná čierno-biela stuha. Žena má oblečené plátenné "formi" (rukávce), ktoré majú rukávy strihané "na skos", teda šikmo tak, aby boli pri zápästiach zúžené. Rukávy sú zdobené výšivkou "na dzierki", bielou výšivkou a mriežkou. "Kriezel" (okružie) okolo krku je vyšívaný "na dzierki". Saténový "lajblík" je zdobený našitými šnúrkami. Na čepci s paličkovanou čipkou je uviazaný "vaproví ručník", ktorý je v jednom rohu zdobený mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki". Lemuje ho kúpenská čipka. Žena má na nohách obuté čižmy. Celkový pohľad spredu.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-02
 3. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-03

  ženský odev, smútočný odev, čižmy, spodná sukňa, zástera, zadná zástera, rukávce, živôtik, okružie, čepiec, šatka na hlavu, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Základ odevu tvorí "sponník" (rubáš) a spodná sukňa, ktorá je zhotovená z priemyselného plátna, je nariasená a zo spodnej časti lemovaná našitou čipkou, zvanou "štikerajka". "Zanná" aj "prenná" glotová zástera sú zdobené modrou výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou, a lemované našitým pásom fabrickej čipky. "Prenná" zástera je zdobená v spodnej časti a po bokoch, "zanná" iba v spodnej časti. Cez pás je previazaná čierno-biela stuha. Žena má oblečené plátenné "formi" (rukávce), ktoré majú rukávy strihané "na skos", teda šikmo tak, aby boli pri zápästiach zúžené. Rukávy sú zdobené výšivkou "na dzierki", bielou výšivkou a mriežkou. "Kriezel" (okružie) okolo krku je vyšívaný "na dzierki". Saténový "lajblík" je zdobený našitými šnúrkami. Na čepci s paličkovanou čipkou je uviazaný "vaproví ručník", ktorý je v jednom rohu zdobený mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki". Lemuje ho kúpenská čipka. Žena má na nohách obuté čižmy. Celkový pohľad zozadu.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-03
 4. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-04

  ženský odev, smútočný odev, zástera, rukávce, živôtik, okružie, čepiec, šatka na hlavu, paličkovaná čipka, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Žena má na hornej polovici tela oblečené plátenné "formi" (rukávce), ktoré majú rukávy strihané "na skos", teda šikmo tak, aby boli pri zápästiach zúžené. Rukávy sú zdobené výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou), bielou výšivkou a mriežkou. "Kriezel" (okružie) okolo krku je vyšívaný "na dzierki". Saténový "lajblík" je zdobený našitými šnúrkami. Na čepci s paličkovanou čipkou je uviazaný "vaproví ručník", ktorý je v jednom rohu zdobený mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki". Lemuje ho kúpenská čipka. Pohľad zboku na vrchnú časť postavy.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-04
 5. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-05

  ženský odev, smútočný odev, rukávce, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na rukáv plátenných rukávcov, zvaných "formi". Rukáv je strihaný "na skos", teda šikmo tak, aby bol pri zápästí zúžený. Zdobený je výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou), bielou výšivkou a mriežkou.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-05
 6. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-06

  ženský odev, smútočný odev, rukávce, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na rukáv plátenných rukávcov, zvaných "formi". Rukáv je strihaný "na skos", teda šikmo tak, aby bol pri zápästí zúžený. Zdobený je výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou), bielou výšivkou a mriežkou.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-06
 7. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-07

  ženský odev, smútočný odev, živôtik, gombík
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na saténový "lajblík", ktorý je zdobený našitými šnúrkami.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-07
 8. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-08

  ženský odev, smútočný odev, čepiec, šatka na hlavu, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na "vaproví ručník" uviazaný na čepci s paličkovanou čipkou. "Ručník" je v jednom rohu zdobený mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou. Lemuje ho kúpenská čipka.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-08
 9. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-09

  ženský odev, smútočný odev, šatka na hlavu, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na "vaproví ručník" uviazaný na čepci. "Ručník" je v jednom rohu zdobený mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou. Lemuje ho kúpenská čipka.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-09
 10. Pridať záložky   Ženský smútočný odev z Krakovian 001-10

  ženský odev, smútočný odev, rukávce, šatka na hlavu, dierková výšivka, biela výšivka, mriežka
  Variant ženského smútočného odevu staršej generácie. Pohľad na zdobenie rukávcov, zvaných "formi", a "vaprového ručníka" mriežkou, bielou výšivkou a výšivkou "na dzierki", teda dierkovou výšivkou. "Ručník" lemuje kúpenská čipka.
  Ženský smútočný odev z Krakovian 001-10

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.