Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 155  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^ženský kabátik^"
 1. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, šatka na plecia, blúza, náhrdelník, uterák, pančuchy, zástera, obradový koláč
  Celkový pohľad spredu na štyri staršie ženy vo sviatočných odevoch. Prvá zľava má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), uterák pripnutý v ráme, "srcavie štrimfle" (pančuchy), "celie topaňe" (topánky), v rukách drží svadobý koláč. Druhá žena má na hlave "merinovaní ručňík", oblečenú má "sabatku" (blúza), na krku "granátke", na sukni "merinovanú fertušku" (zástera) , "listavie štrimfle", "celie topaňe". Tretia žena je oblečená podobne ako druhá, ale má "svetlie" (modré) "guľkovie srcavie štrimfle". Štvrtá žena má na hlave hodvábny ručník.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-01
 2. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-02

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, šatka na plecia, náhrdelník, zástera, blúza, rukávce, uterák, obradový koláč
  Bližší pohľad spredu na tri staršie ženy vo sviatočných odevoch. Prvá zľava má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), okolo pása uterák, v rukách má svadobný koláč a nôž. Druhá žena má na hlave "merinovaní ručňík", oblečenú má "sabatku" (blúza), na krku "granátke", na sukni "merinovanú fertušku" (zástera), v rukách má kúsok svadobného koláča a malú fľaštičku. Tretia žena je oblečená podobne ako druhá, v ľavej ruke drží kúsok svadobného koláča.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-02
 3. Pridať záložky   Ženský, mužský a detský sviatočný odev zo Bzovíka 001-01

  ženský odev, sukňa, zástera, ženský kabátik, šatka na hlavu, mužský odev, nohavice, gate, mužská košeľa, lajblík, klobúk, dievocký odev, dievocký účes, rubáš, rukávce, čižmy, mládenecký odev, mužská zástera, detský odev
  Odev starších vydatých žien, mladších vydatých žien, mužov, dievok, mládencov, dievčat, chlapcov a detí zo Bzovíka. Celkový pohľad na väčšiu skupinu žien, mužov i detí na schodoch pred kostolom v Bzovíku po skončení nedeľnej svätej omše. Najstaršie ženy majú oblečený odev, ktorý je celý čierny a pozostáva z hladkej sukne a zástery, krátkeho kabátika nazývaného "lipitinka" a šatky na hlave. Mladšie vydaté ženy majú na hlave biele vyšívané šatky, biele riasené rukávce "oplecká" s vyšívaním na prieramkoch, tmavé sukne "kiňťeše" s bielymi zásterami nazývanými "šata" alebo tmavými "fiertucha", ktoré sú už zdobené výšivkami a našitými stuhami. Obuté majú čižmy. Dievky a menšie dievčatá sú oblečené rovnako, ale zástery majú červené a vlasy majú učesané na hladko s cestičkou uprostred hlavy. Starší muži majú na hlavách čierne klobúky a oblečené tmavé rajtky. Všetci muži majú na bielych košeliach s vyšitými náprsenkami oblečené čierne lajblíky. Mládenci a mladší chlapci majú oblečené široké biele plátenné nohavice "gati" a tmavé vyšívané zástery "fiertuchi".
  Ženský, mužský a detský sviatočný odev zo Bzovíka 001-01
 4. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, sukňa, zástera, ženský kabátik, čepiec, šatka na plecia, čižmy
  Odev vydatej ženy, zimný variant. Celkový pohľad spredu. Žena má oblečenú čiernu zamatovú sukňu ("sometku"), hodvábnu zásteru, kabátik ("kacabaju") zo zamatu podšitý teplou vlnenou látkou, ktorý má okraje lemované čiernou kožušinou a výšivkou. Okolo krku má ovinutú hodvábnu šatku ("strapčák") ukončenú viazanými strapcami. Na hlave má čepiec z bieleho tylu zdobený čipkou. Čepiec dopĺňa vzadu uviazaná veľká mašla z kvetovanej stuhy so strapcami na koncoch. Na nohách má čierne kožené čižmy s tvrdou sárou.
  Ženský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-01
 5. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-02

  ženský odev, sviatočný odev, sukňa, zástera, ženský kabátik, čepiec, šatka na plecia, čižmy
  Odev vydatej ženy, zimný variant. Celkový pohľad zozadu. Žena má oblečenú čiernu zamatovú sukňu ("sometku"), hodvábnu zásteru, kabátik ("kacabaju") zo zamatu podšitý teplou vlnenou látkou, ktorý má okraje lemované čiernou kožušinou a výšivkou. Okolo krku má ovinutú hodvábnu šatku ("strapčák") ukončenú viazanými strapcami. Na hlave má čepiec z bieleho tylu zdobený čipkou. Čepiec dopĺňa vzadu uviazaná veľká mašla z kvetovanej stuhy so strapcami na koncoch. Na nohách má čierne kožené čižmy s tvrdou sárou.
  Ženský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-02
 6. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-03

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, čepiec, šatka na plecia
  Odev vydatej ženy, zimný variant. Bližší pohľad zboku. Žena má oblečený kabátik ("kacabaju") zo zamatu podšitý teplou vlnenou látkou, ktorý má okraje lemované čiernou kožušinou a výšivkou. Okolo krku má ovinutú hodvábnu šatku ("strapčák") ukončenú viazanými strapcami. Na hlave má čepiec z bieleho tylu zdobený čipkou. Čepiec dopĺňa vzadu uviazaná veľká mašla z kvetovanej stuhy so strapcami na koncoch.
  Ženský sviatočný odev z Mokrého Hája 001-03
 7. Pridať záložky   Ženský odev z Prenčova 003-01

  ženský odev, ženský kabátik, sukňa, šatka na hlavu, topánky
  Typ odevu určený pre mladú vydatú ženu. Celkový pohľad spredu. Oblečenú má jednofarebnú fialovú "kamizoľu" (kabátik) s dlhým rukávom a bielym golierom. V spodnej časti je brokátová skladaná sukňa a čierne poltopánky. Na hlave má uviazaný vyšívaný biely "ručňíčok".
  Ženský odev z Prenčova 003-01
 8. Pridať záložky   Ženský odev z Prenčova 003-02

  ženský odev, ženský kabátik, sukňa, šatka na hlavu, topánky
  Typ odevu určený pre mladú vydatú ženu. Celkový pohľad zozadu. Oblečenú má jednofarebnú fialovú "kamizoľu" (kabátik) s dlhým rukávom a bielym golierom. V spodnej časti je brokátová skladaná sukňa a čierne poltopánky. Na hlave má uviazaný vyšívaný biely "ručňíčok".
  Ženský odev z Prenčova 003-02
 9. Pridať záložky   Ženský odev z Prenčova 003-03

  ženský odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Typ odevu určený pre mladú vydatú ženu. Pohľad zboku na hlavu a ramená mladej ženy. Oblečenú má jednofarebnú fialovú "kamizoľu" (kabátik) s bielym golierom. Na hlave má uviazaný vyšívaný biely "ručňíčok".
  Ženský odev z Prenčova 003-03
 10. Pridať záložky   Ženský odev z Prenčova 003-04

  ženský odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Typ odevu určený pre mladú vydatú ženu. Pohľad zozadu na hlavu a ramená mladej ženy. Oblečenú má jednofarebnú fialovú "kamizoľu" (kabátik) s bielym golierom. Na hlave má uviazaný vyšívaný biely "ručňíčok".
  Ženský odev z Prenčova 003-04

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.